Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pzebracki

skrypt forum - pytanie

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam,

 

Powoli myślę nad przejściem na płatną wersją forum.

Zanim podejmę ostateczną decyzję postanowiłem że jednak zapostuję na ten temat :)

Obecnie posiadam forum oparte na phpbb3. Powiem tak że nie narzekam, aczkolwiek należę do osób które kochają zmiany :)

i jestem ciekaw co z tego wyjdzie :)

Odnośnie statystyk forum. Obecnie moje forum generuje traffic: 348 MB za miesiąc Listopad, 468 MB za miesiąc Październik. Czyli można powiedzieć że bardzo małe forum :) Co do statystyk uq/per dzień nie mam - nie prowadzę :)

 

 

Najważniejsze cechy/zalety nowego forum jakie musi spełnić

 

- dobre SEO

- lekki soft nie zamulający serwer

- polski support

- sprawdzone oprogramowanie

 

Pozdrawiam i czekam na propozyszyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na takiego szkraba chcesz kasę wydawać? Przekaż organizacji charytatywnej jak nie masz co z nią robić :))

 

Zainteresuj się MyBB jeśli lubisz świeżość i zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pozostaniesz przy bezpłatnych rozwiązaniach? Z tych polecałbym SMF - w zupełności wystarczy dla Twojego forum. Posiada polskie wsparcie, jest stabilny, bezpieczny i nie muli. :)

A jeżeli chcesz coś z płatnych sensownego to sądzę, że "zaspokoi" :P Cię vBulletin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś używa z darmowych phorum ? Czy tylko ja jestem jego fanem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

witajcie,

 

Hmm, nom JarekMK dobrze to ujołes :) szkrab :)

 

Ale tak jak pisałem, lubię coś nowego wprowadzić porostu lubię zmiany :P

 

Obecnie nie mogę nic złego powiedzieć o phpbb3 za wyjątkiem pewnych problemów podczas upgrade'u do nowszych wersji.

Należę raczej do pedantów i jak za coś się zabieram to dużo czasu mi na tym schodzi a z drugiej strony wychodzę z założenia ze ten czas mógłbym na coś innego poświęcić. Może i to głupie jest ale cóż :)

 

Jeszcze jedna rzecz, w sumie to raczej nie powinno być z nią problemu, tym bardziej przy autorskim rozwiązaniu.

Możliwość integracji forum ze stroną główna (jeden login)

 

ps. vb bardzo ciekawie wygląda, wot również , ale który skrypt bardziej dominuje nad drugim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vb ma lepszy support. Wystarczy popatrzeć na vbulletin.org jaka ilość ludzi robi do niego bajery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
vb ma lepszy support. Wystarczy popatrzeć na vbulletin.org jaka ilość ludzi robi do niego bajery.

 

hmm coś wewn. mnie przemawia bardziej za vb :P

Mam takie pytanie, czy ktoś "wtyki" i może taniej lic. załatwić ? Interesuje mnie lic typu owned.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może pozostaniesz przy bezpłatnych rozwiązaniach? Z tych polecałbym SMF - w zupełności wystarczy dla Twojego forum. Posiada polskie wsparcie, jest stabilny, bezpieczny i nie muli. :)

A jeżeli chcesz coś z płatnych sensownego to sądzę, że "zaspokoi" :P Cię vBulletin.

 

Żeby SMF było na prawdę SEO, to trzeba się nieźle nagimnastykować :).

n

hmm coś wewn. mnie przemawia bardziej za vb :)

Mam takie pytanie, czy ktoś "wtyki" i może taniej lic. załatwić ? Interesuje mnie lic typu owned.

 

pzdr

 

Może zainteresuje Cię kupno wersji od innej, kończącej działalność osoby? Wiadomo, że będzie krótki okres czasu, ale cena/czas wyjdzie stosunkowo taniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RuFiK ty się po prostu nudzisz, strasznie się nudzisz i szukasz sobie zajęcia :)

 

Zamiast wydawać pieniądze na vb, które działa 3-4x wolniej niż phpbb3, lepiej przeznacz je na jakieś schronisko dla zwierząt, przynajmniej te pieniądze nie pójdą na zmarnowanie.

 

WBB3 jak dla mnie strasznie surowo i brzydko wygląda - co jest, że do idealu wyglądu jakim jest phpbb nikt nie potrafi się nawet zbliżyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WBB3 jak dla mnie strasznie surowo i brzydko wygląda - co jest, że do idealu wyglądu jakim jest phpbb nikt nie potrafi się nawet zbliżyć?

 

Co kto lubi...

Osobiście nie cierpię wyglądu/działania phpBB.

Imho. O gustach się nie dyskutuje :) (Opps, co ja właśnie zrobiłem) :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WBB3 jak dla mnie strasznie surowo i brzydko wygląda - co jest, że do idealu wyglądu jakim jest phpbb nikt nie potrafi się nawet zbliżyć?

 

każdy a swoje gusta.. mi osobiście w ogóle się nie podoba... :)

 

//edit widzę, że malu mnie wyprzedził... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
RuFiK ty się po prostu nudzisz, strasznie się nudzisz i szukasz sobie zajęcia :)

 

Zamiast wydawać pieniądze na vb, które działa 3-4x wolniej niż phpbb3, lepiej przeznacz je na jakieś schronisko dla zwierząt, przynajmniej te pieniądze nie pójdą na zmarnowanie.

 

WBB3 jak dla mnie strasznie surowo i brzydko wygląda - co jest, że do idealu wyglądu jakim jest phpbb nikt nie potrafi się nawet zbliżyć?

 

Hmm raczej na brak zajęć nie narzekam :)

Mówisz ze wolno .. hmm masz jakis benchmark porównujący bb3 a vb ?

pzdr

 

ps. jeżeli komuś przyjdzie do głowy wyglad graf. to odrazu to dementuje, mam własny autorski wygląd forum :) i jeżeli przejście dojdzie do skutku tak samo będzie w przypadku innego silnika

ps2. pavobe, co proponujesz, mozna wiecej info ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówisz ze wolno .. hmm masz jakis benchmark porównujący bb3 a vb ?

pzdr

 

Oczy.

 

ps. jeżeli komuś przyjdzie do głowy wyglad graf. to odrazu to dementuje, mam własny autorski wygląd forum

 

Templaty, czy tego chcesz czy nie, muszą być dostosowane do skryptu - templaty pod phbb zawsze będą inne niż pod vb, to przecież oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Również polecam MyBB

 

- dobre SEO

 

W standardzie zwykłe przepisywanie, dostępna jest wtyczka dzięki której zrobisz adresy ze słowami kuczowymi bez modyfikowania miliarda plikow tak jak mod seo w phpbb3 :)

 

- lekki soft nie zamulający serwer

 

Chodzi ok, poczytaj sobie rozwinięcie pracy dyplomowej Bluemana :) Aha, jedno jest tępe bo inaczej tego nie nazwę, nie można wybrać ani przy instalacji ani w ustawieniach sposobu cachowania a domyślnie wrzuca wszystko do bazy... trzeba w 1 pliku zmienić wpis np. na files, eaccelerator, xcache czy tam memcache

 

- polski support

 

Jest, młody ale pomocny :)

 

- sprawdzone oprogramowanie

 

Ja się tym bawię od kiedy mnie jeden wredny typek przekonał i nie nażekam :)

[zaraz dotkie mnie palec Boży jak znam życie xD]

 

Tak więc, bierz Mybb, nie płać za nic i bądź zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co to za pomysl trzymac template w bazie? Tak samo obrazki (sygnatury, avatary)?

 

Pierwsze słyszę, aby jakiś skrypt forum trzymał grafiki w bazie. Jak już to trzyma się lokalizację tychże.

 

Zaś templaty w bazie: Dzięki temu wygodniej jest zaimplementować dziedziczenie elementów w stylach. Pozatym nikt normalny nie używa tych templat do generowania strony. Zawsze na podstawie tego co jest w bazie buduje się cache, i to go używa skrypt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Polecam skrypt Callisto vel. uniBoard :P

 

Hmm nie znam :P

 

Templaty, czy tego chcesz czy nie, muszą być dostosowane do skryptu - templaty pod phbb zawsze będą inne niż pod vb, to przecież oczywiste.

 

żadna nowość :)

 

Odnośnie phpbb3 a mybb hmm dont know :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze słyszę, aby jakiś skrypt forum trzymał grafiki w bazie. Jak już to trzyma się lokalizację tychże.

 

VBulletin defaultowo trzyma avatary, sygnatury, obrazki profili w bazie - nie adresy do plikow - cale obrazki. Oczywiscie można to zmienić i wtedy w bazie będą jedynie odnosniki do obrazkow w bazie, no ale default jest defaultem - nie za dobrze o Jelsofcie świadczy (Będę taką przeciwwagą dla osob, ktore zachwalają vb pod niebiosa :P )

 

żadna nowość :P

 

Tak napisałeś o tym "swoim autorskim wyglądzie", że wyglądało to raczej na brak wiedzy w tej kwestii z twojej strony. No ale nieważne, eot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×