Skocz do zawartości
konrad_wawa

Prośba o poradę w doborze konta resselerskiego

Polecane posty

Witam! Po wielu googlaniach w wyszukiwarkach i pytaniach zadawanych na grupach dyskusyjnych, trafiłem w końcu na to forum. Liczę, że tutaj znajdę odpowiedź na mój problem :D

 

Otóż posiadam ok. 20 kont na których znajdują się strony WWW moich klientów. Nie są to specjalnie pamięciożerne czy transferożerne strony, ale większość z nich posiada CMS oparty na MySQL. Trzymam to sobie na serwerze, który wykupiłem kiedyś w firmie Alpha.pl (teraz nazywa się to Forpsi.pl). Płacę jakieś 1200zł rocznie i niestety nie jestem zadowolony, bo serwer ciągle wyrzuca błędy związane z obsługą poczty, co jakiś czas ma zwiechy, panel jest jakiś koślawy w działaniu i ogólnie wrażenie jest bardzo niemiłe.

 

Dlatego postanowiłem zmienić usługodawcę i nakręciłem się początkowo na Netia FlexoPartner. Już miałem to kupować, ale po znalezieniu tego forum przeczytałem niekorzystne opinie i trochę się zraziłem.

 

W związku z tym mam pytanie - czy możecie polecić mi coś takiego, co podobnie jak Netia, umożliwia wygodne zakładanie kont, przypominanie o płatności po upływie roku itp.? Do tej pory korzystałem tylko z tego Forpsi, więc nawet nie wiem czy takie rzeczy są standardem czy jest to jakaś super opcja. U mnie aktualnie nie ma czegoś takiego, a okresy rozliczeniowe spisuję z ekranu, patrząc na datę założenia konta. Oczywiście zależy mi też na tym, żeby to porządnie chodziło, a nie wyrzucało ciągłe błędy i problemy. Cena jest mniej istota, najważniejsza niezawodność i przyjemna obsługa klientów.

 

Z góry dzięki za porady,

Konrad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie podstawowe, szukasz czegoś w PL czy też za granicą?

 

Pytanie dodatkowe, szukasz czegoś topowego czy czegoś za rozsądne pieniądze?

 

I po trzecie na jakim panelu zarządzania :D Jeśli DA to np. neteasy.pl czy inten.pl a jeśli na Cpanelu to prohost.

 

Nie podałeś ile całościowo zużywasz powierzchni czy transferu. Taka informacja jest dość istotna abyśmy mogli Ci tu coś rozsądnie doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, już odpowiadam:

 

1. Szukam raczej w PL, ponieważ aktualnie mam za granicą (Forpsi - Czechy) i występuje sporo problemów z czasem dostępu oraz kwalifikowaniem wychodzących maili jako spamu u odbiorcy.

 

2. Topowe czy za rozsądne pieniądze - oczywiście wydatek też jest ważny, ale szukam przede wszystkim czegoś porządnego jakościowo i przyjemnego w obsłudze, a kasa dopiero na trzecim miejscu.

 

3. Nigdy nie miałem styczności z DA, więc nawet nie wiem jak to wygląda. Cpanel to chyba to co mam obecnie. Generalnie zależy mi na tym żeby łatwo się zarządzało klientami i abym dostawał (ja lub bezpośrednio klient) przypomnienie o kończącym się okresie abonamentowym.

 

4. Obecnie zużywam ok. 20GB transferu i 3GB powierzchni. Jednak tendencja wzrostowa, więc myślę, że za rok będę potrzebował ok. 40GB transferu i jakieś 5-10GB powierzchni. Istotna jest też ilość założonych serwerów - będzie ich ok. 80-100 sztuk, większość z bazą MySQL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam właśnie ofertę ProHost.pl . Wygląda na to, że do moich potrzeb wystarczy plan Resseler Medium za 400zł.

 

Jednak nie jestem pewien czy dokładnie tego szukam. Tzn. na początku wspominałem o Netii FlexoPartner, z tego względu, że jest tam zarządzanie użytkownikami (moimi klientami). System informuje o tym, kiedy kończy się ważność ich konta i wysyła powiadomienie. To dla mnie bardzo wygodna sprawa i ważny temat. Czy są takie usługi na rynku, czy tylko Netia oferuje takie rozwiązanie?

 

A co do ProHosta, to mam jeszcze trzy pytanka:

- jak tutaj wygląda zarządzanie klientami (kontami klientów), bo na screenie w ogóle nie widzę takiej opcji?

- BOSS, wspomniałeś o bezproblemowej migracji. Co to dokładnie oznacza? Jakiś export danych do pliku czy jak? :D

- czym się różni "Resseler Medium" od "Resseler Medium + Overselling"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy są takie usługi na rynku, czy tylko Netia oferuje takie rozwiązanie?

Od tego są i zewnętrzne skrypty :) Np. ClientExec czy WHMCS. Podpinasz to pod swój pakiet hostingowy i możesz swobodnie zarządzać subkontami, pakietami czy nawet płatnościami online.

 

- jak tutaj wygląda zarządzanie klientami (kontami klientów), bo na screenie w ogóle nie widzę takiej opcji?

Jest WHM.

 

- BOSS, wspomniałeś o bezproblemowej migracji. Co to dokładnie oznacza? Jakiś export danych do pliku czy jak? :D

To same środowisko :)

 

- czym się różni "Resseler Medium" od "Resseler Medium + Overselling"?

Overselling dotyczy subkont. Klient (czyli subkonto) może mieć pakiet np. 5GB/40GB mimo że fizycznie nie jest to możliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

to się nazyw RESELLER a nie RESSELER

 

poza tym overselling jest w obrębie konta, czyli na Medium zrobi max 5/40, a nie 10/100...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony również mogę zaproponować konto Reseller w dość ciekawej cenie. Z najważniejszych parametrów: 10 GB pojemności, 40 GB transferu/m-c, bez limitu domen, kont użytkowników, maili, bazy danych, itd...

 

Cena: 30,50 zł/m-c brutto (lub 268,40 zł za rok)

 

Serwery kolokowane w DC ATMAN w Warszawie.

 

W przypadku zainteresowania lub pytań, zapraszam do rozmowy tel. lub mailowej: michal@unixstorm.org.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ już prawie kupuję Prohosta i będę wszystko przenosił, to mam do Was jeszcze trzy pytanka:

 

1) Nie mogę się zorientować jaki rodzaj panelu mam obecnie, ale przy logowaniu jest napisane Vadmin (http://wa3.alpha.pl/) - więc to może to. Czy w związku z tym nie będzie problemu z migracją do Prohosta?

 

2) Czy mogę kupić Reseller Medium, a kiedy za pół roku zabraknie mi transferu, przejść na Reseller Platinium, zachowując wszystkie ustawienia kont?

 

3) Proszę wytłumaczcie mi jeszcze raz różnicę między zwykłym planem, a planem Overselling, bo nie mogę tego załapać. Czy chodzi tutaj o to, że kiedy subkonto (mój klient) przekracza dozwoloną pojemność/transfer to jego konto poszerza się automatycznie? Przecież to bez sensu, bo skoro płaci mi za tyle a tyle serwera, to dlaczego ma mu się powiększać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Trudno powiedzieć. Wrzuć screena z panelu zarządzania.

Ad 2. Tak, nie ma problemu :)

Ad 3. Powiedzmy, że masz plan Medium czyli 5/40. Bez oversellingu możesz utworzyć (tak tylko dla przykładu) 3 subkonta klientów np. 1/10 2/10 2/20 a z oversellingiem 3 subkonta 5/40 5/40 5/40. Fizycznie nie masz więcej transferu i miejsca aby obsłużyć takie parametry (5+5+5 czyli 15GB dysku i 40+40+40 czyli 120GB transferu) ale ponieważ masz overselling możesz ustawić takie teoretyczne wartości i dopiero jak zaczniesz przekraczać 5/40 jako całościowe podsumowanie wszystkich subkont (1+2+3), musisz wykupić wyższy pakiet. Podsumowując overselling tyczy się konta głównego reseller a nie subkont Twoich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ad. 1) Tak wygląda mój panel :)

 

 

Przecież ci odpisałem, tak jak Boss niżej :) Ten screen nie był potrzebny.. i jeszcze na całą stronę.. wystarczył link only :) Zresztą panel forpsi jest ok, przyjemny i czytelny, zresztą gdzieś to pisałem w dziale z opiniami :)

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panel może i czytelny, pomijając to że zarządzanie klientami to czarna magia. Nie można utworzyć konkretnych "szufladek", do których przypisane jest ftp dla klienta i ustawienia jego poczty oraz domeny. Zarówno konto FTP, baza danych, domena, jak i poczta są w odrębnych katalogach, przez co przy ilości kilkudziesięciu subkont trudno się połapać.

 

Jednak i to by uszło w tłoku, gdyby nie fakt, że maile zakładane klientom notorycznie nie działają, a administrator jakoś nie potrafi znaleźć sposobu na poprawę tego stanu rzeczy. Większość maili wychodzących jest traktowana u odbiorców jako spam lub kompletnie blokowana.

 

Dlatego zmieniam ten serwer i więcej nie chcę mieć z nim do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tego prohosta, ale szczerze mówiąc nie tak to sobie wyobrażałem. Czy wszystkie cpanele są po angielsku? Mi to nie przeszkadza, ale jeżeli będę zakładał konta swoim klientom, to wygląda to trochę mało profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem tego prohosta, ale szczerze mówiąc nie tak to sobie wyobrażałem. Czy wszystkie cpanele są po angielsku? Mi to nie przeszkadza, ale jeżeli będę zakładał konta swoim klientom, to wygląda to trochę mało profesjonalnie.

 

 

hmmm.. A próbowałeś może się skontaktować z bok'iem prohost'u ? z tego co pamiętam jak miałem tam zwykły shared jeszcze kiedy oferowali sam Cpanel to było praktycznie 'full PL'.. nie wiem jak tam z resellerem, ale powinno być tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tworząc konto ze skinem który ma w nazwie rv można wybrać język pl - użytkownik końcowy też może sobie język wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×