Skocz do zawartości
europrezes

skandaliczne zachowanie AZ.PL - ostrzegam!

Polecane posty

Od zeszłego tygodnia szarpię się z tą firmą o kody authinfo dla trzech domen. U ich partnera kupiłem domeny, które teraz chciałem przetransferować. Ani partner, ani az.pl nie podali mi prawidłowych kodów.

Wyobraźcie sobie, że po dłuższym czekaniu odpisał pracownik, który podał mi przekłamane kody. Na mój telefon w piątek wzięli numer telefonu i obiecali, że oddzwoni pan, który zajmuje się sprawą. Oczywiście nie oddzwonił! W poniedziałek...powtórka z historii!!! We wtorek żądałem połączenia mnie z tym panem, bo nie wierzę już w oddzwanianie. I owszem połączyli - podał mi swojego maila służbowego i obecał przesłać poprawne kody. I co? I nic, do dziś się maila nie doczekałem. Dodatkowo wysłałem więc prośbę o reakcję na maila ogólnego i też brak odzewu.

 

Sprawę zamierzam nagłośnić. Domeny wygasają mi jutro, ciekaw jestem kto jest w posiadaniu prawdziwych kodów do moich domen. Jutro faxem wysyłam skargę do odpowiednich urzędów.

 

Pracownik firmy totalnie olewa sprawę, choć doskonale wie, że zależy mi na czasie, totalne buractwo.

 

DO Az.pl - jakbyście zmienili zdanie i zechcieli się zająć sprawą, jest niezamknięta a jej numer to DD #KCE-91158-737.

 

Czy ktokolwiek też spotkał się z takimi problemami? Dopiero teraz przekonałem się, jak trudno w ogóle dodzwonic się do tej zawalonej sprawami firmy. W najbliższym czasie zabieram stamtąd domeny moje, uciekają też moi znajomi, namawiam kolejnych i was też.

 

Z PRZYKROŚCIĄ NIE POLECAM FIRMY AZ.PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... w moim przypadku jedyną skuteczną metodą załatwienia tam spraw było wysyłanie wiadomości (troszkę w ostatnim stadium niegrzecznych) na support i jednocześnie DW dwóch właścicieli (maile to ich nazwiska@az.pl), po czym sprawy jakoś tak nagle same się załatwiły, przyszły od jednego z właścicieli nawet przeprosiny... ale przez tą niekompetencję już dawno się od nich wyniosłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i ja właśnie niestety ich opuszczam...przykre, bo jeszcze niedawno uważałem ich za jednego z lepszych rejestratorów. Jutro zamierzam zrobić porządny szum w sprawie domen, mam nadzieję, że ich nie stracę choć lada chwila wygasają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm tak na logikę albo ktoś tam jest debilem albo masz takie kąski te domeny że wiadomo co jak się ma znajomości gdzie trzeba :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki, niestety na te domeny juz są opcje pozakładane...

 

Wrzuć info na Wykop. Az szybciutko się do Ciebie odezwie. Wcześniej zapowiedz to w mailu do nich i obiecaj że podasz personalia osób, z którymi korespondowałeś.

 

Jeżeli to wartościowe domeny, to podejrzewałbym, że ktoś się na nie czai.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z postów na di.pl wynika, iż domeny zostały już przetransferowane :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest standardowa gadka małych i średnich rejestratorów. Miałem to samo w Consulting Service. Jest rejestrator, są pośrednicy i na końcu nie wiadomo kto ma ten kod wydawać. Tu chodzi o kasę (zwyczajne obrobienie klienta na do widzenia) Jak zapłaciłem za transfer to się znalazł kod. Oczywiście umowa była tak skonstruowana ze te 50 PLN wisi nad klientem przez całe jego życie jeśli kupi domenę w promocji :huh:. Nie przez 1 rok

 

Ja wszystkich przeniosłem do NetArtu i klienci są bardzo zadowoleni. Lepiej zapłacić 10 PLN więcej i mieć profesjonalną obłogę rejestratora niż się szarpać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wszystkich przeniosłem do NetArtu i klienci są bardzo zadowoleni. Lepiej zapłacić 10 PLN więcej i mieć profesjonalną obłogę rejestratora niż się szarpać.

Przedłużenie za .pl w netart, home - 100 zł

Przedłużenie u innych 55-65 zł

 

Ja tu widzę różnicę 30-40 zł a to duża różnica.

 

Co do szarpania to nie mogę się zgodzić, sam współpracuje z Consulting Service i nie mam problemów, gdy ktoś chce z moich klientów AuthInfo, sprawa jest prosta wysyła się maila z prośbą i jeżeli nie potrzeba dodatkowych dokumentów to odsyłają. Z Dinfo też nie miałem problemów szczególnie, że ostatnio miałem klienta z domenami na firmę, która już nie istnieje i ze sporym bajzlem w danych, aktualizacja danych i wydanie kodu poszło sprawnie i szybko.

 

Z nazwa i home jest ten problem, że życzą sobie listu prośbą o wydanie kodu, jednamu klientowi home ostatnio odrzucil podanie bo pieczątka była dla nich za mało wyraźna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z postów na di.pl wynika, iż domeny zostały już przetransferowane :huh:

 

Nie mogę znaleźć tego wątku tam.

Ale zostały przetransferowane do kogoś obcego? Jeżeli tak, to trzeba do NASK-u napisać, załączyć korespondencję itp i domenę odzyskać. Bez cesji ciężko o zmianę właściciela :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem ale ja bym odradził to całe AZ.pl tylko bym wystukał adres masternet.pl i miałbym spokój. Mają tanio i przyjaźnie i bez problemów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, czyli w sumie mam potwierdzenie swojej tezy, że tam problematyczne sprawy to trzeba załatwiać wysyłając maile do szefostwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety masz 100% rację. Mi udało się wytransferować te domeny po tygodniu (7 dni!) bojów, w dniu w którym miały już wygasnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×