Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Imperator

Prośba o radę i podpowiedź

Polecane posty

Witam.

 

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów :) Dopiero co się zarejestrowałem, choć forum śledziłem już dosyć długo.

 

W przeciągu miesiąca chciałbym uruchomić 4 serwisy internetowe. Dokładnie rzecz biorąc są to 2 serwisy w dwóch wersjach językowych - polskiej i angielskiej- cztery domeny xxx.pl/xxx.com i yyy.pl/yyy.com. Mam nadzieję, że wyjaśniłem to przejrzyście.

 

Długo już myślę nad logistyczną częścią przedsięwzięcia i im dłużej myślę, tym mniej wiem ;)

 

Oba serwisy dwujęzyczne będą celować w Polskę i USA. To jest mój target. I właśnie tu rodzi się kłopot... Myślałem nad wykupieniem serwera dedykowanego np. w Kimsufi na ulokowanie wszystkich serwisów, ale coraz mniej mi się ten pomysł widzi. Poczytałem trochę co się dzieje z OVH, a tym samym Kimsufi. Zresztą nie wiem nawet, czy przy dzisiejszym ograniczeniu transferu, będzie on wystarczający. Szacuję, że odwiedzalność 2 serwisów w obu wersjach jęz. przekroczy 12 tys unikalnych odwiedzin / dzień. No ale największy problem to ping. Jak mi się zdaje Kimsufi mają serwery we Francji, więc dla polskich serwisów opóźnienie nie byłoby jakieś tragiczne, tyle już dla Amerykanów może być "zniechęcające"...

 

I tutaj prosiłbym o radę. Czy lepiej kupić jeden serwer dedykowany ustawiony gdzieś w Europie Zach. o bdb parametrach, czy lepiej kupić dwa serwery- jeden w USA, drugi gdzieś w Europie, najlepiej w Polsce? Kwestia pieniędzy oczywiście ma znaczenie. Nie chciałbym przeznaczać na serwer więcej niż 500-600 zł miesięcznie... przynajmniej na początku. :)

 

Prosiłbym o ewentualne pomysły i adresy wartych do rozważenia ofert serwerów dedykowanych (vps raczej nie, ze względu na "procesochłonność" serwisów), europejskich, ale także amerykańskich.

 

Pozdrawiam!

Damian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wstępie witam wszystkich forumowiczów :)

Witamy

 

Oba serwisy dwujęzyczne będą celować w Polskę i USA. ... Nie chciałbym przeznaczać na serwer więcej niż 500-600 zł miesięcznie... przynajmniej na początku. :)

Hmm mało, biorąc pod uwagę że potrzebować będziesz admina lub usługi typu managed.

 

Z USA warto pomyśleć nad http://www.hostdime.com/services/dedicated/ - managed w cenie i sprawdzone DC.

 

Co do lokalizacji w Europie to im na zachód dalej tym lepiej, więc najlepiej właśnie Francja, no ale to zostaje OVH. Tam nie ma co liczyć na te gotowe konfiguracje i będziesz potrzbował admina. Koszt to tak minimum te 100zł netto / miesiąc (oczywiście mówimy tu o w miarę porządnym a nie jakimś dzieciaku).

 

Ja bym na Twoim miejscu zrobił kalkulację kogo będzie więcej, czy USA czy EU. USA jest lata świetlne przed Europą jeśli chodzi o jakość i poziom usług. Ceny serwerów też mają przyzwoite (pomijając minutą ciszy ostatnie skoki kursu $ ;)) no i w cenie usługi administracyjne i dobre SLA na sprzęt (który jest markowy a nie jakieś składaki PC w OVH) i łącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakiego rodzaju będą to serwisy? Newsy/artykuły, czy też może community-portal?

 

Wortale tematyczne oparte na joomli. Newsy, artykuły, galerie zdjęć etc. Jeśli chodzi o dział download to będzie mikroskopijny, czyli żadnych dużych plików... Do obu stron będą podpięte 2 fora na phpbb najprawdopodobniej.

 

Witamy

 

 

Hmm mało, biorąc pod uwagę że potrzebować będziesz admina lub usługi typu managed.

 

Z USA warto pomyśleć nad http://www.hostdime.com/services/dedicated/ - managed w cenie i sprawdzone DC.

 

Co do lokalizacji w Europie to im na zachód dalej tym lepiej, więc najlepiej właśnie Francja, no ale to zostaje OVH. Tam nie ma co liczyć na te gotowe konfiguracje i będziesz potrzbował admina. Koszt to tak minimum te 100zł netto / miesiąc (oczywiście mówimy tu o w miarę porządnym a nie jakimś dzieciaku).

 

Ja bym na Twoim miejscu zrobił kalkulację kogo będzie więcej, czy USA czy EU. USA jest lata świetlne przed Europą jeśli chodzi o jakość i poziom usług. Ceny serwerów też mają przyzwoite (pomijając minutą ciszy ostatnie skoki kursu $ ;) ) no i w cenie usługi administracyjne i dobre SLA na sprzęt (który jest markowy a nie jakieś składaki PC w OVH) i łącza.

 

Dzięki za linka, zainteresuję się ofertą tej firmy. Jeśli chodzi o kwotę przeznaczoną na serwisy, oczywiście mogę ją zwiększyć, ale narazie interesują mnie takie widełki 500-600 zł :) Wzięło się to stąd, że dopiero od kilku dni rozważam subskrypcję 2 serwerów. Cały czas rozważałem kupno jednego w jak najdalej wysuniętym kraju europejskim- bliżej do Ameryki :) Ale teraz jestem zdania (nie wiem czy dobrego), że czy ustawię ten serwer w Niemczech, czy Portugalii/Hiszpanii to dla Amerykanina będzie bez różnicy (niestety) i muszę się zainteresować dodatkowym serwerem u Yankeesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Szybko zarżniesz nawet najlepsze serwery takim czymś, chyba że znasz się na optymalizacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybko zarżniesz nawet najlepsze serwery takim czymś, chyba że znasz się na optymalizacji...

 

Liczę się z inwestycją w optymalizację kodu ;) Ale chciałbym najpierw przestestować działanie tego rozwiązania na otwartej wodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niezla lokalizacja bedzie rowniez Wielka Brytania.

 

Moze http://www.melbourne.co.uk/ ? Neteasy ma tam swoje serwery, problemow nie widac.

Jak uk to może hostnine.com?skoro jest wybór DC przy zamawianiu to może dałoby rade się dogadać i troche zejść z ceny jakby dwa zamawiał?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może dwa serwery - jeden w USA, jeden w Europie/Polsce i kierowanie w zależności od wybranej domeny/wersji językowej/ip użytkownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na podany HostNine w UK. A jeżeli ci nie odpowiada, to bym celował we wschodnie wybrzeże USA. Spinguj sobie VPSy z tej oferty ulokowane wschodzie USA http://cheapvps.co.uk/specials . Ping będzie relatywnie niski i dla polaków i dla gości z USA (a to przecież rozległy kraj, z zachodniego wybrzeża do europy jest szmat drogi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×