Skocz do zawartości
Dawmad

Ovh i administracja

Polecane posty

Witam wszystkich.

 

Przejdę od razu do sedna sprawy. Otóż mam klienta który chce mieć własnego dedyka z racji, ze korzysta juz z usług pewnej firmy, a oni z niego kase niezłą ściągają (np proponowali mu "serwer dedykowany" o pojemnosci 10GB za 3,5k rocznie...). Zaproponowałem mu, ze lepiej samemu wykuic serwer i mozna mieć w tedy 1 TB za 2k (na kilka stron jakie posiada) a nie 10 GB za 3,5... Tylko nadmieniłem, ze ja nie potrafię administrować linuxa, mieć miałem ale tylko przez chwile. Lecz, ze on się upar, zaproponował bym sie nauczył bo z moich usług niezezygnuje bom ponoć sumienny i stosunkowo tani (student pierwszego roku inf, wiec pewnie i naiwny...). Tle wstępu.

 

Zastanawiałem sie nad serwerem i pomyślałem o ovh.pl na początek myslałem by wziac SP Mini, serie burstable i z dystrybucją Release 2.

 

Ruch na strony nie ejst zbyt duży, wątpię by się udało przekroczyc te 95% przepustowosci, jeśli 50% to będzie dobrze.

 

A teraz kilka pytań jakie chciałem zadać specą od tematu :) :

 

  1. Czy to dobry wybór dla poczatkujacego
  2. Czy ovh naprawde zagawarantuje bezpieczeństwo strony jesli wezme tą dystrybucje.
  3. Istnieją jakieś poradniki, tylko takie dla zielonych, chyba, ze takowych brak to moze jakaś literatura specjalistyczna?
  4. Czy to dobry pmysł, pchac sie na dedyka (biorąc pod uwagę, że klient chce, bym sie nauczył i jest wyrozumiały)
  5. Interesuje mnie ejszcze jak to wszysko wygląda w ovh.pl w sensie, ze jak wyupie serwer to jak się połaczyć, jak zrobic to a jak zrobić to (czyi w sumie jaiś poradnik step to step).

Dziekuję z góry za wszystkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiałem sie nad serwerem i pomyślałem o ovh.pl na początek myslałem by wziac SP Mini, serie burstable i z dystrybucją Release 2.

  1. Czy to dobry wybór dla poczatkujacego
  2. Czy ovh naprawde zagawarantuje bezpieczeństwo strony jesli wezme tą dystrybucje.
  3. Istnieją jakieś poradniki, tylko takie dla zielonych, chyba, ze takowych brak to moze jakaś literatura specjalistyczna?
  4. Czy to dobry pmysł, pchac sie na dedyka (biorąc pod uwagę, że klient chce, bym sie nauczył i jest wyrozumiały)
  5. Interesuje mnie ejszcze jak to wszysko wygląda w ovh.pl w sensie, ze jak wyupie serwer to jak się połaczyć, jak zrobic to a jak zrobić to (czyi w sumie jaiś poradnik step to step).

 

ad.1 Lepszym pomysłem było by wzięcie gołego debiana, Release 2 jest oparty na gentoo a jak piszesz, że klient ma kilka stron to i pewnie i domen i maili to łatwiej tym zarządzać używać jakiegoś panelu np. DA to na Release 2 go nie zainstalujesz. Do dyspozycji masz Webmina + rozszerzenie Virtualmin do zarządzania serwrami wirtualnymi ale to tez jest dostępne na debianie, zresztą virtualmin ma instalator, który odpala sie na czystym debianie.

 

ad.2 OVH gwarantuje bezpieczeństwo swojej sieci wiec jak ktoś Ci sie włamie i będzie skanował z twojej maszyny sieć lub zrobią Ci DDOS-a to OVH Ci nie pomoże tylko zablokuje maszynę i albo karze przeinstalować system albo wypowie umowę.

 

ad.3 Manuale, fora dyskusyjne, strony o linixie, ksiązki o linuxie .....

 

ad.4 Hmmm jeżeli czujesz sie dobry w tematach administracji i szybko takie rzeczy łapiesz i rozumiesz to jest to dobry pomysł ale jeżeli nei bardzo to czujesz i rozwiązanie problemu zajmie Ci tydzień i niezliczoną ilość postów na forach to lepiej odpuścić to sobie

 

ad.5 och da Ci login i hasło do SSH i do swojego menadżera a reszta to Twoja brocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można by też pomyśleć o serwerze VPS z serii Managed z opieką administracyjną i jakimś panelem typu DirectAdmin. Nie jest drogi a bardzo ułatwia życie (u nas kosztuje 15 zł / miesiąc).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
Można by też pomyśleć o serwerze VPS z serii Managed z opieką administracyjną i jakimś panelem typu DirectAdmin. Nie jest drogi a bardzo ułatwia życie (u nas kosztuje 15 zł / miesiąc).

 

My dajemy za darmo directadmin do VPSa zakupionego u nas.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z oferta.

Serwery VPS są uruchamiane w Polsce co daje szybką dostępność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Active-Hosting.

Pańska wypowiedź sugeruje, że nasze VPSy uruchamiane są poza Polską ?

 

Jeśli tak to dementuje. Nasze VPSy stoją w profesjonalnym centrum danych w Gdańsku, podłączone są do w pełni redundantnych łączy i systemów zasilania. Nie jesteśmy pośrednikiem, a dostawcą usług.

 

W VPS klasy managed panel również jest gratis, w root jest dopłata 15 zł / miesiąc - z tym, że nasze VPSy są delikatnie tańsze, zasoby gwarantowane i rezerwowane w momencie kreowania tudzież startu serwera VPS :)

 

Post dla zachowania klarowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

@marekxbx, zauważyłem ze szukasz byle pretekstu żeby napisać swoja ofertę, we wcześniejszych wypowiedziach jeden z kolegów napisał co sadzi o takim spamowaniu a ty dalej swoje ..

 

nie tedy droga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rufik ma rację: hitme i active-hosting - przywołuję was do porządku!

Nie żebym wam chciał utrudniać zdobywanie klientów, ale zwolnijcie "tempa",

poudawajcie chociaż czasem zwykłych użytkowników tego forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak...

 

Jak narazie to mogę powiedzieć, ze dziękuję regdos za opinie :)

 

A dalej... ja poszukuję rozwiązania mojego 'problemu' a nie ofert hostingowych... Dlatego proszę:

Nie wysyłać swoich ofert na PM... (takie przypadek powinienem gdzieś zgłosić?)

I nie podawać ofert nastawionych na własna firmę, typu "u mnie najlepiej"...

 

Prosił bym o więcej opinii dotyczących tematu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH Release2

 

-System gentoo (Nawet fajna dystrybucja, osobiście według mnie jednak nie na serwer)

-PHP (Działa w suphp, php skompilowane z zabranionym dostępem po fcgi)

-Apache (Uruchamiany z nobody:nobody)

 

Bezpieczne to w zasadzie jest, ale wydajne to w żadnym stopniu.

Po pewnych zmianach system powinien być zdatny do użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

znajdź sobie kogoś kto Ci to postawi i nauczy Cię tego obsługiwać (dając poradniki i tak dalej) a w razie awarii będziesz mógł do takiej osoby się zgłosić.

 

samemu trochę Ci zejdzie nim się nauczysz...

 

 

ale to tylko moje zdanie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, zdecyduje się chyba jednak na Debiana. Chyba największy suport i opinie na temat wersji Etch. :P miałem Fedore i wiem, ze ona jest łatwa w porównaniu do debiana. Swoją drogą, jak myślicie, 2 miesiące da się nauczyć obsługi znając już basic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×