Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BlueMan

VPS dla forum phpbb3

Polecane posty

Nie umiem realne ocenić jaki sprzęt byłby odpowiedni dla mojego forum http://www.BlueForum.pl

 

W lutym kończy się ważności konta w kei.pl, ale jak tak patrzę, to za ~25zł (netto) miesięcznie można mieć już fajnego VPS.

A akurat z szybkości działania forum tak średnio jestem zadowolony... no i brak dostępu do SSH też jest czymś co skłaniało by mnie do zmiany hostingu.

 

 

O forum:

- skrypt: phpBB3 (możliwa migracja w niedalekiej przyszłości do MyBB lub iPB/vB)

- postów: 185'000

- userów: 5000

- >25GB transferu miesięcznie

- uu dziennie: >2000 (obecnie mam filtr w google i jest ok 350 ;( ale to się zmieni w przeciągu roku pewnie, dlatego 2k jest wiążące)

- generowane obciążenie: 3,6% (wg. tych statystyk webas co dostarcza kei.pl)

 

Pomijając już fakt, że na HostNine jak przeniosłem to działa super szybko: http://www.blueforum.eu/ (link tymczasowy)

ale myślę że i tak BF zasługuje na własnego VPS.

 

 

Jakie parametry były by odpowiednie?

Root VPS oczywiście, sam sobie go jakoś tam skonfiguruję :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

stary bierz u sebaka vps'a i patrz jak 'zjada' zasoby :)

Jak będzie brakowało to jeden tel./e-mail i masz pakiet wyżej albo kilka...

 

tyle ode mnie :)

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pomóc w konwersji do MyBB? :) Bo widzę że Ci coś nie wyszło :)

 

Ja bym wziął CheapVPS albo VPSRepublic :) Testowałem oba, Repu. mam do tej pory i złego słowa powiedzieć nie mogę :)

Jeżeli więcej niż 25 zł to HitMe - na prawdę te maszynki im śmigają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż pod hosting strony szczerze odradzam OpenVZ. Xen ma nieco większe możliwości "stabilizowania" pracy usług na VPSie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Openvz jest lepszy do www bo jest wydajniejszy i brak swapu który tylko spowalnia wszystko jeszcze bardziej. Ze stabilnością na openvz nie ma problemów.

 

To forum w obecnej formie się nadaje na shared jeszcze. Na 256 będzie działać. Chyba, że zechcesz mysqlowi dać więcej soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze piszesz - swap kiedy jest użytkowany spowalnia - zgadzam się. Ale dzięki niemu nie ma killowania wszystkiego co system widzi żeby odzyskać kilka kb ram do swobodnego oddychania, gdyby przypadkiem więcej osób weszło na stronę.

 

Na Xenie zwolni - na OpenVZ padnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze piszesz - swap kiedy jest użytkowany spowalnia - zgadzam się. Ale dzięki niemu nie ma killowania wszystkiego co system widzi żeby odzyskać kilka kb ram do swobodnego oddychania, gdyby przypadkiem więcej osób weszło na stronę.

 

Na Xenie zwolni - na OpenVZ padnie.

 

Po to jest burst ram na openvz. Xen też ma maxymalny swap - nie dość, że spowolni to i padnie jak się skończy. Nie ma tu różnicy. Jak się komuś zasoby skończą to w obu przypadkach padnie. Do tego xen używa więcej ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Burst w OpenVZ jest dostępny tylko jak jest wolny, nie jest gwarantowany. SWAP na Xenie jest dostępny ZAWSZE. Więc jeśli chodzi o stabilność wygrywa Xen - bezdyskusyjnie.

 

Więcej ramu? Nieznacznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałby nie być wolny :) btw. HN openvz też ma swap i jest dostępny jak skończy się ram na maszynie :) Xen przegrywa w wydajności/użyciu ramu (operacje dyskowe 2 razy wolniejszy niż openvz prawie). Hosting www to tylko openvz - nic nowego nie wymyślisz. Z mojej strony eot. Może do oversellingu xen jest lepszy bo można userowi zamiast ramu dać swap ale wolnizna wtedy się zaczyna. Jeszcze jak się ma słabe dyski to całkiem bezsens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja się wywiązała :)

 

Czyli ogólnie jakbym brał VPS to na mniej niż 256MB gwar. nie patrzeć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko dodam, że 256 MB gwarantowanej pamięci RAM spokojnie wystarczy na takie forum, jak i pewnie na 10 razy większe. Przy dobrze skonfigurowanej maszynie nigdy nawet nie wjedziesz na burst RAM. I OpenVZ > Xen ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Prohost SWPA jest dostępny jak skończy się RAM na maszynie - zgadza się.

 

Ale w dalszym ciągu jak skończy się RAM na VPSie to będzie jeden wielki PAD VPSa.

 

Ja wiem, że większość z Was jedzie na OpenVZ, na którym to dopiero z racji nierezerwowanych parametrów można robić niezły overselling, w przeciwieństwie do Xena (który rezerwuje parametry więc nie ma praktycznie mowy o oversellingu).

 

Jeśli klient potrzebuje stabilności powinien wybrać Xen - powtarzam dlatego, że Xen ma w VPSie GWARANTOWANĄ, ZAWSZE DOSTĘPNĄ pamięć SWAP, OpenVZ ma burst, który nie oszukujmy się - u każdego operatora na serwerze gdzie jest już jakaś liczba kentów jest nie do osiągnięcia.

 

SWAP zwalnia system - ale system nadal działa, Burst z OpenVZ może jest szybszy, bo jest RAMem ale nie jest gwarantowany i jest go mniej niż SWAPa.

 

Przykład: Mamy klienta, który miał serwer na OpenVZ, ktoś sobie ładnie wchodził kilkadziesiąt razy na FTP i z racji tego, że ram jest dobrany na styk VPS pada, system robił killowanie wszystkiego co widzi, pomagał tylko restart VPSa. Obecnie klient przeszedł na Xena, nie mam od tego czasu od niego zgłoszeń żeby cokolwiek nie działało prawidłowo.

 

Xen daje stabilnośc, OpenVZ szybkość. My stawiamy na stabilność (i wcale ta stabilność nie kosztuje aż dwukrotnego zmniejszenia prędkości operacji dyskowych inside VM, nie wyolbrzymiajmy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Prohost SWPA jest dostępny jak skończy się RAM na maszynie - zgadza się.

 

Ale w dalszym ciągu jak skończy się RAM na VPSie to będzie jeden wielki PAD VPSa.

 

Ja wiem, że większość z Was jedzie na OpenVZ, na którym to dopiero z racji nierezerwowanych parametrów można robić niezły overselling, w przeciwieństwie do Xena (który rezerwuje parametry więc nie ma praktycznie mowy o oversellingu).

 

Jeśli klient potrzebuje stabilności powinien wybrać Xen - powtarzam dlatego, że Xen ma w VPSie GWARANTOWANĄ, ZAWSZE DOSTĘPNĄ pamięć SWAP, OpenVZ ma burst, który nie oszukujmy się - u każdego operatora na serwerze gdzie jest już jakaś liczba kentów jest nie do osiągnięcia.

 

SWAP zwalnia system - ale system nadal działa, Burst z OpenVZ może jest szybszy, bo jest RAMem ale nie jest gwarantowany i jest go mniej niż SWAPa.

 

Przykład: Mamy klienta, który miał serwer na OpenVZ, ktoś sobie ładnie wchodził kilkadziesiąt razy na FTP i z racji tego, że ram jest dobrany na styk VPS pada, system robił killowanie wszystkiego co widzi, pomagał tylko restart VPSa. Obecnie klient przeszedł na Xena, nie mam od tego czasu od niego zgłoszeń żeby cokolwiek nie działało prawidłowo.

 

Xen daje stabilnośc, OpenVZ szybkość. My stawiamy na stabilność (i wcale ta stabilność nie kosztuje aż dwukrotnego zmniejszenia prędkości operacji dyskowych inside VM, nie wyolbrzymiajmy).

 

openvz 256mb ram + 256mb do burst = 512mb ram.

xen 256mb + 256mb swap = 512mb ram

 

Widzisz różnicę? W obu przypadkach po przekroczeniu 512mb padnie. Tylko na xenie dodatkowo po 256mb zwolni. Xen nie jest stabilniejszy od openvz bo ma swapa. Swap to tylko ram na dysku pozwalający na oszczędność prawdziwego ramu. Chyba jasne to jest. I tak na xenie operacje dyskowe lecą w dół. Każdy wie, że swapu się nie używa bo to zabija wydajność - nawet na xenie nie jest zalecane używanie swapu (powinien być używany sporadycznie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykład: Mamy klienta, który miał serwer na OpenVZ, ktoś sobie ładnie wchodził kilkadziesiąt razy na FTP i z racji tego, że ram jest dobrany na styk VPS pada, system robił killowanie wszystkiego co widzi, pomagał tylko restart VPSa. Obecnie klient przeszedł na Xena, nie mam od tego czasu od niego zgłoszeń żeby cokolwiek nie działało prawidłowo.

 

Publicznie się przyznajesz że w Twoich VPS'ach z OpenVZ nie można wykorzystać nic z burst ramu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja tylko dodam, że 256 MB gwarantowanej pamięci RAM spokojnie wystarczy na takie forum, jak i pewnie na 10 razy większe. Przy dobrze skonfigurowanej maszynie nigdy nawet nie wjedziesz na burst RAM. I OpenVZ > Xen ;-)

 

20.000 wejść wytrzyma? To chyba jedynie na skrypcie PunBB :)

 

A tak wracając do tematu to procesor 1 rdzeniowy w granicach 1.8GHz powinien wystarczyć, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie można "nic" wykorzystać poza ten gwarantowany ram ... to jaki jest sens dawać umieszczam w ofercie wyżej wspomniany burst. (Pomijam kwestię, że jest możliwość :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba ponad gwarantowany :)

 

Oczywiście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sebaku, ja wiem że musiałeś się przyczepić, już śpieszę aby wyjaśnić Ci co dokładnie miałem na myśli :)

Publicznie piszę, że nie należy liczyć na RAM burst, bo nie jest gwarantowany.

 

Jest zwykle możliwy do uzyskania, ale w dyskusji pt. Xen ma SWAP, który jest zawsze, a OpenVZ ma burst zaznaczyłem, że na burst nie ma co liczyć. Wypowiedź należy czytać w kontekście ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak długo aż ktoś będzie potrzebował RAMu, a będzie miał go gwarantowanego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×