Skocz do zawartości
Krystian

Firma w Delaware

Polecane posty

Już trochę czaseu mineło od kąd ktoś się zainteresował tym stanem USA :) Czy ktoś już się przeniósł do Delaware? Są jakieś firmy zajmujące się zakładaniem profesionalnym firm w tym staniem USA? Czy nie warto bulic i lepiej robic to na wlasna reke?

 

Pytanie jeszcze jak to jest z towarem ktory kupuje od polskiej firmy na firme w Delaware, ich cena netto za sztk to powiedzmy 25 zł a brutto 36zł, to czy kupując na firmę z USA płacę tą kwotę netto? A jak później towar przez sklep internetowy chcę sprzedać na terenie Polski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że my cały czas rozmawiamy o usługach świadczonych via internet. W tych zastosowaniach firma w DE jest idealnym rozwiązaniem. W kwestii sprzedaży towarów nie jestem do końca zorientowany ale mogę zasięgnąć informacji w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że my cały czas rozmawiamy o usługach świadczonych via internet. W tych zastosowaniach firma w DE jest idealnym rozwiązaniem. W kwestii sprzedaży towarów nie jestem do końca zorientowany ale mogę zasięgnąć informacji w tym temacie.

 

 

był bym wdzięczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś z forumowiczów założył tam firmę ?

 

Lepiej skorzystać z usług np. Saint'a ,czy jakiegoś z pośredników którzy mają swoje siedziby bezpośrednio tam?

 

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Samo DE nie jest rozwiązaniem - aby działać legalnie musi być spory tandemik... Gdyż dochód spółki LLC jest przypisany bezpośrednio ich właścicielom... Czyli w PL trzeba się rozliczyć z każdej zarobionej przez firmę złotówki. Opłacalne to jest przy dużych kosztach podatkowych ponoszonych przez firmę, koszt takiego tandemu rocznie może wynieść od 10000 wzwyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok,przejrzałem sporo for itp.

 

Z tego co znalazłem ,to dane nie są udostępniane polskiemu fiskósowi od tak.

 

Musi wystosować odpowiednie podanie do USA , a i tak raczej nie zostanie ono spełnione.

 

Jednak aby to zrobić ,musi mieć do tego podstawy...

 

Czy coś pominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to już jest oszustwo podatkowe (w sensie rejestracja LLC i ukrywanie dochodów), wedle prawa stanu DE dotyczącego spółek LLC masz obowiązek odprowadzić podatek w państwie którego jesteś rezydentem. Dla tego spółki LLC są jednymi z najklarowniejszych jeśli chodzi o kwestie podatkowe. Dla tego samo LLC w DE nie jest rozwiązaniem problemu, potrzebna jest "machina podatkowa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale jak kupujesz to nie Ty odpowiadasz za rozliczenie tych rzeczy przecież.

Jeśli chodzi o kupienie z kasy spółki, to przecież i tak najpierw rozliczasz dochód, a dopiero potem wydajesz tą kasę... jesteś obywatelem Polski i najpierw płacisz na darmozjadów, potem dopiero możesz sobie wydawać kasiorkę na siebie : )

 

A tu czerwone psy lada chwila nam niespodziankę kolejną zaaplikują... nie będzie składki na leczenie, ale podniosą dochodowy - a potem już tylko prywatyzacja opieki zdrowotnej i zostaniemy z płatną opieką zdrowotną i horrendalnymi podatkami. Ciekawe kiedy Polacy wyjdą na ulice, czy jednak tylko z pomocą agenta potrafią się sprzeciwiać władzy (hasło "Bolek").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie mi wyjasnic jedno, wlasnie napisalem email do valis international odnosnie rejestracji spolki i dostalem nie pokojaca odpowiedz:

 

How much you pay in taxes depends on how much profit you leave in your company. Many of our clients "outsource" their services/management back to their home countries to reduce or leave their Delaware companies empty of profits. Then they pay taxes within their own country on the "outsourced" income they bring home.

 

Czyli jeśli w mcu rozliczeniowym spółka nie będzie "pusta" to zapłacę tam podatek??

 

Coś tutaj jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że polskie podatki mnie dobijają to czytam ostatnio o rajach podatkowych.

Czy prawdą jest, że w Delaware jedyne roczne koszty prowadzenia działalności to 250 dolarów opłaty?

Jak to dokładnie wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że polskie podatki mnie dobijają to czytam ostatnio o rajach podatkowych.

Czy prawdą jest, że w Delaware jedyne roczne koszty prowadzenia działalności to 250 dolarów opłaty?

Jak to dokładnie wygląda?

Przeczytałeś cały temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko część - początek jest dosyć stary, a chyba w tych tematach sporo się zmienia. Czytałem, że np. raje podatkowe na Cyprze już nie będą takie rewelacyjne. Pytam głównie o to jak jest w Delaware aktualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podstawy się nie zmieniają, więc można poczytać tak, czy siak, zamiast dublować pytania. A co do zmian, to ew. Chyży Rój pozamiata sprawę i wtedy już nie będzie ważne ile co kosztuje w Delaware...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - czy ktoś z forumowiczów prowadzi tam działalność gospodarczą? Jak to wygląda od praktycznego punktu widzenia? Ludzie piszą, że to jest tylko dla dużych graczy - czy w przypadku średniaka jest sens rejestrowania tam działalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej - czy ktoś z forumowiczów prowadzi tam działalność gospodarczą? Jak to wygląda od praktycznego punktu widzenia? Ludzie piszą, że to jest tylko dla dużych graczy - czy w przypadku średniaka jest sens rejestrowania tam działalności?

Z praktycznego punktu widzenia wygląda tak, że masz obowiązek odprowadzić podatek od całego przychodu (nie ma odliczania kosztów).

A jeśli chcesz na czarno - to po co Ci firma, rób na jan.kowalski@paypal ;-)

 

By optymalizacja podatkowa z delaware powiodła się, właścicielem spółki delaware musi być ktoś inny niż osoba fizyczna w Polsce. Czyli np spółka w innym raju podatkowym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ale tak - czytałem że dla założenia i nie płacenia podatków w Delaware wystarczy nie być rezydentem USA. Firma jest zarejestrowana tam, podatków nie ma, nie ma ich również w Polsce. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... ale tak - czytałem że dla założenia i nie płacenia podatków w Delaware wystarczy nie być rezydentem USA. Firma jest zarejestrowana tam, podatków nie ma, nie ma ich również w Polsce. Mylę się?

Mylisz się. Są one w Polsce, ciąży na Tobie obowiązek podatkowy póki spędzasz w Polsce więcej niż połowę roku LUB jest w Polsce centrum Twoich interesów życiowych.

Czyli koszty firmy w Delaware to powiedzmy $400 rocznie + 18/19% podatku dochodowego.

 

Jako, że cały przychód firmy jest traktowany przez polski US jako przychód właścicieli. Więc jeśli Ty jestes właścicielem - nie odliczając kosztów płacisz podatek od wszystkiego co wpływa na konto firmy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Właśnie na tym polega cały myk z firmą w Delaware - podatki. Prowadząc firmę w PL wszystkie manele może skontrolować UKS, prowadząc firmę w Delaware można nieco pokombinować, zataić część dochodów i UKS nie ma opcji przetrzepania poza wnioskiem do Jankesów, ale wątpię czy ci będą chcieli trudzić się wnioskami bo ktoś tam tysiaka rocznie zataił. Na tym właśnie polegają korzyści, można kombinować ile wlezie, można być po prostu nieuczciwym i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chcę mniej wydawać, ale zgodnie z prawem...

 

Możecie zerknąć na to:

 

"Zgodnie z polską ordynacją podatkową opodatkowaniu podlega jedynie dochód spółek posiadających swoją siedzibę na terenie Polski. Nie podlegają opodatkowaniu dochody spółek których siedziba jest poza terytorium Polski dlatego dochód spółki LLC nie interesuje naszych organów podatkowych."

 

Źródło - http://www.polinvestor.com/faq.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spólka LLC nie ma osobowości prawnej w rozumieniu polskich przepisów skarbowych. Dochód spółki LLC przypisany jest bezpośrednio do jej udziałowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×