Skocz do zawartości
Krystian

Firma w Delaware

Polecane posty

Dobrze - jak w takim razie legalnie nie płacić dochodowego od środków zarobionych w Delaware?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie do końca. Osoba będąca obywatelem Stanów Zjednoczonych, albo rezydentem płaci w Delaware normalny podatek dochodowy. Nie można tam przecież także prowadzić sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

mondziu ale tam jest to na poziomie stanu, mi chodzi o PL - USA, PL - Cypr itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem Wam że jak słysze ostatnio różne cuda, to coraz barziej mam chęć firme z prl wyprowadzić,

dzieci mnie powstrzymują tylko bo mi ich szkoda że mają znajomych i nagle wszystkiego braknie.

jak wczoraj w tv usłyszałem że kobieta ma problem, bo brała alimenty z funduszu alimentacyjnego, a teraz ma zwracać kase bo się

okazało że jej były mąż nie żyje od kilku lat, no to doszedłem do wniosku że wróciły czasy dziadka stalina:

pokaż człowieka , znajde paragraf.

na to bym za hu.... nie wpadł, że żona po rozwodzie z mężem musi co miesiąc sprawdzać czy jeszcze oddycha aby dostać alimenty na dzieci, aby przypadkiem nie OSZUKAĆ naszej ojczyzny.... przejaja,

jeden były minister miał racje mówiąc: "Polska to dziki kraj".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś dodać, że marmur poszedł w górę i stąd podwyżka zusu. Niedługo w Polszy nic nie zostanie, bo wszystko łykną takie Delaware'y.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieci mnie powstrzymują tylko bo mi ich szkoda że mają znajomych i nagle wszystkiego braknie.

 

Naprawdę ? Jeśli masz dzieci, to ty powinieneś prowadzić je ku dobrobytowi. Znajomi rzecz nabyta, znaleźli w Polsce, znajdą też i na zachodzie. Owszem, będzie troche tęsknienia i lamentów, ale to wyjdzie tylko na dobre. Takie rzeczy nie raz będą się w ich życiu zdarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ? Jeśli masz dzieci, to ty powinieneś prowadzić je ku dobrobytowi. Znajomi rzecz nabyta, znaleźli w Polsce, znajdą też i na zachodzie. Owszem, będzie troche tęsknienia i lamentów, ale to wyjdzie tylko na dobre. Takie rzeczy nie raz będą się w ich życiu zdarzać.

Chyba się zgadzam z elcctem. Nauczą się języka i wychowają się w kraju, który nie gania obywatela za wszystko.

Od lat chciałem wyjechac, w zeszły roku wyjechałem na pare tygodni tu, na pare miesięcy tam.. i nauczyłem się doceniać Polskę. Wróciłem pół roku temu i.. no, już powraca smutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firmy będą dalej uciekały. Czytaliście o nowych planach rządowych? Składka emerytalna od 400 do 2400, a nie 600 złotych jak teraz. Ciekaw jestem tylko przy jakim dochodzie, jaka będzie składka. Tak czy siak - rząd niszczy polską przedsiębiorczość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No macie rację. Ale są firmy które mają "wakacje podatkowe" w PL takie które sporo inwestowały w .....

HANDEL min. hipermarkety...

jeśli lokalnie zatrudniają dużo ludzi to - Białystok dodatkowo zwolnił na 3 lata z podatku od nieruchomości.. heee

 

Co kraj to obyczaj a jak chwalą się ze nowe miejsca pracy, normalnie to brak słów. Kupa zakładów na Podlasiu poszło won a w takiej miejscowości Łapy gdzie cukrownia przynosiła mało bo na przełomie 2005- 2009 - po 8mln dochodu, a poszło na bruk kilka setek ludzi co było i w TV i gazetach... łot cała polsko-polska prawda. A niedługo i już zapowiadają ze wzrost VAT do MAX stawki 25-12-8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podatki podatkami, wszędzie każdy marudzi. Przy wyższych zarobkach (takich rzędu 400k rocznie) np w anglii są podatki wyższe ;)

Mnie martwi to, że tłumi się przedsiębiorczość. W wielu krajach na start wystarczy 100zł na opłaty.. A u nas by ruszyć z jakimś małym pomysłem to od razu trzeba się szykować na spore wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższych zarobkach (takich rzędu 400k rocznie) np w anglii są podatki wyższe wink.png

 

Tylko przy takich zarobkach to chyba mało kto je płaci... to aż się prosi wtedy o optymalizację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy mało kto.. Zauważyłem, że czesi, niemcy, anglicy (z nimi trochę doświadczenia mam) mają.. no, nieco inne podejście. Zdecydowanie mniej kombinują. Prawo jest prawem, zasady zasadami, przepisy przepisami. Także myśle, że bardzo wielu płaci po prostu wysokie podatki bez szemrania. :)

A u nas od początku człowiek błyskawicznie uczy się kombinować. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mniej kombinują bo póki co da się tam jakoś przeżyć, zarobki są lepsze, proporcjonalne co cen i przede wszystkim na zachodzie jest inna mentalność. Gdyby nie ta nasza Polska mentalność to być może byłby normalny rząd a nie banda pokręconych wewnętrznie i w kraju żyłoby się lepiej. Wtedy pewnie ceny by były unijne ale zarobki też unijne, obecnie mamy tylko ceny unijne. To jest błędne koło bo tutaj każdy kombinuje jak może bo jak ktoś chce zostać kandydatem na świętego po życiu ziemskim to nie przeżyje długo w tym kraju, po prostu zginie, zjedzą go etc. Wszyscy marudzą na mentalność narodową ale nikt nie wybierze normalnego rządu który nie będzie postępował zgodnie ze starą mentalnością i który powie Niet dla kombinacji i kombinatorstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniej kombinują bo póki co da się tam jakoś przeżyć, zarobki są lepsze, proporcjonalne co cen i przede wszystkim na zachodzie jest inna mentalność. Gdyby nie ta nasza Polska mentalność to być może byłby normalny rząd a nie banda pokręconych wewnętrznie i w kraju żyłoby się lepiej. Wtedy pewnie ceny by były unijne ale zarobki też unijne, obecnie mamy tylko ceny unijne. To jest błędne koło bo tutaj każdy kombinuje jak może bo jak ktoś chce zostać kandydatem na świętego po życiu ziemskim to nie przeżyje długo w tym kraju, po prostu zginie, zjedzą go etc. Wszyscy marudzą na mentalność narodową ale nikt nie wybierze normalnego rządu który nie będzie postępował zgodnie ze starą mentalnością i który powie Niet dla kombinacji i kombinatorstwa.

 

Ale powiedz szczerze, przy obecnych podatkach i zasadach podatkowych po prostu szkoda pieniędzy i nerwów trzymać DG, tudzież spółkę w Polsce. Mały kombinuje, aby móc być lepszym względem konkurencji, duży, aby się utrzymać lub mieć więcej w kieszeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale powiedz szczerze, przy obecnych podatkach i zasadach podatkowych po prostu szkoda pieniędzy i nerwów trzymać DG, tudzież spółkę w Polsce. Mały kombinuje, aby móc być lepszym względem konkurencji, duży, aby się utrzymać lub mieć więcej w kieszeni.

Zgadza się. Mały kombinuje, albo wcale nie startuje.

Albo jeszcze gorzej - upada wskutek kłód rzucanych pod nogi przez "państwo" (np znajomemu zamkneli obie drogi dojazdowe do knajpy na 4 miesiące. Przez 4 miesiące walczył by się utrzymac, w końcu ogłosił upadłość. Zatrudniał 8 osób - poszli na zasiłek)

Ciekaw jestem jakiś danych na ten temat. Ile osób zamiast wystartować czy to z jakimś biznesem, czy to chociażby z freelancingiem poszło na etat bo za duże składki. Albo ile osób zamyka DG po 2 latach ;)

Przy opłatach za działalność i podatkach (biorąc pod uwagę kwotę wolną od podatku) próg rentowności w takiej choćby Anglii jest znacznie, znacznie niżej niż u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co robi rząd skutecznie niszczy DG w Polsce, a szczególnie rujnuje zainteresowanie rozpoczynaniem działalności. Czy PO nie miało prowadzić polityki zmierzającej do coraz lepszych warunków działania? Teraz nawet dla małego Delaware i raje podatkowe są dobrym pomysłem, chociaż wszystko kwestia kalkulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co robi rząd skutecznie niszczy DG w Polsce, a szczególnie rujnuje zainteresowanie rozpoczynaniem działalności. Czy PO nie miało prowadzić polityki zmierzającej do coraz lepszych warunków działania? Teraz nawet dla małego Delaware i raje podatkowe są dobrym pomysłem, chociaż wszystko kwestia kalkulacji.

 

Były wybory niedawno i ludzie pokazali jaki jest ich stosunek do "prywaciarzy". Tęskni im się do PRL-u, więc wybrali PO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pocieszam się na razie jedynie tym, że to projekt i dyskusje.

Jeśli będą myśleli o tym poważnie to ludzie wyjdą na ulicę, a ja razem z nimi...

Plus za to, że znaleźli doskonały sposób, by mnie mocno zainteresować działaniem w rajach podatkowych.

Edytowano przez mondziu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już tego dosyć - kanceleria załatwia nam przeniesienie całego biznesu do Delaware i mają to rozegrać tak, by było to dla nas maksymalnie opłacalne. Zobaczymy jakie będą efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam już tego dosyć - kanceleria załatwia nam przeniesienie całego biznesu do Delaware i mają to rozegrać tak, by było to dla nas maksymalnie opłacalne. Zobaczymy jakie będą efekty.

A zyski będziesz a) odbierać przez wehikuł w innym kraju, B) opłacał podatkiem w Polsce c) ukrywał przed US? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zyski będziesz a) odbierać przez wehikuł w innym kraju, cool.png opłacał podatkiem w Polsce c) ukrywał przed US? ;-)

 

Raczej chodzi o mniej stresu i papierkowej roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej chodzi o mniej stresu i papierkowej roboty...

Nie sądzę. Za zaoszczędzony podatek na prowadzeniu DG albo spzoo (bo wtedy odliczysz sobie koszta, a w przypadku Delaware nie możesz tego zrobić) mógłbyś opłacić sensowną księgową i tez byś się nie stresował - a miałbyś więcej $ w portfelu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami pisaliście, że można kasę zaoszczędzić, tylko trzeba wiedzieć jak, a gościa się czepiacie. Skoro pisze, że obsługuje go jakaś kancelaria to pewnie mają umowę na konkretne warunki, które mają być zrealizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sami pisaliście, że można kasę zaoszczędzić, tylko trzeba wiedzieć jak, a gościa się czepiacie. Skoro pisze, że obsługuje go jakaś kancelaria to pewnie mają umowę na konkretne warunki, które mają być zrealizowane.

to nie tak, że wszyscy, którzy nie są Tobą są jedną osobą. ;->

Nie ja pisałem, że mozna zaoszczędzić (chociaż się zgadzam), ktoś inny pisał.

A ja się nie czepiam, tylko pytam - z dobrymi intencjami, bo spotykałem się z pośrednikami, których receptą na sukces jest "nie robi Pan przelewów, wypłaca z bankomatów i będzie dobrze, US się nie dowie". Więc zapytałem z ciekawości czy przepis jaki zamierza zastosować jest ten, czy inny. ;)

 

Nieczęsto widuje się umowę z kancelarią, która ponowi odpowiedzialność za klienta przed US ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×