Skocz do zawartości
esday

Stały zagraniczny IP

Polecane posty

Siema

Chce sie łączyc z jedna z stroon UK, ktora niestety jest zablokowana dla polakow ( a przynajmniej ta ciekawsza czesc) i mam pytanie do was jak moge na stałe zmienic IP (np. a niemiecki, czy amerykanski, czy angielski) aby moc sie logowac na tą stronę?

Probowałem zmieniac proxy, ale one zbyt krotko dziala i wywalają mnie za zbyt czeste zmiany lokalizacji... tak samo wykupielm nawet serwer dedykowany z usa, łączyłem sie z nim poprzez REMOVE DESKOP (pulpit zdalny) ale strasznie wolno i skokowo wszystko działało, wiec z administratorem doszlismy do wniosku ze to wina odległości...

i teraz moje pytania:

1. Czy da sie jakos zmienic na stałe IP ?( znaczy wtedy kiedy ja tego chce i aby ciagle byl 1 i ten sam numer)

2. Zna ktos moze jakas strone z serwerami dedykowanymi, gdzie jest chocby 1 dzien testów? ( bo zazwyczaj za serwer zadają około 100$;/

3. Czy moze faktycznie przyczyna skokowego i wolnego działania serwera była zła konfiguracja komputerów i czy ktos wie jak powinny byc one ustawione (przy polaczeniu przez remote deskop)

Dla informacji podam ze mam Netie 1Mb

Pozdro i dzieki za pomoc:)

Aha i jesli temat był lub jesli jest podobny to sorry za rozpoczecie nowego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się IPSec'iem. Sam korzystam z takiego rozwiązania i streaming z hulu (HDTV) poprzez bramkę w Los Angeles działa bezproblemowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

marekxbx VPS juz miałem z USA i strasznie wolno i skokowo wszystko działało ( przegladarka internetowa i kazdy flash) wiec z tego zrezygnowałem...nie wiem co bylo powodem czy cos zle skonfigurowane, czy moze odległośc...sprobuje teraz z tym IPsec:) chyba ze domyslasz sie dlaczego tak to działało;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógł być przeciążony serwer hostujący tego VPSa, albo po prostu kiepskie połączenie pomiędzy VPSem a Tobą, proponuję gdzieś bliżej - np. w GB.

 

Tuneling też jest dobrym rozwiązaniem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że wykupisz jakiegoś VPS-a w UK, zainstalujesz i skonfigurujesz serwer OpenVPN, włączysz:

 

echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward

 

iptables -t nat -A POSTROUTING -j MASQUERADE

 

Połączysz się z serwerem OpenVPN z domu i ustawisz routing:

 

route add -host 74.208.13.210 gw 192.168.0.1

 

Gdzie 74.208.13.210 to adres IP strony z którą chcesz się połączyć (w przykładzie: www.ippages.com), a 192.168.0.1 adres IP serwera OpenVPN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okey

Czyli jesli dobrze Was zrozumiałem msuzę zakupić sobie jakiegos VPS( np. z UK) i połączyć się z nim poprzez program tworzący VPN (np. Open VPN) tak?

To standardowe zapewne pytanie: Znacie jakąs stronę z tymi VPS (UK, czy Ger)

O i pytanie jeszcze jedno czy VPS będzie szybciej mi działał jesli będzie od naszych zachodnich sasiadów, czy z UK, czy może będą podobnie działy?

Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zainstalować na vpsie "stone" - jedną komendą odpala się proxy (stone proxy 8080). Potem tylko w przeglądarce ustawić połączenie przez proxy. Wszystko 5 minut roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na porcie 8080 strona ta nie daje możliwosc pełnego wykorzystania, tzn. nie można stworzyc konta premium...

Ale moze masz jakies inne pomysły, zawsze to lepiej miec serwer z polskim menu i supportem:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najprościej zainstalować na vpsie "stone" - jedną komendą odpala się proxy (stone proxy 8080). Potem tylko w przeglądarce ustawić połączenie przez proxy. Wszystko 5 minut roboty.
Takie coś działa jednie w przypadku prymitywnych zabezpieczeń. Np. hulu na początku wprowadziło sprawdzanie na poziomie Flasha (player łączył się bezpośrednio z ich serwerami, przez co obchodził wszystkie ustawienia proxy w przeglądarce), a w tej chwili adres odbiorcy jest sprawdzany na poziomie serwerów streamujących, także nic poza VPN'em / IPSec'iem nie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na porcie 8080 strona ta nie daje możliwosc pełnego wykorzystania, tzn. nie można stworzyc konta premium...

Ale moze masz jakies inne pomysły, zawsze to lepiej miec serwer z polskim menu i supportem:)

Pozdrawiam

 

Port nie ma znaczenia w proxy.

 

Takie coś działa jednie w przypadku prymitywnych zabezpieczeń. Np. hulu na początku wprowadziło sprawdzanie na poziomie Flasha (player łączył się bezpośrednio z ich serwerami, przez co obchodził wszystkie ustawienia proxy w przeglądarce), a w tej chwili adres odbiorcy jest sprawdzany na poziomie serwerów streamujących, także nic poza VPN'em / IPSec'iem nie działa :)

 

Tam aż takich problemów chyba nie będzie. A instalacja to chwila - więc szybko może sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prohost strona o ktorej mowa to king.com

Jesli uda Ci sie na nią zalogować ( tak jak mowisz poprzez te proxy) i pozniej bedziesz mial mozliwosc UPGRADE-ingu, oraz depozytu pieniedzy to będe mial powod aby zakupic u Ciebie serwer. Kwestią istotną jest tak jak pisalem na poczatku stały adres IP (zagraniczny np. UK, GER, IT, US, CAN, FR)

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prohost strona o ktorej mowa to king.com

Jesli uda Ci sie na nią zalogować ( tak jak mowisz poprzez te proxy) i pozniej bedziesz mial mozliwosc UPGRADE-ingu, oraz depozytu pieniedzy to będe mial powod aby zakupic u Ciebie serwer. Kwestią istotną jest tak jak pisalem na poczatku stały adres IP (zagraniczny np. UK, GER, IT, US, CAN, FR)

Pozdro

 

Nie mamy vpsów zagranicą. Na to starczy jakiś najtańszy u jakiegokolwiek usługodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a znacie jakis fajny VPS ( DE lub UK) ktory by się nadawał do grania w gry flash?

Najlepiej na windowsie, bo nie bardzo potrafie obslugiwac inne systemy.

A i takie pytanie te resselery to to samo co VPS?:)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a nie wiesz jak długo się czeka na serwer po zakupie?

Wysyłąją oni fakturę do mnie pocztą?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu ja

nie chce zaczynac nowego watku wiec tutaj opisze moj nowy problem:)

Otoz kupilem sobie serwer z host1 (to jego dane techniczne http://www.host1.eu/serwery_wirtualne,win_entry.html) i mam taki problem, otóż znowu działa mi wszystko skokowo (tak jak kiedys gdy mialem serwer z usa)

Łącze sie z nim poprze pulpit zdalny i juz w oknie gdzie wpisuje hasło nie działa on zbyt płynnie....

To wina serwera czy moze mojego kompa, albo moze połączenia internetowego ? (mam 1Mb) czy moze musze cos skonfigurowac?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wchodzisz w Podłączenie pulpitu zdalnego, a następnie zakładka Wrażenia i wybierz sobie prędkość.

Komfort pracy nie będzie dużo wyższy, bo jest za mało ramu. (Miałem to samo z UBUNTU deskop na RPS ;) ).

 

 

Wrażenia już wcześniej przetestowałem i zbytnio róznicy nie dają;/

Mi się wydawało ze 512 to wystarczająco dużo RAMu, bo nie mam zamiaru na tym serwerze działać cudów, tylko grac w gry flash:) a one jak narazie działają dosc skokowo

Zrobiłem kiedys taki test z kolega i połączylismy swoje komputery (znaczy łączylismy sie poprzez remote deskop) no i wynik był jeszcze gorszy niz ten co teraz otrzymałem, czyli strasznie wieszało, wiec mysle ze to wina jednak cos z moim komputerem, tylko co...?:)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wina łącza, jeżeli chodzi o granie w gry flash.

Pewnie w pracy Ci coś po blokowali, jednym słusznym wyborem będzie VPN. Najlepiej openVPN lub IPSec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wina łącza, jeżeli chodzi o granie w gry flash.

Pewnie w pracy Ci coś po blokowali, jednym słusznym wyborem będzie VPN. Najlepiej openVPN lub IPSec.

 

 

 

heh tylko to nie jest komputer roboczy ( w pracy) tylko osobisty (w domu) ;):)

a co do vpn to ok tylko czy ktos by mogl mi wytlumaczyc konfiguracje (krok po kroku) tegoz programu?:)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×