Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Victor

Prośba o dobranie Serwera Dedykowanego - już wiem, czego potrzebuje.

Polecane posty

Witajcie Panowie, miesiąc temat pisałem temat, o dobór dedyka, lecz teraz wiem czego potrzebuje. Tak właściwie, problemu by nie było, gdybym nie przeczytał negatywnych opinii na temat Kimsufi.

 

To, co potrzebuje (mniej więcej):

Procek - 1,5Ghz (bez różnicy, czy jedno, czy dwu rdzeniowy; nie znam się na tym)

RAM - 1 GB

Dysk - 50 GB

Uptime - 98%

Net (upload) - 2/5 MB/s

Transfer - 20 GB/m-c

Najlepiej windows, ew. jakiś okres testowy na linuxa (Ubuntu Desktop), bym mógł się z tym zapoznać (taki miałem w domu, i nie zamierzam od razu wchodzić na Debiana [chodź są podobne]). Ma być pulpit zdalny i tyle. ;) Serwer musi być do kupienia w polsce (przelew na polskie konto), pingi w granicach 55~, lecz 30~ pod serwer CS też nie będzie złe ; d.

 

Cena: max. 180zł (trudno co? ;d)

 

Pozdrawiam,

Vic~

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dedyki z tego co mi wiadomo okresu testowego nie ma, opłata instalacyjna 100zł wynosi.

P.S.

Jesteś pewien że 20giba transweru wystarczy? Ile ten serw ma mieć slotów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłata instalacyjna 100zł - odpada, chcę się zamknąć w 180. Serwer? Głównie Tibii. Dużo to transferu nie żre, więc w tyle powinienem się zmieścić. Jak będzie 50/100 to nie pogardzę.

 

W livenet.pl, najtańszy 170zł (z linuxem), więc dopłata będzie dość bogata.

 

Nie rozumiem, dlaczego tylko OVH mają tak tanie serwery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
livenet.pl ;) Daja za doplata dostaniesz XP ;P

No dostanie, ale on chciał do max 180zł, a po za tym to po co mu taki serw jak najtańszy w livenecie? Pan Victor ma małe wymagania więc najtańsza oferta z webh wystarczy:)

A w ogóle to po co płacić za coś co jest gorsze od czegoś co jest za darmo?(łindołs i linux)

 

No dobrze, to podajcie mi jakiś link do taniego pośrednika...

Pośrednika jakiejś zagranicznej serwerowni?

Mały ping = serwerownia w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może maciejakieś linki, gdzie znajdę serwer, który spełnia moje oczekiwania z linuxem (ubuntu desktop) + okres testowy. W administratora nie chcę się bawić, wolę sam coś pokombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za polecenie, ale jak wspomniałem w jednym z tematów nie hostujemy serwerów gier. Chcemy zapewnić wysoką jakość sieci, a jak wiecie gry są dość problematyczne. Z serwerami gier w PL to webh lub livenet.

 

PS: Pewnie wielu z was zastanawia się, czemu w webh można, a u nas nie.;) Webh ma osobny kawałek infrastruktury, tak więc od niego zależy co na tam stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozatym koszt dedyka + instalacji > 180zł

 

To może jest Pan zainteresowany kupnem b. mocnego VPS-a?

 

Ultra Premium / 2x1000Mhz CPU / 1024MB - 4096MB / 40GB HDD / 200GB transferu / 160 zł mc

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultra Premium to jakiś poza ofertą? Chyba spróbuję tego Premium, o ile można na nim wziąśc Ubuntu Desktop... Można wziąść tylko Ubuntu. Jak się tym administruję? Dostaję pulpit zdalny, czy tylko SSH i radź 'se' sam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ultra Premium to serwer dostępny po kontakcie z nami ;) W chwili obecnej można wziąść zwykłe UBUNTU. Odnośnie administracji dostaje Pan ssh ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A potem dostanę jakąś pomoc w związku z zainstalowaniem pulpitu zdalnego? (Linux to dla mnie prawie, że czarna magia - a administratora kupować nie chce). Dlatego chciałbym najpierw sprawdzić (w tym przypadku przez 2 dni) siebie czy podołam temu zadaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest mnóstwo "howto" jak postawić środowisko graficzne i np. vnc jako aplikacji do pulpitu zdalnego ;)

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to zamówię ten serwer premium, i po testuję przez dwa dni.

 

#Edit:

Dziękujemy za złożenie zamówienia !

Na nasz adres trafiło Twoje zgłoszenie. Proszę czekać na realizację zamówienia.

Pozdrawiamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee... po co instalować środowisko graficzne skoro i tak będzie trzeba zasuwać z konsoli? Nie lepiej SSH? Mniej transferu to zeżre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×