Skocz do zawartości
Mateusz Sojda

Play Online

Polecane posty

Hej, czy korzysta ktoś z w/w usługi?

 

Jeśli tak to jaki modem pod usb polecacie? Huawei E160, E169 czy E220 ?

 

Jak mozecie ocenic ogolne funkcjonowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Ja nie kożystam ale jak masz więcej do wydania to bym polecał Orange lub iPlus :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam od października.

 

Najlepszy z tych trzech to E169, ma wyjście na antenę zewnętrzną, można go używać jako pendrive'a.

 

Ogólne funkcjonowanie jest na dość wysokim poziomie. Mogę Ci powiedzieć jak sprawuje się Play Online w kilku lokalizacjach Warszawy, nic więcej. Aby przekonać się na własnej skórze czy będziesz zadowolony z Play Online w Kielcach powinieneś wziąć ww. modem do testów. Jeśli będą Cie denerwować wieczorne przeciążenia sieci, oddasz modem po 7 dniach od podpisania umowy.

 

Ja nie kożystam ale jak masz więcej do wydania to bym polecał Orange lub iPlus wink.gif

Argumenty? Skoro Matte chce go do PC, wątpię by podróżował z tym PC po kraju, a jedynym rozsądnym argumentem przeciwko Play Online jest niedostępność usług poza większymi miastami, ale i to się zmieni, w końcu Play wygrał przetarg na pasmo 900 Mhz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argumenty? Skoro Matte chce go do PC, wątpię by podróżował z tym PC po kraju, a jedynym rozsądnym argumentem przeciwko Play Online jest niedostępność usług poza większymi miastami, ale i to się zmieni, w końcu Play wygrał przetarg na pasmo 900 Mhz.

 

Po 1. potrzebuje tego internetu do laptopa, żeby w razie potrzeby być szybko online (poza domem).

2. W przyszłym roku troche czasu spędze w szpitalu, będę tam dosyć często, także z tego powodu również potrzebuję mobilnego internetu.

3. Myślę również przyszłościowo pod kątem podkieleckiej działki, na której często bywam w okresie wiosennym i letnim. Tam również chciałbym być online. I nie mówię tu o ściąganiu jakichś danych, lecz poprostu sprawdzeniu poczty, skorzystania z komunikatora, ssh i ew. poczytania wiadomości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było tak od razu :-)

 

W takim razie polecam E870. (są dostępne u wszystkich 4 operatorów).

 

Musisz też wiedzieć, że Play Online na razie obecny jest w nieco ponad 100 miastach w PL, tak więc jeśli chcesz jednak podróżować z laptopem i mieć "zawsze" dostęp do internetu, zrezygnuj z Play Online. Jeszcze trochę wody w Wiśle przepłynie zanim Play uruchomi nowe częstotliwości na własnych przekaźnikach.

 

Polecam iPlus'a. Najbardziej rozwinięta i mądrze (duża gęstość nadajników) rozplanowana sieć WCDMA / HSDPA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam okazje korzystać z iPlusa po HSDPA i Playa Online i ten drugi jest subiektywnie szybszy. Nie chodzi tutaj o osiągane transfery (bo Play jest sztywno zblokowany na poziomie 110-120 KB/s, iPlus wyciąga nawet koło 300 KB/s), ale o ogólnie pojęty komfort korzystania - strony via Play ładują się przez większość dnia bardzo szybko, a na ssh nie występuje żaden straszny lag co w iPlusie niestety jest normą w godzinach szczytu. Dodatkowo Play jest atrakcyjniejszy cenowo i "umowowo" - nie ma problemu z podpisaniem umowy na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe z jakim tempem będą rozbudowywać infratrukturę :P

Pieniądze mają, pozwolenia od UKE mają, problemem mogą być jedynie lokalne protesty ciemnego ludu na budowę nadajników.

 

Może w końcu inni operatorzy wyrównają te śmieszne limity transferu :/

Era ostatnio zaszalała dodając 500 MB do najtańszego pakietu Blueconnect, co łącznie dało oszałamiający limit 1 GB danych miesięcznie za 49 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Argumenty?

 

Z tego co czytałem 1mbps... tak jak powiedział patryk, iPlus wyciągnie więcej, Orange tak samo, Ja w centrum wawy mam 3mbps :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz też wiedzieć, że Play Online na razie obecny jest w nieco ponad 100 miastach w PL, tak więc jeśli chcesz jednak podróżować z laptopem i mieć "zawsze" dostęp do internetu, zrezygnuj z Play Online. Jeszcze trochę wody w Wiśle przepłynie zanim Play uruchomi nowe częstotliwości na własnych przekaźnikach.

 

Nie mam na myśli tu podróżowania jako takiego... Nie włóczę się z tym laptopem gdzieś po lasach :P Poprostu, żeby działał na jakimś dłuższym wyjeździe. Zastanowie się.

 

Z tego co czytałem 1mbps... tak jak powiedział patryk, iPlus wyciągnie więcej, Orange tak samo, Ja w centrum wawy mam 3mbps biggrin.gif

 

Dla mnie to ma działać, nie obchodzą mnie prędkości.

 

W takim razie polecam E870. (są dostępne u wszystkich 4 operatorów).

 

Wiem, też się nad nim zastanawiałem, byłem wręcz zdecydowany :) Ale w trakcie najbliższego roku planuję zakup jakiegos malucha typu EEE PC, a one nie maja gniazd kart rozszerzen :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Nieobchodzą mnie prędkości(...)

To co się pytasz bierz GPRS i wio :P

 

PS ostatnio przekroczyłem limit transferu na Orangu i mnie zblokowali do 24kbps :P koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie na nowych modemach (iplusam mam ponad rok)

na pewno wybierz modem ktory obsluguje wszystkie technologie oraz posiada mozliwosc podpiecia zewnetrznej anteny- na dzialce czy w szpitalu moze sie to przydac

 

ja iplusa przeklinam tylko na uniwerku - mimo ze warszawa (na granicy z lomiankami) to w nowym budynku z aulami sa sciany chyba z olowiu i przewaznie jest tylko slaby sygnal GPRS :/

potrafilem nie raz jechac posiagiem czy pksem i przez kilka h i miec dobre polaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie znam sie na nowych modemach (iplusam mam ponad rok)

na pewno wybierz modem ktory obsluguje wszystkie technologie oraz posiada mozliwosc podpiecia zewnetrznej anteny- na dzialce czy w szpitalu moze sie to przydac

 

 

Dobrym wyborem będzie Huawei E169? Ktoś wyżej napisał, że ma możliwość podpięcia anteny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

napisalem ze nie znam tych nowych wiec nie potrafie ci odpowiedziec czy jest on dobry

napisalem ci czym radze ci sie kierowac z wlasnych doswiadczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E160 również ma konektor antenowy.

Osobiście proponuję z daleka od firmy Huawei ....

Już lepszym wyborem jest cos Option lub Novatel (Merlin), huawei produkuje bardzo low-endowe urządzenia często zawieszające transmisję.

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Play chodzi lepiej od iPlusa skoro korzysta z tych samych BTS-ów - fakt mają swoje podstacje ale to w bardzo nielicznych lokalizacjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najdmen: Play Online nie jest świadczony na infraskturze Plusa tylko Playa, stąd jego ograniczony zasięg. Na Huwaei E169 nie narzekam, ale ma on na razie 2 miesiące, więc jeszcze może zaczne. Z kolei router HSDPA Globesurfer od iPlusa notorycznie jest tak gorący, ze muszę go wystawiać za okno i w ciągu roku zdążył zaliczyć trwająca miesiąc naprawę w serwisie.. :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie te terminale są o du... roztrzaść - wolę się już łączyć za pomocą telefonu.

Co do infrastruktury Play nie będę sie mądrzyć ... Powiedzmy, że jest tak jak piszesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do infrastruktury Play nie będę sie mądrzyć ... Powiedzmy, że jest tak jak piszesz :P

 

Nie powiedzmy, tylko tak jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście proponuję z daleka od firmy Huawei ....

Huawei jest jedynym dostawcą sprzetu do NodeB dla Play, zaopatruje w podobny sprzęt również Orange na terenie południowo-zachodniej Polski, ma podpisaną umowę z Plusem na dostarczenie "usług multimedialnych", ponadto również dla Orange wprowadza (start 1 grudnia) usługę bezprzewodowego internetu w technologii CDMA450 dla całego kraju. Nie wspomnę o infrastrukturze sieci Dialog budowanej również przez Huawei. Większość modemów dostępnych u operatorów to właśnie sprzęt Huawei, tak więc nie wiem skąd takie twierdzenie...

 

Jakoś nie chce mi się wierzyć że Play chodzi lepiej od iPlusa skoro korzysta z tych samych BTS-ów - fakt mają swoje podstacje ale to w bardzo nielicznych lokalizacjach.

Ile razy można tłumaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że bardzo Wam smakuje papka marketingowa :P

Play ma bardzo atrakcyjną ofertę - ale nie popadajmy w uwielbienie :P

Reasumując, każdy ma swoją wizję na świat - biorac pod uwagę że 3 lata pracowałem dla Polkomtelu i teraz pracuję w PTC mam trochę inny punkt widzenia :)

EOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paweł - tylko nam nie wciskał, że blueconnect jest lepszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweł - tylko nam nie wciskał, że blueconnect jest lepszy :P

 

Wcale tak nie uważam :-) I mam nadzieję że moje szefostwo nie czyta WHT :P

Jak zawsze wszystko ma swoje + i - .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×