Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Guitar Guy

Problem z DNS

Polecane posty

Witajcie.

Kupiłem ostatnio domenę w OVH, a hosting w ViPower.

Dodaję domenę w panelu na vipower, zmieniam DNSy w panelu OVH. Po kilkunastu minutach jest ok. Ale tak po godzinie domena znowu jest pod darmowy serwer na OVH :P Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domena?

 

eee?

No po prostu, przez jakąś godzinę pokazuje się strona z vipower a potem znów z OVH. W panelu DNSy cały czas te same widzę (ns1.vipower.pl, ns2.vipower.pl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Nie wiem dlaczego pierwszym krokiem rozwiązania tego problemu jest napisanie nowego tematu na forum, a nie natomiast do nas zgłosić ten 'błąd' lub też do OVH w celu wyjaśnienia całej tej sytuacji. Także zapraszam do kontaktu z nami... my naprawdę nie gryziemy :P

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Kupiłem ostatnio domenę w OVH, a hosting w ViPower.

Dodaję domenę w panelu na vipower, zmieniam DNSy w panelu OVH. Po kilkunastu minutach jest ok. Ale tak po godzinie domena znowu jest pod darmowy serwer na OVH ;) Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?

 

Czas propagacji NS-ów, jeżeli po 72h nadal będzie źle to możesz się martwić, bo aktualne zachowanie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Kupiłem ostatnio domenę w OVH, a hosting w ViPower.

Dodaję domenę w panelu na vipower, zmieniam DNSy w panelu OVH. Po kilkunastu minutach jest ok. Ale tak po godzinie domena znowu jest pod darmowy serwer na OVH ;) Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje?

U mnie tak było przez kilkanaście dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas propagacji NS-ów, jeżeli po 72h nadal będzie źle to możesz się martwić, bo aktualne zachowanie jest normalne.
Naprzemienne występowanie starych i nowych wpisów wcale nie jest normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za pocieszenie :)

Ciesz się że kilkanaście <a raczej miej nadzieję>, bo kiedyś jak zmieniałem to ludziom z tpnetu ponad 2 miesiące się zmieniało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprzemienne występowanie starych i nowych wpisów wcale nie jest normalne.

Też mi się tak wydaję ale z doświadczenia własnego kilka razy to zaobserwowałem jak zmieniałem DNS-y moich domen.

Dawałem host i raz były stare dane raz nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawałem host i raz były stare dane raz nowe.
To znaczy, że któryś z autorytatywnych serwerów nie posiadał jeszcze aktualnej strefy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To absolutnie w żaden sposób nie rozwiązuje problemu.

Nie jestem taki pewien. Jeśli na OpenDNSach również będą przeskakiwać dnsy to wtedy coś jest nie tak.

 

Z moim providerem netu i jego cachowaniem dnsów również miałem spory problem, stąd moja rada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem taki pewien. Jeśli na OpenDNSach również będą przeskakiwać dnsy to wtedy coś jest nie tak.

 

Z moim providerem netu i jego cachowaniem dnsów również miałem spory problem, stąd moja rada.

Jasne, z punktu widzenia użytkownika kończowego korzystającego z OpenDNS wszystko będzie OK, jednak problem (jeżeli takowy istnieje) nadal pozostanie, a nie możesz wymusić na wszystkich, aby korzystali z poprawnie działających resolverów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×