Skocz do zawartości
Tomasz Fiedoruk

Tanie i dobre DC w Europie

Polecane posty

Witam,

 

Pod jeden z projektów szukam taniego i dobrego DC w Europie (wiem wiem takie rzeczy to tylko w Erze :)). Z dużym ruchem, więc PL odpada. Cena od 150zł/m. To pod platformę e-learningu.

 

Myślałem o OVH bo na serwerze nie będzie nigdy p2p czy jakiś podejrzanych plików, ale trochę się obawiam czy w międzyczasie im znowu nie odbije i nie wymyślą czegoś nowego.

 

Czy da się w cenie 150-300zł kupić solidnego dedyka z dobrym sla na sprzęt i łącze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Czy da się w cenie 150-300zł kupić solidnego dedyka z dobrym sla na sprzęt i łącze?

nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz ten swój duży ruch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ja mojego za 19.90 katowałem wieloma rzeczami i nic, jak miał się dobrze tak ma się dobrze :) a HE polecam, drogo ale polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To będzie platforma do e-learningu w wersji z filmami itd. Filmy nawet po "dziesiąt" minut, odbiorców do 1k. Dlatego piszę o zagranicznym DC, bo to może być co najmniej 1TB/m.

Do składowania dużych plików proponuję S3. Wychodzi dość ekonomicznie i można zamówić lokalizację w Europie. Na dedyku zawsze dojdziesz do limitu zainstalowanego dysku, w S3 masz nieograniczony rozproszony dysk sieciowy z redundancją. Płacisz dokładnie za to z czego korzystasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W S3 1TB wychodzi około 600zł, co prawda to i składowanie i transfer ale jednak sporo.
W przypadku dedyka na duże ilości danych musisz zapewnić albo regularny przyrostowy backup albo porządny RAID. Według mnie lepiej (taniej) jest skorzystać z SAN (sieciowy system plików) lub z dostawców "raw storage" typu S3 (który i tak siedzi na czymś w rodzaju SAN). Wyobraź sobie co się stanie kiedy miejsce na dysku zacznie się kończyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nawet boss ci powiem że dedyka mam na sprzedaż w niskiej cenie jak byś chciał ;). to tak w ramach offtopu. A wracając do tematu, OVH były dobrym wyborem, wyciągałem na łączach 50-60 mbps i mnie nie przycinali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukam taniego i dobrego DC w Europie

 

Tania i dobra to jest jedynie kapusta kiszona :-) w innych kwestiach pozostaje jedynie mocny idacy kompromis pomiedzy potrzebami, a tym co sie zakupi.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W przypadku dedyka na duże ilości danych musisz zapewnić albo regularny przyrostowy backup albo porządny RAID. Według mnie lepiej (taniej) jest skorzystać z SAN (sieciowy system plików) lub z dostawców "raw storage" typu S3 (który i tak siedzi na czymś w rodzaju SAN). Wyobraź sobie co się stanie kiedy miejsce na dysku zacznie się kończyć ...

O S3 jak najbardziej myślałem ale jeszcze nie teraz. Poza tym całościowo, wszystkich kursów i szkoleń objętościowo nie będzie tak dużo. Bardziej mnie martwi ruch. Np. danych będzie dajmy na to 100GB a klientów >1k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ServerLoft to server4you, ktore mialo rozne opinie.

 

Mimo wszystko chyba bym myslal nad OVH, chyba cenowo najlepszy wybor dla projektow o duzym ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×