Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Jakie DNSy?

Polecane posty

Witam,

 

W swoich domowych sieciach / komputerach jakich DNSów używacie i dlaczego akurat tych a nie innych? Ja od jakiegoś czasu mam OpenDNS, ale ostatnio mam czasem problemy z Voipem więc może są jeszcze jakieś lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w swojej sieci właśnie OpenDNS i jestem z nich bardzo zadowolony. Szczególnie dlatego, że mam w domu blondynkę ze swoim komputerem :) .

Z Voip nie korzystam więc w tej kwestii się nie wypowiadam :) Ogólnie to dla całej usługi duży plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

217.17.34.10
208.67.220.220

Czyli Atman (z domu mam do niego ping ~12 ms) oraz OpenDNS, gdy Atman nie działa, a ostatnio niestety zdarza mu się to coraz częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W domowej sieci DNSy własne + nadrzędnie tpnet. A własne m.in. po to, żeby wycinać co niepotrzebne rzeczy.

 

PS: Czy problemy z VoIPem to na pewno związane są z dns'em? Może po prostu z jakością łącza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam się , ale czy voip to nie skrót od Voice over internet protocol (IP) ? czy do tego są wykorzystywane w ogóle nazwy domenowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS: Czy problemy z VoIPem to na pewno związane są z dns'em? Może po prostu z jakością łącza...

Miałem problemy w dwóch różnych miastach (2 różnych dostawców). To byłby dziwny zbieg okoliczności, stąd zwalam winę na OpenDNS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
czy do tego są wykorzystywane w ogóle nazwy domenowe?

W przypadku SIPa do połączenia się serwerem sip.*.tld, ale chyba tym się kończy.

 

Co do tematu to OpenDNS :) Głownie ze względu na szybką reakcję na zmianę DNS dla domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×