Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
is_wm

Wybór procesora

Intel CORE 2 DUO E8400 2x 3 GHz vs Intel CORE 2 QUAD Q8200 4x2.3 GHz  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do gier, ew. windows 7 + płynna (szybka) praca na nowych aplikacjach biurowych.

    • Q8200
      9
    • E8400
      15


Polecane posty

Quady kupują osoby, które zupełnie nie mają pojęcia o komputerze i wydajności, chyba, że wykonują prace graficzne, obróbka video, gdzie potrzebne są rdzenie.
Możesz rozwinąć? Bo pozwolę się z Tobą nie zgodzić.

 

Jak już masz wydać na Quada, tyle kasy (mowa tutaj o najlepszym za 1200,00) to kup Core2Duo E8600 3,33GHz, jeśli nie chcesz podkręcać, bo E8200 się lepiej podobno kręci.
Przecież pisał o Q8200, który kosztuje ~650zł.

 

Jakby miał teraz wydawać >1000zł na procesor, to i7 byłby najlepszym wyborem... Chociaż czekaj, przecież i7 jest 4-rdzeniowy, więc pewnie oznaczałoby to, że nie ma pojęcia o komputerach i wydajności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby miał teraz wydawać >1000zł na procesor, to i7 byłby najlepszym wyborem... Chociaż czekaj, przecież i7 jest 4-rdzeniowy, więc pewnie oznaczałoby to, że nie ma pojęcia o komputerach i wydajności?

 

zapewne tak..

 

( :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim E8400 jeszcze 60% nie przekroczyłem - wszystko na nim śmiga. Podkręcać nie ma co. Quad do domowych zastosowań nie jest jeszcze potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost, ale robisz "trochę" na tym kompie, czy tylko ssh? :D

 

A tak przy okazji, to dużo jest roboty z podkręcaniem? Ponoć do 4Ghz można go spokojnie dopiąc... jestem faktycznie zdecydowany na tego E, myślę jeszcze o OC - tylko pytanie, jak to krok po kroku zrobić, bo w necie raczej ogólnie o oc piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost, ale robisz "trochę" na tym kompie, czy tylko ssh? :D

 

A tak przy okazji, to dużo jest roboty z podkręcaniem? Ponoć do 4Ghz można go spokojnie dopiąc... jestem faktycznie zdecydowany na tego E, myślę jeszcze o OC - tylko pytanie, jak to krok po kroku zrobić, bo w necie raczej ogólnie o oc piszą...

 

Odpalałem nowe gry na nim - mam do tego r4850 i wszystko śmiga.

Mam 2 monitory > 20" i 2 filmy hd naraz chyba 30% używają jak puszczam.

Procek dobry jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby miał teraz wydawać >1000zł na procesor, to i7 byłby najlepszym wyborem... Chociaż czekaj, przecież i7 jest 4-rdzeniowy, więc pewnie oznaczałoby to, że nie ma pojęcia o komputerach i wydajności?

 

i7 w większości gier radzi sobie porównywalnie z starymi Core, tak wiec do domowego użytku jest zbędny. A do tego pobiera 130W, co przekłada się na wydzielane ciepło = głośniejsze chłodzenie niż przy chłodzeniu procka 95W (Quada) lub 65W. Doliczmy do tego chore ceny płyt głównych, drogie pamięci DDR3...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Phenom II

Poczekaj na niego jeszcze z kilka tygodni xD

 

:D

 

Phenomy będą dostępne(przynajmniej ja będę miał) już w tym tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma mieć wbudowany kontroler zarówno ddr2 jak i ddr3. Tak więc to nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem, że ma AM3 ma być kompatybilne z AM2+. Tak więc wygląda na to, że procesor ma mieć zintegrowany kontroler ddr2 i drr3. Późniejsze wersje pewnie będą miały tylko ddr3, ale to są tylko moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i7 w większości gier radzi sobie porównywalnie z starymi Core, tak wiec do domowego użytku jest zbędny.
Teraz, pamiętaj, że pytanie było o zestaw na 5 lat :D

 

A do tego pobiera 130W, co przekłada się na wydzielane ciepło = głośniejsze chłodzenie niż przy chłodzeniu procka 95W (Quada) lub 65W. Doliczmy do tego chore ceny płyt głównych, drogie pamięci DDR3...
Jeżeli ktoś kupuje procesor za >1000zł to pewnie go na to stać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz, pamiętaj, że pytanie było o zestaw na 5 lat :D

 

Jeżeli ktoś kupuje procesor za >1000zł to pewnie go na to stać :)

 

Stać czy nie stać, ale można dużo lepsza platformę uzyskać dużo niższym kosztem. Tym bardziej, że w większości gier, głównym ograniczeniem i tak będzie karta graficzna, nie zaś procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stać czy nie stać, ale można dużo lepsza platformę uzyskać dużo niższym kosztem.
O ile zgodzę się z tym, że kupowanie teraz i7 to wyrzucanie kasy ale albo mamy inną definicję słowa 'dużo', albo mocno przesadzasz :D

 

Tym bardziej, że w większości gier, głównym ograniczeniem i tak będzie karta graficzna, nie zaś procesor.
Jasne, jednak samą kartę graficzną łatwiej (i taniej) wymienić niż procesor + płytę główną + RAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O ile zgodzę się z tym, że kupowanie teraz i7 to wyrzucanie kasy ale albo mamy inną definicję słowa 'dużo', albo mocno przesadzasz :D

 

Nie licząc procesora, to płyta główna do i7, wydatek około 1k, porównywalną do intela/amd mamy za 0,3-4k.

DDR3 2GB to koszt około 150 zł, to samo tylko że ddr2 koszt 75 zł.

 

Co procentowo daje wydatek ponad 50% większy na podstawowe komponenty, nie liczac procesora. A to już chyba liczy się do słowa 'dużo', skoro ponad 50%:)

 

Jasne, jednak samą kartę graficzną łatwiej (i taniej) wymienić niż procesor + płytę główną + RAM.

Zgadzam się że łatwiej, ale moim zdaniem lepiej kupić coś tańszego i zmienić to za 2 lata, niż kupować ekstra wypasiony sprzęt który i tak za 2 lata nie będzie nic warty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie licząc procesora, to płyta główna do i7, wydatek około 1k, porównywalną do intela/amd mamy za 0,3-4k.

DDR3 2GB to koszt około 150 zł, to samo tylko że ddr2 koszt 75 zł.

 

Co procentowo daje wydatek ponad 50% większy na podstawowe komponenty, nie liczac procesora. A to już chyba liczy się do słowa 'dużo', skoro ponad 50%:)

OK, to teraz mamy 'słabszą platformę dużo niższym kosztem'. Do 'dużo lepszej platformy dużo niższym kosztem' brakuje jeszcze 'dużo' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo w grach, będzie podobnie, a i pobór prądu będzie niższy... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydajnościowo w grach, będzie podobnie, a i pobór prądu będzie niższy... :)
Nadal brakuje 'dużo' ale chyba nie ma sensu tego dalej ciągnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://g1.pcworld.pl/news/5/7/57969

 

Zwróć uwagę na procesor Q9450, który w grach jest na takim samym poziomie wydajnościowym jak i7 920. Pobiera mniej prądu, jest tańszy, koszt złożenia platformy na nim jest znacznie niższy.

 

Jeśli to Cię nie przekonuje, to ja już nie mam siły :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://g1.pcworld.pl/news/5/7/57969

 

Zwróć uwagę na procesor Q9450, który w grach jest na takim samym poziomie wydajnościowym jak i7 920. Pobiera mniej prądu, jest tańszy, koszt złożenia platformy na nim jest znacznie niższy.

 

Jeśli to Cię nie przekonuje, to ja już nie mam siły :)

Już wcześniej się z Tobą zgodziłem odnośnie drugiej części Twojej wypowiedzi (pobiera mniej prądu, jest tańszy).

 

Natomiast przytoczony przez Ciebie test wyraźnie pokazuje, że jest to nadal 'słabsza platforma dużo niższym kosztem' (ew. 'porównywalna platforma dużo niższym kosztem' jeżeli brać pod uwagę tylko gry) ale na pewno nie jest to 'dużo lepsza platforma dużo niższym kosztem', nie ważne jakbyś na to nie patrzył :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili za 1,5k można mieć spoko sprzęt - za 2 lata wymienić kartę na nowszą - procka na quada i pewnie w granicach 1k. Nie opłaca się kupować drogo bo to i tak szybko traci na wartości i za 2 lata będzie już słabe. Do tego za starego procka i kartę da się kilkaset zł. odzyskać. To już nie majątek aby co 2 lata zmieniać. Teraz sprzęt jest tani - to nie czasy jak byle co kosztowało 3-4k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(ew. 'porównywalna platforma dużo niższym kosztem' jeżeli brać pod uwagę tylko gry)

 

Jeśli patrzeć na testy gier, to miejscami nawet przewyższa i7. Reszta benchmarków jest pomijalna, ponieważ jest to komputer do użytku domowego i do gier, jak zaznaczył autor.

 

Sebak

czy zamiast ATOM'a będziecie oferowali Athlon X2 3250e lub Athlon 64 2650e ? (22W, 15W)

 

Z koncepcji atoma już dawno wycofaliśmy, dużo wcześniej niż wyszła oficjalnie oferta.

 

Jeśli chodzi o procesory 3250e i 2650e to ja ich jeszcze w sprzedaży nie znalazłem. Mówić się o nich mówiło od dłuzszego czasu, ale kupić się nie dało. Więc trudno oferować coś, czego nie można dostać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jeszcze, czy jest sens brania 4GB RAM? Bo - ponoć XP ma problemy z taką ilością (bo jeszcze jest swap), to czy wykorzystam już jest raczej drugorzędną sprawą. Chodzi raczej o to, że różnica w cenie to tylko pięć dych, czyli "żaden piniądz", ale nie chciałbym mieć problemów z używaniem. Wiele o tym na forach, ale więcej wypowiedzi typu "chyba" , "tak myślę" itp.

 

I jeszcze kwestia 2-rdzeni w XP Home. Na microsyf.com piszą, że home obsługuje tylko 1 procesor. Niby 2 rdzenie to 1 procesor, ale np. linux widzi go jako 2. Nie będzie z tym jaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze kwestia 2-rdzeni w XP Home. Na microsyf.com piszą, że home obsługuje tylko 1 procesor. Niby 2 rdzenie to 1 procesor, ale np. linux widzi go jako 2. Nie będzie z tym jaj?
Jeden fizyczny procesor, nie ma problemów z wielordzeniowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem lepiej kupić coś tańszego i zmienić to za 2 lata, niż kupować ekstra wypasiony sprzęt który i tak za 2 lata nie będzie nic warty.

 

Potwierdzam lepiej częściej kupować coś za niż ran na 5 lat np.

Lepiej wydać 2 K i za 2 lata wymienić niż wydać 4 K i za 4 lata zmienić

 

Dlaczego bo ze sprzętem za 2k w ciągu 2 lat pogramy a ze sprzętem za 4 K pogramy 3 lata a potem już się zaczną problemy

 

PO drugie lepiej mieć co chwilę coś "nowego" Nowsze wydajne technologie itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, z ramem chyba pójdę na kompromis i wezmę po prostu 3GB - wilk syty i owca cała :)

 

Jeszcze jakieś uwagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×