Skocz do zawartości
Gość pzebracki

[opinia] efuturo.pl / Sebak

Polecane posty

ja po prostu z niektórych osób nie mogę... bk mam... ; )

 

'Pan Sebastian' ; ) ma po prostu ustawione 'rygorystycznie' QoS i limity pakietów ICMP, ale o tym już chyba ktoś wspominał kiedyś?

Niektórym osobą do niektórych typów usług może to przeszkadzać... do zastosowań hostowania stron www itd. w ogóle to nie przeszkadza ; )

 

Po 2. Takie 'osobistości' jak 'Pan Miodek' nie umiał sprawdzić przed zakupem mrtg? i trasę pakietów? itd.? Tak samo 'szanowny Pan Rufik'?? Zakupić czy wziąć na test vps'a za free (o ilę kojarzę to można) i przetestować łącze.... no ludzie... jaja ;D

 

Sam posiadam tam dwa SERWERY nie pcty ;f i na jakość w sumie nie narzekam, za tą cenę jest najbardziej ok... to, że Sebastian nie odbiera telefonu kiedy jest awaria to nie znaczy, że nic nie robi? Słaby zasięg tam jest i tyle.. po 2. Chcecie żeby awaria była krótka? Czy ma Sebastian odbierać każdy telefon i biadolić po 2 minuty z każdym zamiast identyfikować awarię???

 

No ale cóż, zawsze odzywają się największe krzykacze i jeszcze co dostają po kosztach serwery...

Z tego co widzę to jest jedna osoba tutaj związana zawodowo z hostingiem (chyba nie muszę wskazywać palcem kto? :)) I jakoś nie narzeka na jakoś usług tak jak inni? SLA macie przekroczone gwarantowane? chyba nie... wiadomo, że zawsze może być lepiej, ale ideałów nie ma ;)

 

Zawsze jak się nie podoba można przenieść się do kogoś kto ci zagwarantuje dedykowane pasmo... prawda? Tylko nie będzie to kosztowało 300zł za pasmo łącza 10 mbit'owego + 500GB transferu... razem ze sprzętem ;O

 

 

Także szerokiej drogi ;) A Sebastianowi życzę jak najmniej 'wpadek' i mniej uciążliwych klientów :)))

 

 

elo 3 2 0 ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TO może i ja się wypowiem

 

Kilka miesięcy temu miałem serwer u Sebaka. Pomoc techniczna OK, jednak losty były zauważalne. Efuturo raczej traktowałbym jako zaplecze na strony www. Przy wysyłaniu dużej ilości pakietów do serwera i z serwera zdarzają się spore losy - tak jakby był nadany jakiś niski priorytet łącza.

 

Zrezygnowałem z serwera po miesiącu(bez problemowo). Pomoc techniczna OK, zaraz była odpowiedź, telefony nie milczały i dało się ponegocjować ceny ;)

Jedynie co straciłem to instalacja 99 zł , ale to nie jest duża kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisząc losy co macie na mysli? Tylko efekt pingowania?

 

Z usług EFuturo generalnie jestem zadowolony, szybki, uprzejmy support, niskie ceny itd - trudno być niezadowolonym, tylko pewien problem nie daje mi spokoju. Przykładowo chodzę po swoim forum, klikając w kolejne strony i wszystko b.szybko się ładuje. Nagle pojawia się nawet kilkusekundowa "zamułka", po której dopiero ładuje się kolejna podstrona. Oczywiście jeśli niecierpliwie jeszcze raz kliknę w czasie zamułki, to strona załaduje się bez problemu, ale to wygląda tak jakby jakiś pojedynczy pakiet co jakiś czas błądził. Nie wiem czy to jasno wyjaśniłem. Podobny problem zauważam na wszystkich serwisach stojących w webh.pl i efuturo.pl. Większość osób tego problemu nawet nie zauważy, ja długo siedzę na moim forum więc problem daje mi się w jakimś stopniu we znaki. Nie piszę tego, żeby psuć komukolwiek opinię bo to nie jest coś b.istotnego, ale może ktoś wie co może być przyczyną i do kogo sie ewentualnie zgłosić z prośbą o rozwiązanie go? Po wymianie informacji z efuturo w tej sprawie wygląda na to, że to może być problem z Crowleyem, bowiem problem dotyczy osób korzystających z TP i występuje w największym stopniu w godzinach popołudniowych (szczytu). Późno w nocy i rano "zamułek" praktycznie nie ma.

 

Np osoby o takiej trasie pakietów:

 

38221.png

 

czy takiej:

 

56462.jpg

 

Nie mają żadnych problemów z zamułkami, spowolnieniami itd, wręcz są b.zadowolone z szybkości ładowania się stron. Gorzej jest w przypadku takiej trasy:

 

 

Trasa śledzenia do 91.205.74.36

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.100

2 11 ms 11 ms 12 ms bialy-ru2.neo2.tpnet.pl [213.25.2.148]

3 10 ms 10 ms 10 ms z.bialy-ru2.do.bialy-r1.tpnet.pl [80.50.158.101]

 

4 15 ms 43 ms 25 ms 195.205.0.42

5 14 ms 16 ms 15 ms do-crowley.tpnet.pl [80.50.237.246]

6 15 ms 16 ms 15 ms r2core-TPNet-2-m120.crowley.pl [89.171.251.6]

7 18 ms 17 ms 18 ms m120-xe000-2-r2.lodz-ge000.crowley.pl [62.111.15

7.158]

8 18 ms 18 ms 18 ms ip-85.128.46.18.static.crowley.pl [85.128.46.18]

 

9 18 ms 18 ms 18 ms router.teredo.pl [193.227.116.242]

10 18 ms 20 ms 20 ms ip-91-205-74-36.iwacom.net.pl [91.205.74.36]

 

Jeśli to rzeczywiście Crowley, to przynajmniej wiem do kogo pisać ;) No ale może ktoś znający się na rzeczy mógłby zagłaś głos w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy na serwerach efuturo.pl dozwolone są serwery gier?

 

A jeżeli chodziło o webh.pl to czy czasem po zgłoszeniu chęci postawienia serwera gry nie są zmieniane ustawienia dla tego serwera(połączenie)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Od kiedy na serwerach efuturo.pl dozwolone są serwery gier?

 

A jeżeli chodziło o webh.pl to czy czasem po zgłoszeniu chęci postawienia serwera gry nie są zmieniane ustawienia dla tego serwera(połączenie)?

 

dozwolone, tylko sebak obcina o połowę transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki, nie chciałem tego robić...ale jestem zmuszony, może tak dotrę do Sebaka. Od prawie miesiąca nie otrzymałem fakturki VAT od eFuturo. Pisałem emaile (pierwszy z danymi do faktury poszedł dokładnie 17.01.2009r.), wiadomości na gg, wiadomości PW na tym forum, a także dzwoniłem kilka razy na numer podany na stronie efuturo.pl - głucho...

 

Serwer był przedłużany 17 stycznia, tego samego dnia był zrobiony przelew z mojego konta firmowego. Do dzisiaj nie mam potwierdzenia za te pieniądze, a księgowa chce mnie dosłownie zjeść. Czy tylko ja mam takiego pecha?

 

 

Tak jak pisałem nie chciałem poruszać tematu na forum, ale może to poskutkuje. Ja chcę tylko fakturkę (może być i w pdf'ie)...to tak wiele?

 

 

P.S. Z samego serwera jestem zadowolony i nie chcę się go pozbywać...

 

---

Pozdrawiam

Krzysztof Ponikiewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z innej beczki, nie chciałem tego robić...ale jestem zmuszony, może tak dotrę do Sebaka. Od prawie miesiąca nie otrzymałem fakturki VAT od eFuturo. Pisałem emaile (pierwszy z danymi do faktury poszedł dokładnie 17.01.2009r.), Serwer był przedłużany 17 stycznia, tego samego dnia był zrobiony przelew z mojego konta firmowego. Do dzisiaj nie mam potwierdzenia za te pieniądze, a księgowa chce mnie dosłownie zjeść. Czy tylko ja mam takiego pecha?

Spoko zaksięgujesz sobie ją w następnym miesiącu :)

 

Faktycznie mi też to trochę przeszkadza czyli opóźnienia w fakturach i jakas tak anienowoczesność, choć aktualnie hekko przebiło efuturo, 3 dni temu dostałem fakturę wystawiona 2 stycznia, data na stemplu pocztowym 5 lutego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakturę wystawić to jest jakieś 5 minut... Tak jak mówię, wystarczy mi pdf, bo dzisiaj nie trzeba nawet pieczątek na fakturze...

 

Ale najgorsze we wszystkim jest to, że Sebak ignoruje wszelkie wiadomości ode mnie... a wystarczyłoby odpisać: fakturka będzie w przyszłym miesiącu, bo jest taka i taka przyczyna... tak to zrozumiem, a i księgowej przekaże co i jak... a w tym momencie to nie wiem czy faktura będzie na styczeń czy na luty czy odpukać na marzec... :) Księgowa kończy mi miesiąc 10. każdego miesiąca, więc robi się w tym momencie problem...

 

 

----

pozdrawiam

Krzysztof Ponikiewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księgowa kończy mi miesiąc 10. każdego miesiąca, więc robi się w tym momencie problem...

Nie jest to problem bo faktury styczniowe można księgować i w rozliczeniu za styczeń (w lutym) i w rozliczeniu za luty (w marcu) co najwyżej koszty Ci o jeden miesiąc uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fakturę wystawić to jest jakieś 5 minut... Tak jak mówię, wystarczy mi pdf, bo dzisiaj nie trzeba nawet pieczątek na fakturze...

z tym bywa róznie, podobno skarbówka nie pozwala na odzykanie VATu od faktur bez pieczątek i podpisu.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym bywa róznie, podobno skarbówka nie pozwala na odzykanie VATu od faktur bez pieczątek i podpisu.

 

Ed

 

Przez takie zabobony trzeba się terkotać na głupią pocztę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Fakturę wystawić to jest jakieś 5 minut... Tak jak mówię, wystarczy mi pdf, bo dzisiaj nie trzeba nawet pieczątek na fakturze...

 

Ale najgorsze we wszystkim jest to, że Sebak ignoruje wszelkie wiadomości ode mnie... a wystarczyłoby odpisać: fakturka będzie w przyszłym miesiącu, bo jest taka i taka przyczyna... tak to zrozumiem, a i księgowej przekaże co i jak... a w tym momencie to nie wiem czy faktura będzie na styczeń czy na luty czy odpukać na marzec... :) Księgowa kończy mi miesiąc 10. każdego miesiąca, więc robi się w tym momencie problem...

 

 

----

pozdrawiam

Krzysztof Ponikiewski

 

Nie tylko Ciebie Sebak olewa i olewać będzie...

Jak ja chciałem FVAT to mi napisał coś takiego

 

Nasz system na chwile obecną wystawia FVAT tylko firmą, osoby prywatne rozliczane są w inny sposób.

 

a przecież są serwisy do wystawiania FVAT on-line ..

np. takie coś praktykuje LiveNet ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z fakturką bez podpisów i pieczątek nie ma problemu, nadrzędnym prawej w naszym kraju jest ustawodawstwo unijne, a tam taka faktura jest pełnoprawną fakturą.

 

Także jeżeli US się czepia, to tylko i wyłącznie ze swojej niewiedzy i przyzwyczajeń.

 

 

No ale i tak czekam nadal na rozwiązanie mojego problemu...

 

 

Do RuFiK: Ale ja mam firmę...wszystkie dane wysłałem mu w mailu...

 

----

pozdrawiam

Krzysztof Ponikiewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszecie w związku z fakturami, bo

 

"Podstawą prawną do wystawiania faktur bez podpisu wystawcy i odbiorcy jest §9 Rozporzadzenia Ministra Finansów z

dnia 25 maja 2005r. opublikowane w dzienniku ustaw Dz.U. 2005 nr 95 poz. 798"

 

Czyli faktura może być bez podpisów i pieczątek i to wynika z polskiego prawa a nie unijnego, problemem jest sposób dostarczenia faktury, faktura NIE może być dostarczona jako pdf, html, wydrukowana ze strony, musi byc wydrukowana u wystawcy i przekazana odbiorcy fizycznie !!!! Takie jest prawo, a w praktyce to US musi udowodnić, że fakturę wydrukował odbiorca a nie wystawca.

 

//EDIT:

Już raz podawałem tego linka -> http://www.crn.pl/archiwum_open.php?page=a...l&kod=26205

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest tak jak piszesz...Faktury online wystawiane elektronicznie są zgodne z Artykułem 226 Dyrektywy 2006/112/WE, obowiązującej dyrektywy w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej, który określa formalne wymogi dla faktur VAT. Postanowienia niniejszego artykułu zostały włączone do przepisów dotyczących podatku VAT w Polsce...

 

 

A co do zmiany firmy hostingowej...mam u Sebaka konto resellerowskie i założone kilkanaście kont Klientów - także nie chcę mi się zmieniać tego wszystkiego, zwłaszcza, że z samego hostingu jestem zadowolony. Dostęp przez ftp'a jest naprawdę błyskawiczny...tylko ta obsługa...

 

Mam nadzieję, że sprawa się rozwiąże po tych wiadomościach, bo nie lubię prać własnych brudów na forum ludzi...

 

----

pozdrawiam

Krzysztof Ponikiewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie do końca jest tak jak piszesz...Faktury online wystawiane elektronicznie są zgodne z Artykułem 226 Dyrektywy 2006/112/WE, obowiązującej dyrektywy w sprawie wspólnego systemu podatku od wartości dodanej, który określa formalne wymogi dla faktur VAT. Postanowienia niniejszego artykułu zostały włączone do przepisów dotyczących podatku VAT w Polsce...

 

Jesteś tego pewien ? Artykuł 226 mówi tylko o danych umieszczonych na fakturze, natomiast odnośnie faktur elektronicznych są to punkty 232-237 i tam wyraźnie jest określone, że

 

"1. Państwa członkowskie akceptują faktury przesyłane lub udostępniane

drogą elektroniczną, pod warunkiem że autentyczność pochodzenia faktur

i integralność ich treści zagwarantowano przy użyciu jednej z następujących

metod:

 

a ) za pomocą zaawansowanego podpisu elektronicznego w rozumieniu

art. 2 pkt 2) dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 1999/93/WE z dnia

13 grudnia 1999 r. w sprawie wspólnotowych ram w zakresie podpisów elektronicznych(12);

 

b ) za pomocą elektronicznej wymiany danych (EDI) zgodnie z definicją

zawartą w art. 2 zalecenia Komisji 1994/820/WE z dnia 19 października 1994 r.

dotyczącego aspektów prawnych elektronicznej wymiany danych(13), w przypadku

gdy porozumienie dotyczące takiej wymiany przewiduje stosowanie procedur

gwarantujących autentyczność pochodzenia i integralność danych."

 

A w przypadku pdf-ów lub faktur ze strony brak jest tych punktów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czytałem kiedyś interpretację US na temat faktur wystawianych przez Google, odnośnie usługi Adwords...Google jedynie co udostępnia to fakturkę do pobrania właśnie w formie pdf'a. US nie zakwestionował tego dokumentu...

 

Jedno jest pewne co Urząd Skarbowy to obyczaj...

 

No ale temat dostarczenia fakturki nie jest dla mnie teraz ważny, najważniejsze jest w ogóle żeby ta faktura była.

 

----

pozdrawiam

Krzysztof Ponikiewski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mili Państwo, mieliście wystarczającą ilość czasu, aby dać upust żalom pod adresem eFuturo,

w tej chwili dyskusja stacza się po równi pochyłej, więc zamykam wątek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dozwolone, tylko sebak obcina o połowę transfer.

Nigdy nie były dozwolone w eFuturo serwery gier. Więc jak się nie znasz, nie wprowadzaj ludzi w błąd po raz kolejny.

 

@gowain tak jak pisałem mailowo, FVAT została wysłana 20-25 stycznia.

 

 

Nie tylko Ciebie Sebak olewa i olewać będzie...

Jak ja chciałem FVAT to mi napisał coś takiego

 

a przecież są serwisy do wystawiania FVAT on-line ..

np. takie coś praktykuje LiveNet ..

 

Ty chciałeś FVAT na osobę prywatną, a to zupełnie inna sprawa. Nie wystawiamy FVAT na osoby prywatne, co najwyżej dla takich osób jest przewidziany paragon. I tak jak napisałem, nasz system nie obsługuje FVAT dla osób prywatnych. Co jest normalną praktyką w większości firm. Ale po raz kolejny nie znasz się i wprowadzasz ludzi w błąd.

 

@gowain, zmień firmę w której się hostujesz :)

Zmień ton i nie życzę sobie takich wypowiedzi. Prowadzisz nielegalnie krzaka, wielokrotnie łamiesz prawo i masz celność publicznie krytykowania mnie, po tym co odemnie dostałeś. Nie mam czasu na zabawę z dziećmi, tak więc jeśli dalej będziesz się tak zachowywał, będę zmuszony zająć się Twoją działalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×