Skocz do zawartości
lucaspl

Regulamin dla nielicznych ?

Polecane posty

Witam,

Od pewnego czasu mniej lub bardziej jest zauważalna następująca rzecz. Firmy oraz osoby które je reprezentują raz po raz wypowiadają się oraz składają swoje oferty, niby normalna kolej rzeczy lecz nie do końca. Od części firm są wymagane są poprawne dane oraz wpisy, a reszta nie zważając na regulamin tego nie uczyniła. Ba, co więcej, administracja tego nie wymusza.

 

Reasumując, dlaczego pouczani są nieliczni a reszta cieszy się 'wolnością' od regulaminu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadają wpisanych danych firmie, lecz niewątpliwie je reprezentują na tym forum. Albo zasady dotyczą wszystkich, albo nikogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie posiadają wpisanych danych firmie, lecz niewątpliwie je reprezentują na tym forum. Albo zasady dotyczą wszystkich, albo nikogo.

 

Punkt regulaminu, albo teza nieprawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lucaspl: na czym dokladnie polega Twoj problem? Bo chyba nie rozumiem.. Ostatnia fferte neteasy.pl na forum opublikowalem jakies dwa lata temu i dane firmowe w niej oczywiscie byly. W zyciu nie odpisalem nikomu na posta z prosba o znalezienie hostingu 'zapraszam do nas'' etc.

 

Jesli chodzi o konto na forum to jest to moje prywatne konto, chyba mam prawo takowe posiadac? ;). Jesli odpisuje na forum na posta o tym jak skonfigurowac serwer albo pomagam wybrac dedyka w OVH to mam do tego przybijac firmowa pieczatke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnia oferte neteasy.pl na forum opublikowalem jakies dwa lata temu

A kto się parę miesięcy chwalił z nowej strony i przenosinami do etopu? ;) (Bardzo słusznie zresztą)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ patryk, tylko o ile Ty nie składasz ('polecasz' ? ) swojej oferty użytkownikom na forum to Pan z rootnode.net wręcz przeciwnie. Myli to nowe osoby które szukają pomocy a dostają ofertę nawet o tym nie wiedząc. Wymieniłem Cię z okazji właśnie wyżej opisanych przenosin do etopu (także pochwalam tą dezycje ale tu nie o tym mowa). Nie chodzi mi to o zawiść lecz o jakieś reguły które dotyczą ogółu.

 

@ aham, opieram się na pouczeniu moderatora które sam otrzymałem za właśnie brak danych (sprawa została wyjaśniona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako zwykły klient to już dawno pogubiłem się kto z forumowiczów ma firmę a kto krzaka. Na forum panuje wolna amerykanka, osoby kręcące i łamiące prawo wypowiadają się jako eksperci we wszystkich dziedzinach. Ja podchodzę do tego tak, że im ktoś cichszy tym konkretniejszy i pewniejszy.

Poza tym przydałby się jakiś jasny system rang czy nawet podstrona z listą użytkowników i ich firm. Jeśli nie chcecie banować krzaczorów to moglibyście przynajmniej je odznaczać widocznym kolorem (np. nick czy coś takiego). Zapewne każdy szukający hostingu i zakładający temat dostaje na pw "ciche" oferty (przynajmniej tak jest w moim przypadku). Ja czytam czasami to forum, więc mogę uniknąć super okazji, ale osoba wchodząca tutaj raz od razu skusi się na hosting no-limit za 20 zł na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ patryk, tylko o ile Ty nie składasz ('polecasz' ? ) swojej oferty użytkownikom na forum to Pan z rootnode.net wręcz przeciwnie.

Miś, skoro już mnie o coś oskarżasz to proszę punkt z regulaminu.

I popraw sobie REGON na uti.pl bo powinien składać się z dziewięciu cyfr, a nie z ośmiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

malu, lucaspl: tak jak już pisałem, jak mi się zdarza raz na 500 postów napisać coś o swojej firmie to niżej publikuje dane firmowe. Moje konto jest jednak prywatne i każda moja opinia na forum nie reprezentuje opinii "firmowej".

 

Naprawdę nie rozumiem celu tego tematu i czepiania się rootnode, bo jeśli chodzi o moją firmę to zapewne odbieram to osobiście i nie jestem obiektywny ;). W regulaminie nie ma żadnego zapisu, który zabraniałby posiadania prywatnego konta osobie, która ma przy okazji firmę. Mowa jest jedynie o tym, że można posiadać konto firmowe, które może być wykorzystywane do przekazywania oficjalnego stanowiska firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Jak mowa już o regulaminie to dlaczego Rufik jeszcze za swojego krzaka bana nie dostał?

 

bana to powinni dać tobie rodzice na komputer ...

dziecko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bana to powinni dać tobie rodzice na komputer ...

dziecko..

no a co chłopiec nie ma może krzaczka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie drapać się koty ...

Jak były inne krzaki od razu szum itd. O krzaku rufika wszyscy wiedzą od dłuższego czasu i nic nikt nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak były inne krzaki od razu szum itd. O krzaku rufika wszyscy wiedzą od dłuższego czasu i nic nikt nie robi.

Jest coś takiego jak "społeczne przyzwolenie" i odnosi się to naprawdę do wielu dziedzin życia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układziki Panowie, układziki. Co do społecznego przyzwolenia to racja, w Polsce złodziejstwo nie jest należycie tępione. Dziwne tylko, że osoby walczące na co dzień z zusami itp. nie potrafią/nie chcą wywrzeć nacisku na prowadzących forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miś, skoro już mnie o coś oskarżasz to proszę punkt z regulaminu.

I popraw sobie REGON na uti.pl bo powinien składać się z dziewięciu cyfr, a nie z ośmiu.

 

§ 1.8 W dziale Prośby istnieje możliwość dodawania ofert reprezentowanej przez siebie firmy - tylko i wyłącznie, jeśli oferta jest w pełni zgodna z wymaganiami osoby poszukującej tj. oferuje zgodną z wymaganiami przestrzeń dyskową, transfer, bazy danych itp., oraz mieści się w przedstawionym zakresie cenowym. Użytkownik dodający ofertę reprezentowanej przez siebie firmy, zobowiązany jest do podania następujących informacji: nazwy pakietu (ew. adnotacja: oferta indywidualna/promocja), parametrów konta, linku do strony www, NIP, REGON oraz dane kontaktowe. Ponadto do postu należy dołączyć odnośnik do tematu poświęconego danej firmie na forum WebHostingTalk.pl. Posty bez którejkolwiek z powyższych danych będą usuwane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest coś takiego jak "społeczne przyzwolenie" i odnosi się to naprawdę do wielu dziedzin życia :-)

tia, ja mam gdzieś jakieś przyzwolenia. Po to są moderatorzy i admini żeby panował porządek na forum , i tego się domagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@krokodyl:

Ten punkt regulaminu jest prawie prawdziwy. Mamy dwa wyrazy kluczowe, które jeśli nie są spełnione to punkt nas nie interesuje: "dział prośby" oraz "oferta".

 

Zdanie "polecam firme xxx" nie jest ofertą, albo "oferta firmy xxx kosztuje nn zł miesiecznie" także nie jest ofertą. Oferta zawiera dokładny opis usługi, pakiety i wszystko to co znajduje się najczęściej w dziale Oferty na tym forum. Tam każda z firm podaje swoje dane, które są weryfikowane przez moderatorów i to jest słuszne.

 

Głupio by wyglądało:

Potrzebujesz 10GB quoty i 100GB transferu to polecam ci SUPERHOSTING.

 

Jan Kowalski

ul. Dziwna 6

30-666 Kraków

 

NIP: 123-456-78-90

REGON: 123456789

 

Wydaje mi się, że punkt regulaminu powinien dotyczyć działu Oferty, a nie Prośby.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ahes:

§ 1.8 W dziale Prośby istnieje możliwość dodawania ofert reprezentowanej przez siebie firmy
i w takiej sytuacji podajemy dane rezprezentowanej przez siebie firmę, a nie tak jak to chyba wyżej przedstawiłeś, iż daną firmę poleca osoba trzecia będąca tylko jej Klientem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm JA to widzę tak, reprezentuesz swoją firmę wprowadź jej dane do profilu - mozesz dawać oferty w dziale oferty oraz proponować pakiet przygotowany pod klienta w dziale prośby, masz konto bez danych firmowych, nie dajesz ofert w dziale oferty, ale za to w dziale prośby trzymasz się regulaminowego "skrojenia" oferty do prośby - dane firmy zbędne w sumie ...

 

co do krzaków - powinno się to plewić na WHT - czy to jest teamspeak czy hosting czy inna usługa, osoba skojażona powinna dostać bana ew. przedstawic dane rejestrowe ponieważ POTEM JEST PŁACZ NA FORUM (na szybko znajdę conajmniej 3 delikwentów) ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@krokodyl:

Ten punkt regulaminu jest prawie prawdziwy. Mamy dwa wyrazy kluczowe, które jeśli nie są spełnione to punkt nas nie interesuje: "dział prośby" oraz "oferta".

 

Zdanie "polecam firme xxx" nie jest ofertą, albo "oferta firmy xxx kosztuje nn zł miesiecznie" także nie jest ofertą. Oferta zawiera dokładny opis usługi, pakiety i wszystko to co znajduje się najczęściej w dziale Oferty na tym forum. Tam każda z firm podaje swoje dane, które są weryfikowane przez moderatorów i to jest słuszne.

 

Głupio by wyglądało:

 

 

Wydaje mi się, że punkt regulaminu powinien dotyczyć działu Oferty, a nie Prośby.

Pozdrawiam.

Może nie dyskutujmy nad tym jaki powinien być ten punkt, jakie zawiera słowa itp. Dla mnie jest napisane czarno na białym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×