Skocz do zawartości
Virtual Hellosius

Czy znajdzie się i coś dla mnie?

Polecane posty

Witajcie moi drodzy, potrzebuję hostingu. Tyle, że z tego co widzę, to raczej takiego jak potrzebuję nie ma.

 

- powierzchnia dyskowa: 8-15GB, im więcej tym lepiej.

- dostęp przez SSH. Możliwość postawienia Screena + irssi lub ekg.

- ustawienie RevDNS dla każdej z zaparkowanych domen i subdomen. Przynajmniej dla kilku domen, do wykorzystania z irssi.

- Transfer - 100GB miesięcznie, im więcej tym lepiej. Choć może być 60... Ważne: ruch e-mail NIE WLICZA SIĘ do transferu.

- Nielimitowane konta e-mail w nielimitowanych domenach+subdomenach

- powiadomienia SMSem o poczcie!!! I to nie na plusa, ale na Orange i to nie za pomocą bramki mbox, tylko swojej własnej dostępnej w serwisie. Powiadomienie do każdego konta. A jeśli już nie, to przynajmniej możliwość powiadamiania (NIE FORWARDOWANIA) o nadejściu maila o takim to a takim temacie od takiego to a takiego nadawcy.

 

Właściwie odpowiadałoby mi konto Business na dhosting, ale jest sakramencko drogie (84zł brutto/miesiąc) i dolicza się każdy rodzaj transferu - mail, etc. Poza tym nie ma SSH ani Irssi i user logując się do prywatnej poczty i tak przechodzi przez dpoczta.

 

Unixstorm ma bdb cenę ale brakuje mu paru funkcjonalności. (powiadomienia!!, user ustawia sam lub ja jako admin, z którego webmaila user korzysta w danej domenie).

 

Czy istnieje hosting, który by mnie zadowolił za mniej niż 60zł /miesiąc brutto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- ustawienie RevDNS dla każdej z zaparkowanych domen i subdomen. Przynajmniej dla kilku domen, do wykorzystania z irssi.

 

Hmm, albo już spię albo revdns ustawia się dla ipków a nie dla domen, nawet sama nazwa mówi - odwrotny dns.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Transfer - 100GB miesięcznie, im więcej tym lepiej. Choć może być 60... Ważne: ruch e-mail NIE WLICZA SIĘ do transferu.

 

Chyba sobie żartujesz....

 

Czy istnieje hosting, który by mnie zadowolił za mniej niż 60zł /miesiąc brutto?

 

chyba nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy istnieje hosting, który by mnie zadowolił za mniej niż 60zł /miesiąc brutto?

 

zdecydowanie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moi drodzy, potrzebuję hostingu. Tyle, że z tego co widzę, to raczej takiego jak potrzebuję nie ma.

 

- powierzchnia dyskowa: 8-15GB, im więcej tym lepiej.

- dostęp przez SSH. Możliwość postawienia Screena + irssi lub ekg.

- ustawienie RevDNS dla każdej z zaparkowanych domen i subdomen. Przynajmniej dla kilku domen, do wykorzystania z irssi.

- Transfer - 100GB miesięcznie, im więcej tym lepiej. Choć może być 60... Ważne: ruch e-mail NIE WLICZA SIĘ do transferu.

- Nielimitowane konta e-mail w nielimitowanych domenach+subdomenach

- powiadomienia SMSem o poczcie!!! I to nie na plusa, ale na Orange i to nie za pomocą bramki mbox, tylko swojej własnej dostępnej w serwisie. Powiadomienie do każdego konta. A jeśli już nie, to przynajmniej możliwość powiadamiania (NIE FORWARDOWANIA) o nadejściu maila o takim to a takim temacie od takiego to a takiego nadawcy.

 

Właściwie odpowiadałoby mi konto Business na dhosting, ale jest sakramencko drogie (84zł brutto/miesiąc) i dolicza się każdy rodzaj transferu - mail, etc. Poza tym nie ma SSH ani Irssi i user logując się do prywatnej poczty i tak przechodzi przez dpoczta.

 

Unixstorm ma bdb cenę ale brakuje mu paru funkcjonalności. (powiadomienia!!, user ustawia sam lub ja jako admin, z którego webmaila user korzysta w danej domenie).

 

Czy istnieje hosting, który by mnie zadowolił za mniej niż 60zł /miesiąc brutto?

Tak jak koledzy wyżej napisali, takie wymagania raczej wykluczają każdą firmę w Polsce. Raczej nikt rozsądny nie da klientowi nielimitowanego transferu dla poczty. W przypadku domen odwrotnych, dla każdej potrzebne jest osobne IPv4 (lub IPv6 jeśli chodzi wyłącznie o IRCa) co jest dodatkowym kosztem i utrudnieniem.

 

Powiadamianie smsem o nowej poczcie realizowane wyłącznie po stronie firmy też nie jest małą sprawą bo porządne tego typu rozwiązanie wymaga sporych nakładów finansowych i raczej nierealne jest, aby firma z własnych pieniędzy pokrywała nieograniczoną liczbę wysyłanych (płatnych) smsów o nowych emailach.

 

W każdym razie coś takiego można ustawić we własnym zakresie posiadając tylko dostęp przez SSH i darmową bramkę SMS.

 

Reasumując, osobiście wątpię, aby znalazła się firma spełniająca takie warunki, ale jeśli już ktoś by się podjął to myślę, że za kwotę nie mniejszą niż 150-200 zł/m-c - co i tak jest dość ryzykowne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie odpowiadałoby mi konto Business na dhosting, ale jest sakramencko drogie (84zł brutto/miesiąc) i dolicza się każdy rodzaj transferu - mail, etc. Poza tym nie ma SSH ani Irssi i user logując się do prywatnej poczty i tak przechodzi przez dpoczta.

Taniej takiej jakości i funkcjonalności gdzie indziej nie znajdziesz.

 

SSH już jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiadamianie smsem o nowej poczcie realizowane wyłącznie po stronie firmy też nie jest małą sprawą bo porządne tego typu rozwiązanie wymaga sporych nakładów finansowych i raczej nierealne jest, aby firma z własnych pieniędzy pokrywała nieograniczoną liczbę wysyłanych (płatnych) smsów o nowych emailach.

 

W każdym razie coś takiego można ustawić we własnym zakresie posiadając tylko dostęp przez SSH i darmową bramkę SMS.

 

Reasumując, osobiście wątpię, aby znalazła się firma spełniająca takie warunki, ale jeśli już ktoś by się podjął to myślę, że za kwotę nie mniejszą niż 150-200 zł/m-c - co i tak jest dość ryzykowne...

 

Unixstorm jak napisałem ma bardzo dobrą i w dodatku dość atrakcyjną cenowo ofertę. Z dhostingu brakuje mi - jeśli już nie tego powiadomienia smsem - to przynajmniej możiiwości ustawienia powiadomienia mailem o mailu - tzn. na inne konto wysyłany jest króciutki e-mail, że mail o takim temacie od takiego użytkownika przybył na takie konto. Ma to dhosting, działa bardzo dobrze. Nie chodzi mi o procmail, bo nie każdy musi znać składnię procmaila, a jak ja sam mam to ustawiać procmailem to równie dobrze mogę postawić swój mały serwer, który nb stoi ale nie mam już czasu się bawić w szczegóły ;)

 

Co do tego nielimitowanego ruchu e-mail to napisałem tak, bo gdzieś mi mignęła taka oferta, przy przeglądaniu.

 

Chyba zastanowię się w wyborze między dobrze działającym Unixstormem, a dhostingiem z powiadomieniami...

 

Strony www będą to strony firmowe związane z fotografią - więc jakieś prostsze galerie, ew. strony prywatne autorów. Żadnego obciążania MySQL, CGI, PHP i tym podobnych. SSH też raczej do IRC na firmowy kanał ew. do zabawy dla kilku osób znających netykietę a nie do psucia. :P

 

Dzięki Wam serdeczne za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znam firmy ktora by miala powiadomienia sms bez limitu i nie przez darmowe bramki

 

mozesz wynajac kogos zeby ci skrypt napisal sprawdzajacy poczte i wycylajacy smsy przez API - dasz go w krona i bedzie ok

wykupisz sobie dostep do wysylania smsow przez API (10gr/sms) i masz powiadamianie we wlasnym zakresie

 

edit:

- powiadomienia SMSem o poczcie!!! I to nie na plusa, ale na Orange i to nie za pomocą bramki mbox, tylko swojej własnej dostępnej w serwisie
Chyba zastanowię się w wyborze między dobrze działającym Unixstormem, a dhostingiem z powiadomieniami...
sprawdzaj lepiej oferty...

 

(wyłącznie PlusGSM, np. 601234567)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wykupisz sobie dostep do wysylania smsow przez API (10gr/sms) i masz powiadamianie we wlasnym zakresie

tak z ciekawości... gdzie można wykupić wysyłanie SMS via API za 10gr brutto? ;)

 

najtaniej jak widziałem to chyba z 15-18 groszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wysle ci na pw

mam nieoficjalny dostep (przebudowa systemu) do API od kilku miesiecy po 10gr

napisalem mini bramke pod WAPA dla mojej ukochanej i chodzi bez problemu

 

nie ma nigdzie powiadomien bez wpisywania danych do bramki bo to kosztuje i to sporo

jesli kwota 84pln/msc to dla ciebie duzo to musisz spooooro spuscic z wymagan...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma nigdzie powiadomien bez wpisywania danych do bramki bo to kosztuje i to sporo

jesli kwota 84pln/msc to dla ciebie duzo to musisz spooooro spuscic z wymagan...

 

84 PLN to nie jest dużo. Tyle, że teraz firmowy serwer kosztuje ok. 20-30 zł/m-c + mój nakład pracy. A po co generować koszty. Każda złotówka się liczy jeśli chce się do czegokolwiek dojść, ba, każdy grosz.

 

Na Unixstormie jest za 30zł/m-c to samo co na dhosting za 84zł/m-c, tylko nie ma tych cholernych powiadomień mailem na innego maila o mailu. Można wykorzystać do powiadomienia bramkę mailową mBox Orange - nadsyłać powiadomienie mailem o mailu na maila *orange.pl i sam będzie wysyłał sms. Ale na UNIXstormie nie jest to możliwe w prosty sposób z poziomu użytkownika dajmy na to konta pocztowego, na dhostingu wystarczy wejść w panel poczty i gotowe.

Ale skłaniam się coraz bardziej do Unixstorm - cena. A jakość ztcw też jest niezła. No i te ich konta "IRC" przy przeglądaniu oferty... ehh, łezka się w oku kręci - sentyment ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest to samo ;) Do Unixstorma nic nie mam ale jednak dhosting stoi jakościowo "trochę" wyżej :P

 

wg ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak z ciekawości... gdzie można wykupić wysyłanie SMS via API za 10gr brutto? ;)

 

najtaniej jak widziałem to chyba z 15-18 groszy...

SMS supera w Erze - 1000 zł 10k smsów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie jest to samo ;) Do Unixstorma nic nie mam ale jednak dhosting stoi jakościowo "trochę" wyżej :P

 

A czy mógłbyś coś więcej o tej jakości napisać? W jakich parametrach się to objawia i co powoduje, że miałbym płacić te 50zł (czyli drugi raz tyle) miesięcznie więcej za konto o podobnych parametrach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy mógłbyś coś więcej o tej jakości napisać? W jakich parametrach się to objawia i co powoduje, że miałbym płacić te 50zł (czyli drugi raz tyle) miesięcznie więcej za konto o podobnych parametrach?

 

na forum jest temat z opiniami o obu firmach..poczytaj trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja UnixStorm używa lepszych serwerów i stoi w lepszej serwerowni. (ATMAN Warszawa)

hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie że bezczelnie chwalę unixstorm, ale no nie mogę wytrzymać;)

 

ja polecam Ci unixstorm:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×