Skocz do zawartości
gdaq

Automatyczne tworzenie subdomen na serwerze

Polecane posty

Poszukuję hostingu na którym jest możliwość automatycznego tworzenia subdomen poprzez skrypt php umieszczony na serwerze?

Robię serwis w którym każdy z klientów ma własną mini stronę z własną subdomeną -> subdomeny musiałyby być robione przez skrypt na serwerze automatycznie.

 

Przeszukałem forum i znalazłem jeden post w którym padło kilka adresów.

Jeśli znacie firmy, które oferują tego typu usługę proszę o linki.

 

Pozdrawiam

Gdaq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym za bardzo więc Wasze sugestie też będą przydatne.

Muszę znaleźć serwer, który daje takie możliwości, a resztą zajmie się już programista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc serwerow oferuje subdomeny, z tego co ja tu widze potrzebujesz nieograniczonej ilosci subdomen :rolleyes: wildcard + np. htaccess to chyba najlepsze rozwiazanie, chyba ze na serwerze sa jakies panele autorskie itp gdzie trzeba dostosowac skrypt php do panelu obowiazujacego na serwerze.

 

Wiec pierwsza zasada to nieograniczone ilosc twrozenia subdomen, lub z bardzooooooooooooooooooo duzym limitem :) no ale to raczj nikt nie daje nam 10 0000 sztuk subdomen, raczej daje nolimit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiekszosc serwerow oferuje subdomeny, z tego co ja tu widze potrzebujesz nieograniczonej ilosci subdomen :rolleyes: wildcard + np. htaccess to chyba najlepsze rozwiazanie, chyba ze na serwerze sa jakies panele autorskie itp gdzie trzeba dostosowac skrypt php do panelu obowiazujacego na serwerze.

 

Wiec pierwsza zasada to nieograniczone ilosc twrozenia subdomen, lub z bardzooooooooooooooooooo duzym limitem :) no ale to raczj nikt nie daje nam 10 0000 sztuk subdomen, raczej daje nolimit.

 

Ilość nieograniczonych subdomen mam na serwerze wirtualnym z którego korzystam (blink.pl) jednak na odpowiedź na moje pytanie o możliwości instalacji skryptu na serwerze tworzącym subdomeny muszę czekać miesiąc.

Firma z której usług chciałem skorzystać prohost.pl poinformowała mnie, że taka usługa nie jest możliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz proszę do czego te subdomeny mają być wykorzystywane. Myślę, że najlepszą opcją powinien być wildcard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hekko

Robię serwis w którym każdy z klientów ma własną mini stronę z własną subdomeną

 

:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hekko

 

 

:rolleyes:

 

Ups.. nie mogę zwalić na późną godzinę jak Edart :)

Tak czy inaczej wildcard z przekierowaniem na konkretny katalog na serwerze dla każdego użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel subdomain creator? zubrag.com/scripts/cpanel-subdomains-creator.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten "wildcard" to u jakich dostawców jest dostępny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U większości jak nie u wszystkich. U nas włączamy od ręki po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania.

 

Swojego czasu gdy szukałem alternatywy do blink.pl znalazłem Prohost. Jestem projektantem stron www i przy okazji resellerem i ta firma odpowiadała moim potrzebom jednak w Prohost gdy zapytałem o tworzenie subdomen poprzez skrypt php powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości.

 

Co ciekawe jak pisałem przez czat ProHost powiedziano, że nie ma takiej możliwości. Jak napisałem e-mail o wildcat napisano, że jest w taryfach biznesowych więc, albo ktoś na "odczep się" powiedział na czacie, że nie da się, albo ten ktoś nie wiedział, że posiadają usługę wildcat, która daje takie możliwości :P

 

Dzięki za dotychczasową pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...) gdy zapytałem o tworzenie subdomen poprzez skrypt php powiedziano mi, że nie ma takiej możliwości.

 

Co ciekawe jak pisałem przez czat ProHost powiedziano, że nie ma takiej możliwości. Jak napisałem e-mail o wildcat napisano, że jest w taryfach biznesowych więc, albo ktoś na "odczep się" powiedział na czacie, że nie da się, albo ten ktoś nie wiedział, że posiadają usługę wildcat, która daje takie możliwości :P

 

Bo wilcard, a tworzenie subdomen poprzez skrypt to dwie różne rzeczy i jak wynika z Twojego postu o te dwie różne rzeczy pytałeś i dostałeś odpowiedzi zgodne z prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję hostingu na którym jest możliwość automatycznego tworzenia subdomen poprzez skrypt php umieszczony na serwerze?

Robię serwis w którym każdy z klientów ma własną mini stronę z własną subdomeną -> subdomeny musiałyby być robione przez skrypt na serwerze automatycznie.

 

Przeszukałem forum i znalazłem jeden post w którym padło kilka adresów.

Jeśli znacie firmy, które oferują tego typu usługę proszę o linki.

 

Pozdrawiam

Gdaq

 

Co prawda na vipserv nie ma jeszcze soap-api do tego typu operacji, ale przez curl jest to możliwe. Napisz na admin@vipserv.org a otrzymasz instrukcję jak to zrealizować na vipserv.org wraz z przykładowym kodem php...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×