Skocz do zawartości
moher

tworzenie subdomen dla kazdego uzytkownika

Polecane posty

witam,

chcialbym aby przy tworzeniu nowego uzytkownika w directadmin (zakladajac ze domena serwera to; moherowy.pl a nazwa uzytkownika xyz) aby tworzyla sie sama subdomena;

xyz.moherowy.pl i byla dla uzytkownika xyz

 

jak takie cos wykonac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na serwerze masz do konta admin podpiętą domenę moherowy.pl i poprawnie na ten serwer wydelegowaną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak, podpieta pod konto z ktorego tworze, i gdy inne domeny kieruje na ns1.moherowy.pl i ns2.moherowy.pl to dzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

C:\Documents and Settings\Konrad>nslookupSerwer domyślny:  serwer.fiercio.local
Address:  10.20.30.1

> set type=ANY
> moherowy.pl
Serwer:  serwer.fiercio.local
Address:  10.20.30.1

*** serwer.fiercio.local nie moľe znale«┼ moherowy.pl: Non-existent domain.
>

 

 

 

 

Podaj poprawną nazwę domeny, to pomyślimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no nie dziala, utworzylem uzytkownika mass z domena mass.hostpay.pl wywalilem index directadmin i wgralem swoj testowy, no i nie dziala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u siebie robię dokładnie tak jak napisał to Fiercio i jak odczekam parę godzin to wszystko działa. Pewnie po DNSach się musi rozejść informacja o nowej subdomenie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zakładam mu konto, a w adresie wpisuje subdomena.mojadomena.pl . czekam na propagację ( od paru minut ( opendns) do 48h) i subdomena jest już aktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wznowię temat.

 

Też mam problem. Mam domenę przyklad.pl podpiętą do DA i chcę zakładać konta znajomym, i dawać im subdomena.przykład.pl.

 

Oczytałem się tych tematów na forum i nadal nie wiem jak to zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może wznowię temat.

 

Też mam problem. Mam domenę przyklad.pl podpiętą do DA i chcę zakładać konta znajomym, i dawać im subdomena.przykład.pl.

 

Oczytałem się tych tematów na forum i nadal nie wiem jak to zrobić.

Po prostu - w formularzu tworzenia nowego konta jako domenę wpisać np. znajomy.przyklad.pl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ;)

 

Założyłem sobie konto resellera z domeną przykład.pl i podczas tworzenia user-a dodaję w polu domena nazwa.przykład.pl, ale ta sub-domena nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ;)

 

Założyłem sobie konto resellera z domeną przykład.pl i podczas tworzenia user-a dodaję w polu domena nazwa.przykład.pl, ale ta sub-domena nie działa.

 

Jeżeli najpierw próbowałeś w przeglądarce wpisać nazwa.przykład.pl a potem dodałeś dopiero to konto to Ci się w cache na komputerze dns zapisał, że nie ma takiej domeny albo coś podobnego.

 

Podaj rzeczywiste nazwy domeny i subdomeny wtedy są o wiele większe szanse na pomoc, bo tak można gdybać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy autor wątku czeka chociaż kilka albo kilkanaście minut na wprowadzenie zmian przez serwer, czy jest to na zasadzie "dodałem, wchodzę i nic"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy autor wątku czeka chociaż kilka albo kilkanaście minut na wprowadzenie zmian przez serwer, czy jest to na zasadzie "dodałem, wchodzę i nic"?

 

Rozwiązaliśmy z autorem problem na GG, którym faktycznie był cache DNS-ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×