Skocz do zawartości
p

Rozważania o rootnode.net

Polecane posty

Prawda nie znam ich uptime - jednak myślę, że usługi tego typu nie muszą charakteryzować się uptime 99,99% i jako Polacy powinniśmy wspierać nasz rodzimy wspaniały projekt a nie go besztać ;)
Jaki znowu projekt? Rootnode to przecież zwykły samo-obsługowy hosting, bez SLA i bez regulaminu(!). Z jakich powodów Polacy mieliby wspierać Rootnode a nie np. home? Bo chyba mnie coś omineło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p dobrze mówi :) rodzime projekty, typu nazwa.pl czy home.pl to zrozumiem, ale rootnode :) W sumie kupując u nich konto, sam dokładnie nie wiesz co kupujesz :) Kota w worku ;)

 

PS. Nrm - jako, że masz moda globalnego na tamtym forum - sprawdź czy Ci konta adsense nie zamkneli, bo reklamy sie nie wyswietlaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie kupując u nich konto, sam dokładnie nie wiesz co kupujesz ;) Kota w worku

Dokładnie. Pierwszą, podkreślaną na rootnode zasadą jest to, że niczego nie gwarantują.

 

Ponadto, nie wiadomo dokładnie co to rootnode to tak właściwie jest. Zakładka KONTAKT jest bardzo reprezentacyjna ;)

 

Tutaj będzie porządna strona kontaktowa. Na razie nowe wiki jest w fazie budowy. Stare wiki znajduje się pod adresem old.rootnode.net. Aby się z nami skontaktować wyslij mejla na adres adminsAt.gifrootnode.net. Zapraszamy również na IRC: kanał #rootnode w sieci irc.freenode.net. Połącz się z IRC za pomocą przeglądarki

Czyli żadnych danych.

Poniżej podane są konta - prywatne (chyba właściciela...)

 

Dziwie się, że na tym forum nie została okrzyknięta firmą-krzakiem, a jej oferty nie lądowały za każdym razem do kosza z dopiskiem "brak danych firmy".

 

 

A odnośnie tego, żeby wspierać polskie - to wszystko siedzi w Amsterdamie i z Polską ma niewiele wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do mojej poprzedniej wypowiedzi - nie chcę oceniać administratorów, ale tak to jest, gdy się robi jako "fundacja" czy coś... dla administratorów to jest hobby a nie praca. Firmy hostingowe dbają o to, aby przyciągnąć do siebie klientów, bo konkurencja jest spora i nie śpi. Co innego jest w przypadku administratorów bawiących się w hostingi w formie hobby ;) Nic nie gwarantują a jak coś padnie, to naprawią żeby sie nie nudzić akurat, gdy będą mieć czas ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdy się robi jako "fundacja" czy coś...

Z informacji/komentarzy na rootnodestatus.net wynika, że od jakiegoś czasu to normalna firma, a nie stowarzyszenie. Ale danych niestety nie ma. Ciekawe, po jakim czasie od pojawienia się tu ahes'a się nagle pojawią ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z informacji/komentarzy na rootnodestatus.net wynika, że od jakiegoś czasu to normalna firma, a nie stowarzyszenie.

Czyli już można ich oficjalnie nazwać krzakiem  ;) Z danych na stronie wynika, że do serverów podłączają dużą liczbę ludzi, a dzięki temu, że nie gwarantują nic - masz tyle ile wykorzystasz (np. transferu). Więc jedni zyskują a drudzy cierpią ;)

 

Do tego fajne mają statystyki uptime serverów :) jeśli są firmą, to wypadałoby mieć je chociaż w miare dobre, a z tego co widac na rootnodestatus.net - jeden serv ma uptime 28 dni, drugi 18 a reszta ponizej 14, z czego 4 servery poniżej 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ponadto, nie wiadomo dokładnie co to rootnode to tak właściwie jest. Zakładka KONTAKT jest bardzo reprezentacyjna :)

 

Czyli żadnych danych.

Poniżej podane są konta - prywatne (chyba właściciela...)

 

Dziwie się, że na tym forum nie została okrzyknięta firmą-krzakiem, a jej oferty nie lądowały za każdym razem do kosza z dopiskiem "brak danych firmy".

Tak jak już napisał Adrian, znajdują się tam wszystkie wymagane dane.

 

Wracając jeszcze do mojej poprzedniej wypowiedzi - nie chcę oceniać administratorów, ale tak to jest, gdy się robi jako "fundacja" czy coś... dla administratorów to jest hobby a nie praca.
Przecież to jest zwykła działalność gospodarcza, a nie żadna fundacja.

 

Zwracam honor firmie (choć zapewne 1-osobowej) ;)

A tak w ogóle - jest regon, jest nip... Ciekawa sprawa, że nazwy firmy nie widzę ;)

W przypadku działalności dospodarczej "nazwa" jest opcjonalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adrianie - chciałeś chyba napisać - JUŻ są ;)

Dodatkowo jeszcze tak lekko nieudolnie wstawione. Bo jak niby reprezentant ma posiadać regon? Poza tym eee... konto prywatne? Można takowe do DG używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianie - chciałeś chyba napisać - JUŻ są ;)
Były tam już w momencie pisania mojego wcześniejszego posta (czyli >1,5h temu, zanim zaczeliście "sprawdzać"). Zresztą "This page was last modified on 25 February 2009, at 15:32" ;)

 

Dodatkowo jeszcze tak lekko nieudolnie wstawione. Bo jak niby reprezentant ma posiadać regon? Poza tym eee... konto prywatne?
To jest działalność gospodarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@p - faktycznie, moje przeoczenie. Trzeba iść spać, a wcześniej przeprosić firmę rootnode.

 

---

Ale konto nadal wskazuje na wykorzystanie do tego celu prywatnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale konto nadal wskazuje na wykorzystanie do tego celu prywatnego...
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak Wy ale ja jakoś widzę wszelkie dane...

http://rootnode.net/wiki/index.php/Kontakt ;)

Co nie zmienia faktu, że nie wypełniają wszystkich wymagań narzuconych przez prawo więc ciężko mówić o legalnej działalności.

http://rootnode.net/wiki/index.php/Regulamin

Co prawda regulamin jeszcze nie istnieje, ale jak tylko się pojawi zostaniesz o tym poinformowany. Mimo wszystko warto wysłać formularz zgłoszeniowy o nowe konto już teraz.

Owszem, są firmą ale od 1 lutego, nie bardzo rozumiem na jakich zasadach działało to wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianie - chciałeś chyba napisać - JUŻ są ;)

Dodatkowo jeszcze tak lekko nieudolnie wstawione. Bo jak niby reprezentant ma posiadać regon? Poza tym eee... konto prywatne? Można takowe do DG używać?

 

Z tego co pamięta, jeśli firma jest jednoosobowa, to można posługiwać się prywatnym kontem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm
PS. Nrm - jako, że masz moda globalnego na tamtym forum - sprawdź czy Ci konta adsense nie zamkneli, bo reklamy sie nie wyswietlaja ;)

 

Nie "Ci" - to nie moje, nawet nie wiem, że tam są reklamy - mam adblocka.

 

Konto bankowe "prywatne" - w przypadku DG jest to podobno dopuszczalne choć kiedyś twierdzono inaczej i zmuszano do zakładania osobnych kont "firmowych" (przynajmniej mnie kilka lat temu jak ja zakładałem "firmę").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rootnode to taka trochę inna bajka niż hosting... miałem tam konto przez rok, ale zrezygnowałem ze względu na obciążenia serwerów. Wszystko strasznie muliło...

Chyba od lutego tego roku jest to firma, wcześniej działało to wszystko jako stowarzyszenie. Część serwerów mają w amsterdamie w Ecatelu, i część przenieśli do OVH (www i bazy). Co do adminów to nie mam zastrzeżeń ;) da sie z nimi żyć. Uptime'y serwerów szału nie robią, a czasem można zobaczć load rzędu 666 ;) i nie ma się co dziwić wtedy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×