Skocz do zawartości
maus

Jaki system 64bitowy

Polecane posty

Witam, dziś dokupiłem do swojego PC'ta 2gb ram, aktualnie operuje systemem który jest na skrinie znajdującym się poniżej, jak widać mam 2gb ram, wiec jak dołożę następną kostkę 2gb to system 32 bitowy nie pojedzie,

Więc muszę zmienić system na 64bitowy, na dodatek musi być PL, dystrybucja WINDOWS'a.

http://img408.imageshack.us/img408/6277/92194606yr4.jpg

 

Pewnie polecicie VISTE, tylko jaką?

Komputer ma służyć do grania, operowania www [ftp, panele administratorów na stronach]

PS: mam kartę graficzną GeForce 8500 512mb ddr3 ? no właśnie ddr3 co mi to daję?

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś dokupiłem do swojego PC'ta 2gb ram, aktualnie operuje systemem który jest na skrinie znajdującym się poniżej, jak widać mam 2gb ram, wiec jak dołożę następną kostkę 2gb to system 32 bitowy nie pojedzie,

 

 

kto ci tak nakłamał? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak widać mam 2gb ram, wiec jak dołożę następną kostkę 2gb to system 32 bitowy nie pojedzie,

 

System pójdzie, nawet windows! :P.

 

Po prostu nie wykryje takiej ilości ramu i będzie ona marnowana. Linux z odpowiednim rozszerzeniem (PAE się zwie) do kernela obsługuje na 32bitach do 64GB pamięci.

 

Tekst z poleceniem visty mnie rozbił na łopatki ;).

 

Pozdr.

 

Edit, jarek nabił posta szybciej odemnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Windows też ma PAE :D

 

Co do Visty to ja bym raczej odradzał ;) na chwilę obecną kożystam z Windows Seven i jestem zadowolony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z XP + Zdalnie Windows 2008. Większość programów działa przez terminal i chodzi to pięknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"kto ci tak nakłamał?"

Chodź by Pan w sklepie, kilka osób mi mówiło że nie wepchnę więcej niż bodajże 3.25gb ram na system 32bitowy.

Ingerowania w pliki systemowe nie jest dla mnie? -jestem wygodny? -może.

 

"Po prostu nie wykryje takiej ilości ramu i będzie ona marnowana"

dzięki za pocieszenie ale chodziło oto żeby ta pamięć właśnie nie była marnowana. Tylko używana do gier które z dnia na dzień więcej wymagają.

"Tekst z poleceniem visty mnie rozbił na łopatki"

Wiesz jak się dowiedziałem że tylko w 64bitach po polsku jest Vista i chyba Windows Serwer to nie wiedziałem czy płakać czy śmiać.

 

Co do linuxa, zdaje się że nie ma jeszcze takich dystrybucji które obsługują rozszerzenie .exe, fakt słyszałem o emulatorach ale myślę że to nie ma sensu. Miałem kiedyś [nie tak dawno] Mandrive 2008 i o tyle instalacja była prosta to zainstalowanie dodatkowych pakietów [np. gadu-gadu] graniczyło z cudem, te komendy nie dla mnie, znów się kłania moja wygoda i lenistwo.

 

 

 

@edit

 

"Windows Seven"

 

hmmm, to ten system jest już wydany? Nawet nie wiedziałem o premierze <zły>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem kiedyś [nie tak dawno] Mandrive 2008 i o tyle instalacja była prosta to zainstalowanie dodatkowych pakietów [np. gadu-gadu] graniczyło z cudem, te komendy nie dla mnie, znów się kłania moja wygoda i lenistwo.

No nie przesadzaj..nikt nie jest taki leniwy żeby nie umieć w google zajrzeć:/ Nawet ja sobie w początkach z linuksami poradziłem z takimi rzeczami ;)

 

Co do tematu to Viste bym polecił jedynie pod multimedia typu filmy,muzyka bo tak viste używam. Do gier to chyba xp bo co innego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Windows Seven"

 

hmmm, to ten system jest już wydany? Nawet nie wiedziałem o premierze

 

Nawet beta nie jest jeszcze publicznie dostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do linuxa, zdaje się że nie ma jeszcze takich dystrybucji które obsługują rozszerzenie .exe

 

i nie będzie .. wine, crossover, cedega..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio na crossover grałem sobie w Portal ... i elegancko.

Licencja nabyta za darmo ... dzięki G.Bush`owi któremu serdecznie dziękuję za sponsoring.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij sobie ze strony ms win 2008 - jest przez 8 miesięcy za darmo, spolszczenie dociągasz osobno. Do tego czasu będzie wiadomo coś więcej o seven. Poza tym te 3GB i tak ci spokojnie wystarczą. Nie ma gier które wykorzystują więcej. Ba, ciężko nawet znaleźć takie które 2GB wykorzystują (ostatni był zdaje się Gothic 3). DDR3 daje ci tyle, że wywaliłeś więcej kasy za nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Ściągnij sobie ze strony ms win 2008

 

Do gier nie radzę :P Również nie działało mi WIFI na nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu? Ten system tym się różni od Visty że wszystko na nim działa lepiej, również gry. I w porównaniu do 2003 nie ma żadnych problemów kompatybilności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na torrentach już parę dni leży...

 

To chyba nie jest oficjalne źródło dystrybucyjne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows SBS 2003 ze strony MS - 6miesięczny trial. A wiadomo że śmiga lepiej niż XP.

Używałem całe 6 miesięcy i nie mogę złego słowa powiedzieć.

Teraz Debian Sid i jest jeszcze lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows Seven <- jeśli to są bety to szybko się zmieniają mają wiele ilość błędów, a nie mogę sobie pozwolić na zmiane systemu co np. 2tygodnie.

ms win 2008 <- jak znajdę to będę mógł coś o nim powiedzieć, narazie tylko to http://www.microsoft.com/poland/windowsser...08/sysreqs.mspx wszystko ładnie, ale jak ten system wygląda ...? aaa i ktoś pisał że do gier się nie opłaca

Windows SBS 2003 -> brzydki, cóż M$ pisze progaramy dla firm a im nie zależy na 'wygladzie', ale dla młodzieży XXIw. robi różnice

Windows Vista Ultimate -> ładny hehe, z opini publicznej słyszałem że dziurawy, wolny, słaby, Tata ma na laptopie [acer extensa 5220] viste home premium i czasem jak pożyczam laptopa to system potrafi mnie doprowadzić do szału

 

heh widać że jestem wybredny, najbardziej mi odpowiadał MX7malcomX, a co do gier to GTA IV ma kosmiczne wymagania i na niskich detalach mi tnie, polecono mi dokupienie ram, a to wiąże się ze zmianą systemu,

 

Pozdrawiam

Mausik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ms win 2008 <- jak znajdę to będę mógł coś o nim powiedzieć, narazie tylko to http://www.microsoft.com/poland/windowsser...08/sysreqs.mspx wszystko ładnie, ale jak ten system wygląda ...? aaa i ktoś pisał że do gier się nie opłaca

Wygląda tak jak vista. Różni się tym od visty że:

1. jest mniej upierdliwy

2. potrzebuje mniej ramu

3. wszystko na nim działa szybciej

4. nie jest aż takim systemem dla idiotów (czyli działa jak xp zamiast robić wszystko za ciebie nawet jak tego nie chcesz). Zamiast siedzieć godzinę wyłączając śmieci które się poinstalowały włączasz w nim to co chcesz.

caab8f484af6d349m.jpg

 

A GTA to jak na razie skopana konsolowa przeróbka z masą błędów i bez żadnej optymalizacji, nawet na quad core i gtx 280 chodzi fatalne więc cudów się nie spodziewaj. Pozostaje czekać na patche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, przekonałeś mnie bo widać że to 'orginalny' screen bo w pasku nawet widać WHT a na pulpicie crissia,

ale nie mogę znaleść downloadu, pomożesz mi [1]? najlepiej jak najszybciej bo zaraz idę do szkoły [2], a bym zostawił download na te 5godzin.

 

dzięki

 

[1]- wiem jestem noobem, powinienym sobie sam rodzić

[2]- pewnie teraz całe WHT myśli ze jestem jakiś dzieciak ;]

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Ściągnij sobie ze strony ms win 2008 - jest przez 8 miesięcy za darmo, spolszczenie dociągasz osobno. Do tego czasu będzie wiadomo coś więcej o seven. Poza tym te 3GB i tak ci spokojnie wystarczą. Nie ma gier które wykorzystują więcej. Ba, ciężko nawet znaleźć takie które 2GB wykorzystują (ostatni był zdaje się Gothic 3). DDR3 daje ci tyle, że wywaliłeś więcej kasy za nic. "

 

^^ktoś tak pisał

 

więc pobieram ten system już ze strony MS, ale niestety eng może jest nakładka PL, to zobaczy się po szkole, odezwe się jak przetestuje

dzięki wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×