Skocz do zawartości
statnet

szukam kolokacji w Bydgoszczy

Polecane posty

Szukam kolokacji w Bydgoszczy, ale naprawdę nie mogę nic namierzyć. Zna ktoś może bydgoska firmę która oferuje usługi tego typu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukam kolokacji w Bydgoszczy, ale naprawdę nie mogę nic namierzyć. Zna ktoś może bydgoska firmę która oferuje usługi tego typu?

Dla jednego/dwóch serwerów nie warto pozwolić zagościć w głowie myśli,

że trzeba mieć serwery koniecznie pod ręką, a tym samym zacząć się bać wyjechać z miasta. Serio... :mellow:

Jeśli nie masz części zapasowych to i tak Ci nic nie pomoże, niezależnie od tego

czy serwer jest 5 minut spacerkiem od biura, czy na drugim końcu Polski.

Kupujesz serwer, drugi na zapas, wysyłasz w kartonie do DC ...... ( tu wpisz nazwę )

i zgłowy. Jakby co, to zapłacisz komuś, aby podjechał w nocy coś porobić,

a i często DC mają praktycznie 24/7 techników on-site.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

code46: miałem 6 lat temu do czynienia z www.zeto.bydgoszcz.pl. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale kiedyś było całkiem nieźle jeśli chodzi o stosunek jakość/cena. Sprawdź ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Bydgoszczy raczej nie ma firmy świadczącej takie usługi. Znam kilka hostingów, gdzie kompy stoją w mieszkaniach (firmy) :) Moja maszyna np. jest u znajomego w serwerowni, podłączenie do bydmana 100Mbit. Nic lepszego raczej nie znajdę i jak przedmówca wspomniał ja już zrezygnowałem z myślenia o "maszynie podręcznej" i powoli szukam kolokacji poza miastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza firma, w której pracowałem korzystała z usług GTS energis, powiem tak, DC to ful pro nie mieli, ale można było się wpiąć do ich sieci co mojemu ówczesnemu szefowi wystarczało.

 

wtedy było to możliwe w Bydgoszczy i Toruniu (stan na hmm 4 lata temu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja pierwsza firma, w której pracowałem korzystała z usług GTS energis, powiem tak, DC to ful pro nie mieli, ale można było się wpiąć do ich sieci co mojemu ówczesnemu szefowi wystarczało.

 

wtedy było to możliwe w Bydgoszczy i Toruniu (stan na hmm 4 lata temu)

 

I ja się troszkę tym nakręciłem, ale widać, że lokalizację DC mają w Piasecznie pod Warszawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale to nie było w DC tylko wiesz to było stawiane w jednym z pomieszczeń wykorzystywanych przez GTS, wprawdzie klima była i 2 szafy ;] ot całe DC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy posiadacie może jakieś nowe informacje nt. kolokacji?

I jeszcze by nie zakładać nowego tematu, czy w kujawsko-pomorskim (bydgoszcz/toruń) można dostać tanie vps/konta www, mail etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać już wcześniej ale zapomniałem nazwy tej firmy :) Kiedyś jak programowałem w jednej firmie to firmowy serwer stał w Awacomie (tak, po paru dniach mi sie przypomniało :) ). Tylko nie pamietam ceny. Łącze mieliśmy 50/50 teoretycznie, w praktyce mieliśmy 100/100. Oni mają chyba łacze z Bydmana. Nie wiem czy oni to oficjalnie oferują, ale kilka maszynek tam mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, znalazłem sztukę.

 

http://isbm.pl/index.php?section=32

 

kolokacja Usługa kolokacji polega na umieszczeniu serwera Klienta w Centrum Danych , które posiada odpowiednią infrastrukturę teleinformatyczną i zapewnia stały dostęp do Internetu. Administracja serwerem odbywa się w sposób zdalny poprzez sieć Internet. Usługa skierowana jest do firm wykorzystujących Internet w swoich rozwiązaniach biznesowych, takich jak: serwisy informacyjne i sklepy internetowe lub wymagających - dedykowanych serwerów WWW i serwerów poczty elektronicznej. Korzystanie z usługi kolokacji, pozwala zmniejszyć nakłady na inwestycje oraz obniżyć koszty obsługi infrastruktury informatycznej w firmie, np. zakupu kosztownego sprzętu i utrzymywania administratorów systemów i sieci.

 

Korzyści:

- stały nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem serwera,

- szybka i niezawodna łączność z Internetem,

- zapewnienie bezpieczeństwa fizycznego serwera i zabezpieczenie danych,

- elastyczne reagowanie na wzrastające zapotrzebowanie na pasmo dostępowe,

- stałe miejsce na serwer niezależne od położenia firmy,

- zredukowane do minimum inwestycje na infrastrukturę informatyczną,

- natychmiastowa realizacja usługi,

- 100% satysfakcji - 30-dniowy okres próbny.

Zakres usługi:

 

- utrzymanie serwera Klienta w Centrum Danych - z podłączeniem do sieci szkieletowej zapewnienie awaryjnego zasilania, klimatyzowanego pomieszczenia i całodobowej ochrony,

- całodobowe monitorowanie działania serwera i dostępność w Internecie,

- powiadamianie Klienta o awarii,

- wygenerowanie ruchu kolokacyjnego - w zależności od potrzeb,

- 1 port ethernet,

- 1 numer IP (w sieci IP),

- 2 gniazda zasilające (jednofazowe, 220V) zasilanie (moc) - min 300W,

- zdalny restart komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś nowego w temacie? Szukam coś do wpięcia serwera/komputera w normalnej obudowie ATX. Myślałem głównie o firmach osiedlowych typu AWACOM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to Awacom kiedyś tak trochę niechętnie patrzył na towery. No ale możesz ich zapytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Miłosz - Hmm, napisałem do nich i czekam na odpowiedź. Jest dosyć sporo tych "kablówek" w Bydgoszczy, jednak zależy mi na normalnej cenie. Nie wiem tylko jak to wygląda, podpisywana jest jakaś umowa? Właściwie z tego co wiem to oficjalnie w BDG tylko Zeto oferuje kolokacje. Jednak oni nastawieni są tylko na firmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy29, odezwij się na PM, dam ci namiar na gościa z Bydmana/Awacomu. Bo z Piotrem to faktycznie kontakt mailowy jest lekko utrudniony, że tak to ujmę :) Ewentualnie jak będę na uczelni w tygodniu, to może złapie go w jego centrum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w domu właśnie mam Telsten, tylko nie wiem jak z ceną? Co do serwera cs to znam, tylko oni z tego co pamiętam to hostowali to jako sponsor ;d Zresztą kiedyś wysłałem maila do Telstenu to dostałem negatywną odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do Netii, mają DC w Bydgoszczy ostatnio dostałem nawet ciekawą ofertę.

 

Jeżeli chcesz dane kontowe do regionalnego Account Managera pisz na PM.

 

Zapytać zawsze warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×