Skocz do zawartości
kamilek

AuthInfo po transferze do ovh

Polecane posty

Witam,

jakiś czas temu wytransferowałem jedną domenę pl z dinfo do ovh, z dinfo otrzymałem kody authinfo (dwa) i wypełniłem wniosek o transfer do ovh na ich stronie. Na następny dzień po transferze otrzymałem email "Nastapila zmiana abonenta domeny xxxxxxx.pl.". Zignorowałem to bo dane we whois były moje, ale teraz gdy chcem ją przetransferować ponownie to kod authinfo nie pasuje do domeny ! Czy to jest prawidłowe ? Czy kod authinfo zmienia się po zmianie operatora domeny ? Domena była rejestrowana w dinfo a teraz jako rejestrator występuje ovh - coś mi tu nie gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kod authinfo zmienia się po zmianie operatora domeny ?
tak

 

Domena była rejestrowana w dinfo a teraz jako rejestrator występuje ovh - coś mi tu nie gra.
A czego sie spodziewales? Przeciez zrobiles transfer domeny do ovh...

 

Aby ja wytransferowac musisz wyslac do OVH wniosek o wydanie kodu authinfo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem święcie przekonany, że kod authinfo jest przypisany do domeny na stałe, nie zależnie od zmiany operatora domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłem święcie przekonany, że kod authinfo jest przypisany do domeny na stałe, nie zależnie od zmiany operatora domeny.

 

No to byłeś źle przekonany. Po transferze domeny masz inny kod authinfo. Poza tym nie ma sensu przenosić z ovh, gdyż mają niskie ceny przedłużeń :rolleyes: Jedne z najniższych na polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ceny przedłużeń są niskie więc jeśli ma się niedaleko do 18, to można wytrwać :rolleyes: gorzej jeśli ma się np. 12-13 lat  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jak jeszcze nie mialem 18 lat to zawsze wysyłałem do OVH dowód brata / mamy i zawsze mi cesje uznawali :rolleyes: wiec myśle że jak wyślesz jakiś dowód tożsamości rodzica, to też Ci uznają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym nie ma sensu przenosić z ovh, gdyż mają niskie ceny przedłużeń :rolleyes: Jedne z najniższych na polskim rynku.

 

Poza ceną to liczy się support - a w ovh załatwić cokolwiek graniczy z cudem - przerabiałem temu od nich przenoszę domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaki ty support potrzebujesz do domeny ?? :rolleyes:

 

Dobre pytanie, może prosi o pomoc support, gdy chce zmienic DNSy :P Jak dla mnie ovh jest okej, a jeśli wiedziałeś o ich "supporcie" dla domen ( :rolleyes: ) to po co do nich przenosiłeś domene? Wydaje się to troche dziwne  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano support się przydaje... na przykład w sprawie glue-recordów, które nie działają, jak powinny... w sprawie delegacji domen .pl na nameserver windowsowy itp.

A support w OVH jest delikatnie mówiąc kiepski - po tygodniu odpowiadania na automatyczne maile mały postęp - "przekażemy dalej do administratora" :rolleyes:

No ale jeśli się komuś nie śpieszy, to problemy zazwyczaj rozwiązują (ale kiedy, to już loteria).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie kontaktowałem się nigdy z ovh w sprawie domen, jednak w sprawie serwerów dostawałem odpowiedź zawsze następnego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie kontaktowałem się nigdy z ovh w sprawie domen, jednak w sprawie serwerów dostawałem odpowiedź zawsze następnego dnia.

 

Ja też dostawałem odpowiedź po ~godzinie do trzech od napisania maila.

Tylko co z tego, skoro to nie była odpowiedź na moje pytanie, tylko na coś, co przypominało moje pytanie, więc jej wartość była zerowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre pytanie, może prosi o pomoc support, gdy chce zmienic DNSy :rolleyes: Jak dla mnie ovh jest okej, a jeśli wiedziałeś o ich "supporcie" dla domen ( :rolleyes: ) to po co do nich przenosiłeś domene? Wydaje się to troche dziwne :P

 

Życzę Ci abyś nie miał z nimi problemów - ja swoje już z nimi przerobiłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ok, ale w takim razie po co do nich przenosiłeś tą domenę?

Bo wtedy nie wiedział o tym, że kontakt z działem domen OVH jest trudny?

Przynajmniej tak wynika z postów. Że kamilek najpierw przetransferował do OVH, a potem miał z nimi problemy, i wyniósł się gdzieś indziej.

A @Lan Hikari próbujesz cały czas wciskać komuś słowa, których on nie powiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo wtedy nie wiedział o tym, że kontakt z działem domen OVH jest trudny?

Przynajmniej tak wynika z postów. Że kamilek najpierw przetransferował do OVH, a potem miał z nimi problemy, i wyniósł się gdzieś indziej.

A @Lan Hikari próbujesz cały czas wciskać komuś słowa, których on nie powiedział...

No nie do konca tak wynoka z postow... Zalozylem, ze kamilek mial juz w ovh jakis produkt, bo jakoś autor tematu niepodał wyraźnie informacji, że nigdy nie miał nic w ovh... i chyba nie czytałeś całego tematu, bo kamilek ma z nimi problemy ale się nie wyniósł jeszcze do innej firmy. Co do wciskania słów, których on nie powiedział - pozostawiam bez komentarza  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie do konca tak wynoka z postow... Zalozylem, ze kamilek mial juz w ovh jakis produkt, bo jakoś autor tematu niepodał wyraźnie informacji, że nigdy nie miał nic w ovh...

Wow. Fajne podejście :rolleyes: Czyli wg ciebie trzeba zawsze dawać disclaimer zastrzegający wcześniejsze nie-posiadanie usług?

Bo zawsze mi się wydawało, że jednak powinno się robić w drugą stronę :rolleyes:

 

i chyba nie czytałeś całego tematu, bo kamilek ma z nimi problemy ale się nie wyniósł jeszcze do innej firmy.

Mea culpa. Powinno być

miał z nimi problemy, i wynosi się gdzieś indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie - spokój !! Czemu z każdego tematu robi się OT. Zapytałem - dostałem odpowiedź i temat powinien iść w dół, a tak cały czas jest podbijany bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×