Skocz do zawartości
Yarpen

Wybór serwera

Polecane posty

Witam,

 

Potrzebuje pomocy w wyborze serwera dla 3 sklepów internetowych plus pewnie kilku stron zaplecza - chociaż one mogą stać na innych hostingach. Moje wymagania to przede wszystkim stabilność, szybkość i jakość działania. Obecnie mam serwer dedykowany w OVH i delikatnie mówiąc nie jest to demon prędkości. Chciałbym aby serwer stał w Polsce.

Sklepy generują około 10 tyś unikalnych wejść dziennie, serwer powinien spokojnie wytrzymać 2 razy większy ruch. Problemem może być CMS, który nie jest zbyt optymalnie zbudowany.

Miesięczny transfer jaki jest mi potrzebny to około 400-500gb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Potrzebuje pomocy w wyborze serwera dla 3 sklepów internetowych plus pewnie kilku stron zaplecza - chociaż one mogą stać na innych hostingach. Moje wymagania to przede wszystkim stabilność, szybkość i jakość działania. Obecnie mam serwer dedykowany w OVH i delikatnie mówiąc nie jest to demon prędkości. Chciałbym aby serwer stał w Polsce.

Sklepy generują około 10 tyś unikalnych wejść dziennie, serwer powinien spokojnie wytrzymać 2 razy większy ruch. Problemem może być CMS, który nie jest zbyt optymalnie zbudowany.

Miesięczny transfer jaki jest mi potrzebny to około 400-500gb.

 

ile $ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

A szukasz serwera dedykowanego czy shared ? Bo jeżeli o shared chodzi będziesz miał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A szukasz serwera dedykowanego czy shared ? Bo jeżeli o shared chodzi będziesz miał problem.
Obecnie mam serwer dedykowany w OVH i delikatnie mówiąc nie jest to demon prędkości. Chciałbym aby serwer stał w Polsce.
...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

bauahah

 

dmtec.eu

webh.pl

beyond.pl

i Livenet.pl

Powinieneś za to bana dostać.

 

Napisałeś w jednym słupku DC i prawie jak DC. W takim stosunku, że jest to nie do przyjęcia bo porównanie livenet/efuturo do beyond to raczej nieporozumienie.

Ale tu widać jak znasz temat.

 

Maszyna w Beyond, a ovh to jak niebo a ziemia. Taki sam stosunek jest cenowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
bauahah

 

 

Powinieneś za to bana dostać.

 

Napisałeś w jednym słupku DC i prawie jak DC. W takim stosunku, że jest to nie do przyjęcia bo porównanie livenet/efuturo do beyond to raczej nieporozumienie.

Ale tu widać jak znasz temat.

 

Maszyna w Beyond, a ovh to jak niebo a ziemia. Taki sam stosunek jest cenowy.

Bana a za co ?

I ta kolejność przypadkowa nie napisałem kto jest ekstra a kto nie tylko aby się zapoznał z ofertą jeżeli chce.

 

 

 

O co ty taki zły nikogo tu nie porównuje a różnicę miedzy beyond lub dmtec a livenet znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena ma drugorzędne znaczenie przede wszystkim liczy się jakość i niezawodność. Czy możecie polecić jakieś konkretne firmy? Co myślicie o hostersi.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrick masz jakies "ale" odnośnie funkcjonowania efuturo że porównujesz je do livenetu? Livenet mial już sporo wpadek, a o efuturo nie można tego powiedzieć :P

 

 

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Dałeś chłopie 4 adresy z tytułem : "No nic serwer dedykowany w Polsce to:".

 

Livenet: serwerownia czy raczej jak z żywca "prawie" ? Pewnie dalej się nie dorobili BGP, ani agregatu i raczej nazywanie ich serwerownią to trochę za wysoko.

Webh: to tylko firma która zajmuje się pośrednictwem maszyn z efuturo. Co prawda BGP oni już tam mają.

Jednak przyrównać ich do beyond to raczej nie można.

DMTec i Beyond to tez odwazne porownanie

O Dmtec mało wiem, aczkolwiek pamiętam, że kłamali coś o swoich operatorach kiedyś w ofercie. Wymieniając więc niż naprawdę maja.

 

Yarpen: skontaktuj się z nephax.com

 

 

Patrick masz jakies "ale" odnośnie funkcjonowania efuturo że porównujesz je do livenetu? Livenet mial już sporo wpadek, a o efuturo nie można tego powiedzieć wink.gif

nie chciałem przyrównać bo efuturo dobrze działa. Tylko ja cały czas podziwiam Sebaka jak może dawać tak niskie ceny.

Mi tylko chodziło o porównanie infrastruktur w serwerowniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie zmienia to faktu że nikt autorowi topicu nie pomógł jeszcze.

Jak chcesz wysoką jakość i kasa na drugi plan to proponuję również nephax.com

Jeżeli chcesz przystępne ceny za w miarę zdroworozsądkową jakość to napisz do Sebastiana z eFuturo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena ma drugorzędne znaczenie przede wszystkim liczy się jakość i niezawodność. Czy możecie polecić jakieś konkretne firmy? Co myślicie o hostersi.pl?

Jak max pro to:

http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane.html

http://iq.pl/oferta/dedykowane/

http://www.kei.pl/?stronka=dedicated/dedykowane

 

Co do hostersów nic do nich osobiście nie mam, ale ich marka jakoś nie kojarzy mi się z zastosowaniami profesjonalnymi dla biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS: "max pro" owszem, ale jesli chodzi o shared hosting. Zaden z podanych przez Ciebie providerow nie jest stricte dostawca serwerow dedykowanych/kolokacji, dlatego tez mimo wszystko Beyond, ATM czy chociazby Nephax stoja co najmniej pietro wyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pytanie nie było precyzyjne, czy szuka kolokacji czy serwera dedykowanego. Co do dzierżawy dedyków jednak będę nadal za swoimi typami :P

 

Jeśli chodzi o DC jako kolokację to również zgadzam się z Twoimi typami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS: "max pro" owszem, ale jesli chodzi o shared hosting. Zaden z podanych przez Ciebie providerow nie jest stricte dostawca serwerow dedykowanych/kolokacji, dlatego tez mimo wszystko Beyond, ATM czy chociazby Nephax stoja co najmniej pietro wyzej.
Właśnie chciałem napisać dokładnie to samo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już precyzuję - myślę, że na chwilę obecną najlepszą opcją będzie serwer dedykowany. Chyba, że mnie utwierdzicie w przekonaniu, że tak nie jest;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale i tak dużo by dało sprecyzowanie zakresu cenowego.

 

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jeżeli wymagałaby tego sytuacja jestem w stanie dać spore pieniądze, ale z drugiej strony jeżeli w niższej cenie będzie coś równie dobrego i stabilnego to czemu się na to nie skusić. Obecnie płacę jakieś 550 brutto za ovh, liczę się ze zwiększeniem tej kwoty i to nawet sporo jeżeli będzie tego wymagała sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×