Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

[wirtualny na pocztę] Szukam hostingu o najlepszej poczcie

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Czy mogę prosić brać webmasterską o polecenie wysokiej jakości konta z porządnym systemem poczty?

Do tej pory pasowało mi zwykłe konto w KEI, ale powoli, acz stanowczo zbliża się okres przedłużenia i choć fundusze jak najbardziej są, to zastanawiam się, czy znajdę coś jeszcze lepszego albo coś bez paru bolączek KEI.

 

WWW mnie nie interesuje, bo będzie to działało jako 'konto pocztowe' dla 10-14 kont e-mail.

 

Moje marzenia:

 

- możliwość podpięcia przynajmniej kilkunastu domen

- fajny webmail, ale od biedy może być RC/Squirrel, wolę coś prostszego, acz szybkiego (ten webmail KEI ciut muli czasem przy słabszym połączeniu)

- szybkie dostarczanie przesyłek w obie strony (tutaj KEI ciut kuleje, 10 minut to dla mnie długo jak na parę słów - choć to pewnie ich filtry mielą wiadomość w tym czasie)

- możliwość zakładania kont o tej samej nazwie w wielu domenach

- przynajmniej 5GB na koncie z możliwością dowolnego podziału na skrzynki

- dobrze działający antyspam, najlepiej z greylistem, rbl itd. itp. (z przynajmniej podstawowymi możliwościami ustawienia mocy - tutaj dhosting.pl odpada, niestety, nie jest to ciągle hosting do poczty elektronicznej)

- możliwość ustawienia rzeczy całkiem podstawowych - np. autoresponder

- serwer w Polsce (sorry neteasy/masternet... ; )

- pewność, jakość i solidność.. do tego jakieś sensowne robienie backupów przez firmę hostingową - będzie tam konto m.in. kancelarii adwokackiej

 

Najlepiej:

 

- login pocztowy login@domena.tld i serwery pop3/smtp w postaci domeny tylko i wyłącznie, ale zdzierżę jakieś odchyły od tego schematu konfiguracji

- BOK minimum pon-sobota 9-18ta.. w niedzielę mogą spać...

- porządny uptime

 

Kasa:

 

- do 500+VAT rocznie, najlepiej z możliwością płatności półrocznych (np. do 300zł + VAT)

Oczywiście nie bez znaczenia jest marka firmy (z góry dziękuję webh, webr, efuturo, hitme i innym firmom z małym stosunkowo stażem)

 

Będę wdzięczny za parę słów polecających - w sensie "dlaczego polecasz usługi tej firmy?".

 

Odpada GMAIL oczywiście - to ma być profesjonalne, komercyjne i porządne.

 

 

Prośba do moderatorów:

W przypadku problemu z moim wątkiem (że źle zatytułowałem albo inne błahe rzeczy, do których co niektórzy chętnie by się przyczepili) proszę mnie nie banować zwyczajem niektórych nadgorliwych moderatorów, tylko wysłać PW lub napisać to w poście poniżej. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No Ty to jesteś jednak klient wymagający :) Nie pogadasz :)

 

kei.pl nie, dhosting.pl też nie, serwery w Polsce, długi staż firmy...hm...takie rzeczy tylko w Erze.

 

Czemu serwery tylko w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szybkość? Serwery "pod nosem"? Wiadomo, że najlepiej, aby mieli swoją serwerownię, no ale nie przesadzajmy : )

W sumie może być DE... ale nie dalej...

KEI jest spoko... ale może jest jakaś firma godna uwagi, o której nie wiem? Przecież nie mogę wiedzieć wszystkiego (wbrew pozorom ; )P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Greylisting i szybkość dostarczania maili się wykluczają. Nie mówiąc o tym, że tego "głupiego" wynalazku używa 99% darmowych maili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greylisting i szybkość dostarczania maili się wykluczają.
Tylko w przypadku pierwszej komunikacji pomiędzy serwerami, co nawet w przypadku małych dostawców powinno występować dosyć rzadko.

 

Nie mówiąc o tym, że tego "głupiego" wynalazku używa 99% darmowych maili.
Niby dlaczego głupiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria a praktyka to co innego. Każdy ma greya jak mu się podoba. Nawet nie wiadomo jakie są czasy "faz" i czy opłaca mi się wysyłać tego samego maila co minutę czy co 5 czy co 30. Taka ruletka a zasoby lecą - przy dużych serwerach mailowych to jest duża strata zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoria a praktyka to co innego. Każdy ma greya jak mu się podoba. Nawet nie wiadomo jakie są czasy "faz" i czy opłaca mi się wysyłać tego samego maila co minutę czy co 5 czy co 30. Taka ruletka a zasoby lecą - przy dużych serwerach mailowych to jest duża strata zasobów.

Wszystko zależy od implementacji, a i niezależnie od jej rodzaju będzie ono mniejsze niż jakikolwiek filtr typu SpamAssassin.

Co do ruletki to się zgadzam. Niektórzy nie wiedzieć czemu ustawiają mimimalny czas pomiędzy odrzuceniem

pierwotnym listu, a zezwoleniem na jego powtóre nadanie na jakieś takie astronimiczne liczby - np. 30 minut.

W tym momencie winę ponosi administrator. Tak samo jak z listami RBL.

Są ludzie, którzy korzystają z jakichś totalnie durnych list, które odrzucają prawie wszystko jak leci.

Na to również nie masz wpływu, a co również nie skreśla tego rozwiązania.

Bezpieczeństwo szkrzynki pocztowej buduję się tak samo jak w wypadku samego serwera.

Dokłada się moduły, każdy coś daje. Nie ma uniwersalnego remedium na wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rzeczywiście.. bez greylistingu przesyłki lecą w kilka sekund..

 

no nic, czekam na propozycje od użytkowników korzystających z różnych dobrych hostów o poczcie wysokiej jakości..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pozwolę sobie zaproponować Ci naszą ofertę, wykupując serwer NQ.biznes za 399,00 zł rocznie, spełnione zostaną wszystkie postawione przez Ciebie warunki.

Obsługa poczty zawiera:

 

 

W razie pytań, proszę pisać na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dziękuję, ale bardziej liczę na głosy użytkowników...

 

Do ofert sam potrafię dotrzeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o greylisting to na vipserv.org zrobiłem tak że można go włączyć/wyłączyć dla każdej skrzynki z osobna oraz adresy IP serwerów dostarczających pocztę są dodawane do zaufanych dla greylistningu jeśli przez ostatnie 30 dni conajmniej 30 emaili dziennie wpłynęło od nich oraz nie było wzrostów w kolejnych tygodniach większych niż 30% w odniesieniu do średniej kroczącej z n=3. W konsekwencji w zaufanych nadawcach są np. gmail, allegro, o2, wp, interia itd, a spamu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W konsekwencji w zaufanych nadawcach są np. gmail, allegro, o2, wp, interia itd, a spamu nie ma.

 

jeszcze nie dotarła do Ciebie fala spamu z gmaila ? no to uważaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×