Skocz do zawartości
Malitek

Kończy się domena ... co z nią będzie ?

Polecane posty

Witam ... otóż kończy mi się pewna domena.pl w home.pl

Została już zablokowana ...

 

Czy trafi ona do puli wolnych domen ? Czy ktoś ją "przechwyci" np. sedo czy inny bot

 

Pytam ponieważ nie chce płacić 120 zł a na domenie mi średnio zależy i chciałbym ją zarejestrować u jakiegoś rejestratora typu ovh/masternet bo tam przedłużenie jest tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nawet wróżka Ci nie odpowie czy zostanie przejęta czy nie :P

Ale skoro zależy Ci na niej to po prostu zapłać i ją potem przetransferuj, lub załóż opcję (lecz wg zasad opcji nie można zakładać na własne domeny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A "botY" programy przejmują wszystkie czy tylko "wybrane"

:P z tego mało ludzi korzysta a żeby przejęły to na prawdę dobrą domenę trzeba posiadać..

zablokowana na 14 dni potem będzie wolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:P z tego mało ludzi korzysta a żeby przejęły to na prawdę dobrą domenę trzeba posiadać..

zablokowana na 14 dni potem będzie wolna.

Czy ja wiem czy taką dobrą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja wiem czy taką dobrą :P

Jeżeli bez żadnej wartości to nie ma problemu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz wyłapują domeny ze 200 uniqów dziennie już ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby przejmowały wszystkie to nie było takiego krzyku teraz że nie odnawiamy domen i liczba domen maleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przejęli mojemu koledze

 

http://stat.4u.pl/?sponsorzynet

 

Niestety ... nie miał funduszy na odnowienie kolejne ... pisałem aby wziął od Rejestratora Kod Auch ID i ja bym sobie przetransferował ...

 

To mu podobno nie odpisywali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co dziwić że przejęli mu domenę. na start ktoś ma 1000 odwiedzin dziennie na swojej nowej domenie.

 

domeny słabe, niezindeksowane raczej nie będą obiektem zakupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic Ci nie zaszkodzi dać do przechwycenia np. w dropped.pl i złapane.pl kosz 30 i 20 zł netto wraz z rejestracją. Opcji już nie założysz, bo można tylko w czasie gdy domena jest aktywna, a nie jak spada. Pamiętaj jeśli do przechwycenia dało więcej ludzi będziesz się licytować. Moja rada, daj ją do przechwycenia u tych dwóch będziesz miał większą pewność.

 

 

PS może już jest założona opcja na twoją domenę, wtedy po ptakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 99% domena będzie zabookowana przez skrypty w dropped.pl lub złapane.pl jak tylko wpadnie do puli domen wolnych. Zabookowana nie znaczy, że od razu będzie rejestracja, ale rezerwacja na 14 dni prawie na bank ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma kolo 200 UNIKÓW domena PL a 100 % zostanie |abrana| ja mialem podobny przypadek na stronie wlasnej. Wejsc mialem kolo 200 unik i zostala przez sedo zabrana, a z kolei inan domena gdzie wejsc moze bylo kolo 5 uniq ( strona byla by byc ) poprostu zostala wylaczona. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podsumowując - jeśli zależy Ci na domenie to opłać przedłużenie, zażądaj authinfo i wyewakuuj się do MasterNET albo OVH - 45 PLN za przedłużenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podsumowując - jeśli zależy Ci na domenie to opłać przedłużenie, zażądaj authinfo i wyewakuuj się do MasterNET albo OVH - 45 PLN za przedłużenie.

45 PLN, ale zapomniałeś dodać, że NETTO. W dropped 50zł, ale już BRUTTO. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się netto, dzięki za info - nie wiedziałem, że w dropedzie jest taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ostatnio miałem w az.pl w dropped.pl złożyłem opcję na domenę. Poczekałem te ~14 dni i domenę mam ponownie za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dołączyć do tematu. Domena wygasa 31 marca, jednak z jej właścicielem będę mógł skontaktować się dopiero po 5 kwietnia. Czy po terminie wygaśnięcia, mogę jeszcze przez 14 dni ją odnowić dla siebie, mam jakieś prawo pierwokupu? Domena ma końcówkę *.com.pl

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, będziesz miał 14 dni na jej opłacenie i przez ten czas będzie ona zablokowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. Szkoda, że domenę kupiłem w nazwa.pl w promocji. Muszę teraz przedłużyć (com.pl) za 91.5 (brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×