Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Problem z pecetem

Polecane posty

Mam dziwny problem z moim komputerem. Po całkowitym formacie, zainstalowaniu systemu po 2 dniach windows znowu sie "zepsuł". Instalowałem windowsa z 2 różnych płyt(jedna to home edition druga professional. Razem ze 4 formaty;/). Podczas kopiowania plików przy instalacji żadnych błędów nie było itp. Przykładowo teraz nie mogę zainstalować service packa 2, ponieważ przy wyodrębnianiu plików wyskakuje na którymś tam, że jest uszkodzony..Odrazu po instalacji się tak dzieje. Może to być wina dysku?Czy z jeszcze innej płyty zainstalować windowsa?

 

aha i firefox też się sypie po paru godzinach..przy uruchamianiu odrazu error(opera również ale rzadziej i po błędzie da się uruchomić jeszcze). Zainstalowane mam: stery do grafiki, java,flash, gg, mirc, winrar . Nic więcej;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

N początek sprawdź np. taśmy od dysków ;) potem jak masz możliwość to na innym dysku i będziesz wiedzieć czy to dysk :)

Jakieś błędy w dzienniku zdarzeń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Może wirusy:p

Bez firewall`a to dość szybko wchodzą ;) szczególnie jak się nie ma SP2

 

Może spróbuj przygotować sobie płytkę nLitem z wgranym SP2?

 

Oraz

 

chkdsk /r /f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
N początek sprawdź np. taśmy od dysków ;) potem jak masz możliwość to na innym dysku i będziesz wiedzieć czy to dysk :)

Jakieś błędy w dzienniku zdarzeń ?

Brak, wszystko jakby normalnie się instalowało. Taśmy na bank dociśnięte na maksa..sprawdzałem, odłączałem, podłączałem dysk. Pozostaje mi wariant z drugim dyskiem. Załatwie bo nie mam i sprawdze.

 

 

 

Może wirusy:p

Bez firewall`a to dość szybko wchodzą szczególnie jak się nie ma SP2

 

 

No kurcze ale godzine po formacie gdy tylko raz włączyłem IE żeby mozille pobrać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brak, wszystko jakby normalnie się instalowało. Taśmy na bank dociśnięte na maksa..sprawdzałem, odłączałem, podłączałem dysk. Pozostaje mi wariant z drugim dyskiem. Załatwie bo nie mam i sprawdze.

 

Pamięć ? Przeleć memtestem .. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
No kurcze ale godzine po formacie gdy tylko raz włączyłem IE żeby mozille pobrać?

Ja gdzieś czytałem o testach M$ to wyszło że komputer minuty nie wytrzymał :)

 

5 Użytkowników czyta ten temat

A mamy 22... lepiej niż autoryzowany serwis ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyszykuj wszystko i spróbuj przeprowadzić instalację i aktualizacje gdy komputer będzie odłączony od netu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada przy instalacji Xp - odłączasz od sieci. Bezwarunkowo. Instalujesz firewall (np. comodo) i dopiero marzysz o internecie. Goły XP bez żadnych service packów, jak już ktoś wcześniej zauważył, minuty nie wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowa zasada przy instalacji Xp - odłączasz od sieci. Bezwarunkowo. Instalujesz firewall (np. comodo) i dopiero marzysz o internecie. Goły XP bez żadnych service packów, jak już ktoś wcześniej zauważył, minuty nie wytrzymuje.

 

Z tego co zauważyłem comodo wymaga sp2 bo próbowałem instalować. Jaki jest jeszcze dobry firewall?nie orientuje się w tych sprawach kompletnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowa zasada przy instalacji Xp - odłączasz od sieci. Bezwarunkowo. Instalujesz firewall (np. comodo) i dopiero marzysz o internecie. Goły XP bez żadnych service packów, jak już ktoś wcześniej zauważył, minuty nie wytrzymuje.

No bez przesady ja zawsze instaluje XP-ki klientom to z siecią, ale mam inne warunki po pierwsze komputer jest za NAT-em i instalka jest zintegrowana z SP2.

 

Malas:

Jeżeli masz płytę bez SP2 to nie podąłczaj kompa do sieci tylko jak Ci ktoś radził pobierz SP2 lub SP3 z http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=pl

http://www.microsoft.com/downloads/details...;DisplayLang=pl

i po instalacji systemu zaaplikuj SP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to zainstaluj linuxa, potem Windowsa na VirtualBoxie :D . No chyba, że zależy Ci na graniu w jakieś nowsze gry które nie chodzą na wine...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Także obstawiam na pamięci... Memtest , trochę czasu na to poświęcisz ,ale wydaje mi się ,że wyjaśni się z jakim problemem się zmagasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

OffTop

 

Co do pamięci :P

 

Ostatnio byłem w sklepie Komputerowym, nagle wbiega facet i krzyczy:

MAM PROBLEM Z PAMIĘCIĄ

 

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup oryginalnego Windowsa :)

 

Gdybym nie miał oryginalnego to bym tutaj nie napisał, więc nie nabijaj odrazu;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pomyślał że każdy użytkownik oryginalnego windowsa dzwoni na infolinie Majkrosoftó i oczekuje pomocy od profesjonalnych konsultantów xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz też spróbować z programikiem wwdc (Windows Worm Doors Cleaner: http://www.firewallleaktester.com/tools/wwdc.exe). Po pierwszym zainstalowaniu systemu, będąc niepodłaczonym do internetu, odpalasz ten program, klikasz we wszystkie ukazane czerwone X a następnie restarujesz komputer i możesz już podłaczyć komputer do sieci. Jeśli znów nagle "złapiesz wirusa" to na bank nie będzie to wirus, bo ten program zamyka najcześciej używane przez trojany i inny syf porty. Kilkunastu znajomych miało problem z ciągłym łapaniem trojanów tuż po zainstalowaniu systemu, po odpaleniu programu jak ręką odjął...

 

Aha i praktycznie żaden firewall dla Windows nie blokuje tych portów w realny sposob - to taka ciekawostka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc miałem nadzieje, modliłem się wręcz żeby to był dysk..Niestety jedna z kości ramu jest uszkodzona i zostało mi już tylko bagatela 256mb;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak to wygląda teraz ale całkiem niedawno można było bardzo tanio kupić RAM. Ja skorzystałem - teraz mam 4giba :P

Co Ty nie powiesz..można się domyśleć, że mam starszy sprzęt. pc2100 w porównaniu z nowymi są sporo droższe. Nie opłaca się po prostu kupować już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się formatuje to zawsze się tak robi.

 

Odłączasz kabel od netu, formatujesz, instalujesz, masz czystą kopie zainstalowaną, instalujesz SP2+SP3 i podłączasz net i nie powinno się nic robić. Próbowałem u mnie na wiele sposobów i ten się okazał najlepszy, bo w innych miałem z 20 trojanów na wstępie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się formatuje to zawsze się tak robi.

 

Odłączasz kabel od netu, formatujesz, instalujesz, masz czystą kopie zainstalowaną, instalujesz SP2+SP3 i podłączasz net i nie powinno się nic robić. Próbowałem u mnie na wiele sposobów i ten się okazał najlepszy, bo w innych miałem z 20 trojanów na wstępie :P

 

Tylko w przypadku windowsa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak się formatuje to zawsze się tak robi.

 

Odłączasz kabel od netu, formatujesz, instalujesz, masz czystą kopie zainstalowaną, instalujesz SP2+SP3 i podłączasz net i nie powinno się nic robić. Próbowałem u mnie na wiele sposobów i ten się okazał najlepszy, bo w innych miałem z 20 trojanów na wstępie :P

 

No wiem:) niestety jak już pisałem przyczyną tych wszystkich błędów była padnięta kość ramu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×