Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
is_wm

Wybór procesora

Intel CORE 2 DUO E8400 2x 3 GHz vs Intel CORE 2 QUAD Q8200 4x2.3 GHz  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Do gier, ew. windows 7 + płynna (szybka) praca na nowych aplikacjach biurowych.

    • Q8200
      9
    • E8400
      15


Polecane posty

Dziś XP, a za pół roku może coś więcej. Nie chcę się ograniczać, lub później bawić w dokupowanie kości... 4GB chyba się nie opłaca, skoro XP wykorzysta 3,25GB...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"p", ale przy wyłączonym swapie, tak? Bo z tego co piszą użytkownicy, którzy mają w xp 4GB, widać tylko 3,25 - nie wiem tylko czy wylaczenie swap cos daje, czy tylko "tak pisza"? Czy wystarczy wlaczenie tego PAE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witojcie :)

 

Proszę o poradę - którego procka wybrać:

 

Intel CORE 2 DUO E8400 2x 3 GHz vs Intel CORE 2 QUAD Q8200 4x2.3 GHz

 

Nie sugeruję się ceną, ani możliwościami w podkręcaniu. Chodzi o to, żeby płynnie chodziły gry na rozdzielczości > 1600*xxx. Nie zajmuję się obróbką filmów itp. ale chciałbym aby komp był na jakieś 4-5 lat, więc w mojej prostej głowie wygrywa QUAD (choćby pod kątem windows 7). Także w porównaniach Q wypada lepiej (http://benchit.pl/procesory/Intel/Core+2+Quad/Q8200/27) ale znowu te testy na tym procesorze nie uwzględniają gier (dlaczego, aż tak źle z nim?) w przeciwieństwie do E.

 

Aby dodać smaczku to topica, dołożę wybór karty graficznej zależnej od procka :) E8400 - 9800GT, Q8200 - HD4850.

 

Acha, bardzo proszę o "treściwe" wypowiedzi - co jest za, a co przeciw. Choćby miałoby to być jedno zdanie, to proszę o nie, zamiast opowiadań offtopowych :)

 

Radeon 4870 lub analogiczny Geforce to minimum przy takich procesorach. Chyba że jednak nie chcesz kupować kompa na lata i nie chcesz grać w gry na tak wysokich rozdzielczościach. Ale to wtedy E5200 wystarczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"p", ale przy wyłączonym swapie, tak? Bo z tego co piszą użytkownicy, którzy mają w xp 4GB, widać tylko 3,25 - nie wiem tylko czy wylaczenie swap cos daje, czy tylko "tak pisza"? Czy wystarczy wlaczenie tego PAE?
Przecież swap nie ma z tym nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź 2x2GB i nie zastanawiaj się czy warto - różnica jest groszowa. Premiera po Windows 7 za rok, pewnie będziesz chciał spróbować - ramu nigdy za mało. A może na Vistę się skusisz:) A dużo lepiej korzystać z pamięci w trybie DualChannel - widoczny skok wydajności.

 

A o PAE poczytaj, swap jak mówi p niema z tym nic wspólnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×