Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mwic

Jak wybrac odpowiedniego VPSa (Chyba VPSa...)

Polecane posty

Czesc wszystkim.

 

Znajduje sie w nastepujacej sytuacji. Niedlugo bedzie mi dane tworzenia nowej wersji strony dla pewnej instytucji. Zalezy mi na tym, aby usluge hostingu oddelegowac do zewnetrznej firmy. Tutaj powstaje pytanie - jak mam sie upewnic, jakie parametry potrzebuje?

 

Nie jestem znawca w zakresie administracji systemem linuxowym, wiec dedyk raczej odpada. Poki co, z mojego wstepnego rozpoznania wynika, ze opcja dla mnie bedzie Managed VPS (jako, ze nie bedzie wymagal ode mnie tak duzych umiejetnosci administracyjnych systemu). Nie wiem jednak jakie parametry powinno posiadac to docelowe konto.

 

Biezaca strona, ktora bede przenosil i modyfikowal, znajduje sie na oddzielnym serwerze. Na dniach bede sie kontaktowal z jego administratorem. Tutaj rodzi sie moje pytanie: Czy jesli ten serwer ma parametry X i jest w stanie uciagnac strone, to czy powinienem po prostu kupic VPSa o parametrach rownych lub wiekszych temu fizycznemu? Czy jest to inna zaleznosc?

 

Przy okazji zapytalbym jakie znacie oferty Managed VPS (chyba ze sa inne, podobne uslugi na moje zapotrzebowanie?) w Polsce? (bardzo wazny jest polski support). Wstepnie za takie konto chcialbym placic 200 +/-50 zł.

 

Z gory dziekuje za cenna pomoc ;)

 

Przepraszam, zapomnialem dodac:

 

1. Biezaca strona chodzi na oddzielnym, wlasnym serwerze dedykowanym (ulokowanym w siedzibie instytucji)

 

2. Kwota 200 +/- 50 zł to kwota miesieczna i brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy co to za serwer. Jaki procesor, ile ramu, jakie dyski? Ile ta www obciąża ten serwer?

 

U nas za 200zł netto byłby:

 

Procesor Gwarantowany 800+ Mhz

Pamięć Gwarantowana 512 MB

Pamięć Burst 1 GB

Dysk 10 GB + 10GB backup

Transfer Miesięczny 250 GB

Adresy Ip 2

 

VPS Openvz

Dostęp SSH (ROOT)

Panel DirectAdmin Gratis

Możliwość instalacji oprogramowania

Gwarantowane zasoby CPU i RAM

Administracja Gratis

 

Dell PowerEdge 2950

Dyski SAS 15k rpm Raid 10

2 x quad core xeon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te informacje postaram sie wyciagnac od administratora biezacego serwera. Strona bedzie postawiona na drupalu, choc jak najbardziej poprawnie zoptymalizowana, z cacheowaniem itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka (w czym napisana) jest ta strona?

Jeśli standardowo, w php + mysql to w tej cenie uda ci się znaleźć na prawdę porządny pakiet na hostingu współdzielonym (http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html) lub też vps: (http://dvps.pl/managed_vps/oferta.html).

 

Natomiast jeśli w dot.necie, tomcacie czy inszych dziwactwach, to managementu tego raczej nikt nie daje gratis - pozostaje root vps + dobry admin do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×