Skocz do zawartości
Krystian

Firma w Delaware

Polecane posty

Dochód firmy, której właścicielem jest non-resident lub obywatel innego kraju niż USA jest traktowany zawsze jako dochód osiągnięty poza USA nawet jeśli został osiągnięty na terenie USA.

Mam rozumieć, że mogę legalnie sprzedawać przez internet (e-business) towary i usługi amerykańskim klientom (wtedy można mówić o dochodzie osiągniętym na terenie Stanów Zjednoczonych) i nie narazić się na płacenie podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak nie słyszałeś o aferze z kartami pre-paid ? kupowali w Polsce że niby wywożą za granice i mieli 0 % podatku a sprzedawali w PL i teraz siedzą w pierdlu kilkanaście milionów obrotu mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W jaki sposób można to ominąć ? Mając płatności PayPal można uniknąć podatku itd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się o czym piszecie. Po pierwsze raj podatkowy to nie miejsce gdzie nie ma podatków, ale miejsce gdzie te podatki są niskie lub nie ma ich wcale w różnych okolicznościach natury. Po drugie nie wszystko jest takie oczywiste trzeba mieć odpowiednią wiedzę aby nie wdepnąć w jakieś g... najogólniej mówiąc jeśli ktoś zakłada firmę w Delaware bo uważa, że jej prowadzenie jest proste, a sam nie zna przepisów to jest w ogromnym błędzie.

 

Osobiście mam już trochę doświadczenia w te klocki ponieważ założyłem swoim klientom już jakieś 56 takich firm w Delaware i nie we wszystkich przypadkach sprawa była taka prosta jak się mogło wydawać, zwłaszcza jeśli idzie o profil działalności jakie klienci chcieli prowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie się o czym piszecie. Po pierwsze raj podatkowy to nie miejsce gdzie nie ma podatków, ale miejsce gdzie te podatki są niskie lub nie ma ich wcale w różnych okolicznościach natury. Po drugie nie wszystko jest takie oczywiste trzeba mieć odpowiednią wiedzę aby nie wdepnąć w jakieś g... najogólniej mówiąc jeśli ktoś zakłada firmę w Delaware bo uważa, że jej prowadzenie jest proste, a sam nie zna przepisów to jest w ogromnym błędzie.

 

Osobiście mam już trochę doświadczenia w te klocki ponieważ założyłem swoim klientom już jakieś 56 takich firm w Delaware i nie we wszystkich przypadkach sprawa była taka prosta jak się mogło wydawać, zwłaszcza jeśli idzie o profil działalności jakie klienci chcieli prowadzić.

Myślę, że mogę się zgodzić. Ja planuję dokonać założenia własnej firmy za pośrednictwem Skarbiec.biz. Możesz mi odpowiedzieć na moje pytanie w poprzednim poście :P? Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że mogę się zgodzić. Ja planuję dokonać założenia własnej firmy za pośrednictwem Skarbiec.biz. Możesz mi odpowiedzieć na moje pytanie w poprzednim poście :P? Dziękuję.

Owszem, ale zaraz jak zostaniesz moim klientem :P. Raczej nie będę się uzewnętrzniał publicznie z informacjami konkretnymi na temat, z którego faktycznie żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale zaraz jak zostaniesz moim klientem :). Raczej nie będę się uzewnętrzniał publicznie z informacjami konkretnymi na temat, z którego faktycznie żyje.

Zastanawiam się nad ceną jaką będę musiał zapłacić za usługi :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad ceną jaką będę musiał zapłacić za usługi :).

Nawet na tym forum są osoby, które korzystały z moich usług. Jeśli chcesz znać zakres i ceny zapraszam na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi więc jak napiszesz Ty do mnie i powiesz dokladnie chetnie odpowiem w miare mozliwosci.

 

Wiekszosc osob na tym forum jest podatnikiem w Polsce, zatem jak przewidujesz aby osoba fizyczna w Polsce uzyskala srodki ze Spolki w Delaware ?

 

Kto zajmie sie sprawami Spolki w Delaware w przypadku kontroli IRS lub sporu prawnego np. z klientem ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dochód firmy, której właścicielem jest non-resident lub obywatel innego kraju niż USA jest traktowany zawsze jako dochód osiągnięty poza USA nawet jeśli został osiągnięty na terenie USA.

Znalazłem coś takiego na stronie VALIS International:

 

"3. Tax Issues

 

LLC TAX ISSUES:

Any single member LLC, where that sole member is a foreign person for U.S. tax purposes (meaning he or she is not a US citizen, does not have a U.S. green card or who does not reside in the U.S. for more than a month or so each year) - the LLC is ignored for U.S. and most states income tax purposes. Accordingly, any income earned is treated as earned directly by the foreign person. Such income is not subject to U.S. taxation so long as the foreign person did not perform his services or sales activity in the U.S. himself or thru an employee or agent. This means no person (the foreign person, employee of the foreign person or agent thereof) is physically present in the U.S. while earning the income. It is apparent that many, if not most of the single member LLCs are conducted purely over the internet with no physical presence in the U.S.

 

For example: If a French citizen, the owner of Internet business that sells goods over the internet receives an order from a U.S. citizen. The order is received, goods shipped and invoice sent by the French sole member of a U.S. LLC. The Sole member never sets foot on U.S. soil - nor did he have any employees or agents conducting his business on U.S. soil.

 

Would the income earned be taxable in the U.S. or require a return to be filed in the U.S.?

 

The answer is NO...no reporting of the income nor are payments of any taxes required. I hope this is clearer. This rule only applies to the Single Member LLC.

 

TAX ISSUES SUMMARY:

You would not have to file a federal LLC tax return if there is no activity in the USA and you meet the rest of the criteria discussed above. If there is more than 1 owner/member then this rule doesn't apply and you will have to file a U.S. LLC return.

 

If you anticipate 2 or more owners, then you can form either an LLC or a CORPORATION. You will have to file a US LLC or Corporate income tax return each year even if the profit is $0. However, there are several tax mitigation strategies you can employ to legitimately reduce any U.S. taxable income. Paul will be happy to discuss these with you on a client by client basis.

 

We can recommend an accountant for you if you are interested in having help with your year end statements (or anything else), just email us with this request and we'll send you the details and cc. the accountant so they are expecting you."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można z deka na Polski ? Bo Google Translate to da niezrozumiały dialekt ...

Podany przeze mnie cytat mówi o tym, co powiedział już Saint - ale nie co szerzej. Jeśli nie jesteś rezydentem lub obywatelem Stanów Zjednoczonych i posiadasz zarejestrowaną spółkę LLC w Delaware, a swoją działalność prowadzisz przez internet (czyt.: nie prowadzisz fizycznej działalności na terenie Stanów Zjednoczonych); to nie musisz płacić podatku od zarobionych pieniędzy ze sprzedarzy towarów lub usług Amerykanom.

 

Na innym forum jest również prowadzona dyskusja na temat zakładania spółki LLC w Delaware. Tutaj jest bardzo ciekawy post:

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?p=146394#146394

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podany przeze mnie cytat mówi o tym, co powiedział już Saint - ale nie co szerzej. Jeśli nie jesteś rezydentem lub obywatelem Stanów Zjednoczonych i posiadasz zarejestrowaną spółkę LLC w Delaware, a swoją działalność prowadzisz przez internet (czyt.: nie prowadzisz fizycznej działalności na terenie Stanów Zjednoczonych); to nie musisz płacić podatku od zarobionych pieniędzy ze sprzedarzy towarów lub usług Amerykanom.

 

Na innym forum jest również prowadzona dyskusja na temat zakładania spółki LLC w Delaware. Tutaj jest bardzo ciekawy post:

http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?p=146394#146394

 

Czy ktos z piszacych, moze odpowiedziec na proste pytanie. Jak podatnik w Polsce moze uzyskac srodki ze Spolki w Delaware ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z piszacych, moze odpowiedziec na proste pytanie. Jak podatnik w Polsce moze uzyskac srodki ze Spolki w Delaware ?

 

g.

Ja również chciałbym znać na to odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z piszacych, moze odpowiedziec na proste pytanie. Jak podatnik w Polsce moze uzyskac srodki ze Spolki w Delaware ?

 

g.

 

1. Poprzez pożyczkę od firmy w DE - np. na okres 100 lat

 

2. Wypłacasz w formie wynagrodzenia - odprowadzając do polskiego US odpowiednią kwotę podatku

 

3. Wydajesz kasę za pomocą karty płatniczej olewając polski US

 

Są jeszcze inne sposoby ale bardziej skomplikowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Poprzez pożyczkę od firmy w DE - np. na okres 100 lat

 

2. Wypłacasz w formie wynagrodzenia - odprowadzając do polskiego US odpowiednią kwotę podatku

 

3. Wydajesz kasę za pomocą karty płatniczej olewając polski US

 

Są jeszcze inne sposoby ale bardziej skomplikowane.

Co do punktu 1: pożyczki i kredyty jak najbardziej nie są opodatkowe. Czy ktoś sprawdza, czy taka pożyczka została spłacona :)?

 

Co do punktu 3: w sumie pomimo tego, że pieniądze będą wypłacone w polskim bankomacie, nikt nie jest w stanie sprawdzić, gdzie zostały one użyte lub wpłacone.

 

Zastanawiam się, czy posiadając taką firmę w Delaware, USA można samemu wystawić wizę do USA... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Poprzez pożyczkę od firmy w DE - np. na okres 100 lat

 

Pozyczka z poza Polski nie podlega pod PCC i jest dobrym krotko-okresowym rozwiazaniem. W przypadku 100 letniej pozyczki US zapewne bedzie mial watpliwosci co do pozornosci takiej umowy, take US moze miec watpliwosci czy rzeczywiscie jest to pozyczka czy bardziej forma wyplaty dywidendy, jesli pozyczkobiorca i wspolnik Spolki w Delaware to te same osoby. Pozostaje takze do rozpatrzenia waznosc takiej umowy jesli osoba pozyczkobiorcy i reprezentanta Spolki to te same osoby.

 

Jednoczesnie problem powstaje w przypadku zgonu pozyczkobiorcy i spadku, a takze w przypadku problemow Spolki od strony prawnej lub skarbowej lokalnie w USA.

 

Jest to zatem rozwiazanie jednak nie tak proste jakby moglo sie wydawac :-)

 

2. Wypłacasz w formie wynagrodzenia - odprowadzając do polskiego US odpowiednią kwotę podatku

 

To juz znacznie taniej d.g. w Polsce prowadzic na liniowym podatku.

 

3. Wydajesz kasę za pomocą karty płatniczej olewając polski US

 

Zapewne male kwoty nie zostana zauwazone, ale juz nie skorzystasz z tych pieniedzy w celu inwestycyjnym lub np. w celu zakupu nieruchomosci. A jesli US zorientuje sie (zapewne dzieki rzeczliwemu) to powstaje problem podatku w wysokosci 3/4 wartosci oszacowanego przez US przychodu :-)

 

Chetnie poznam te bardziej skomplikowane.

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AD.1. Firma z DE posiadająca osobowość prawną LLC (coś jak nasze Sp z o.o.) udziela pożyczki osobie fizycznej w PL - polski US może sprawdzić jedynie czy umowa jest sporządzona prawidłowo - nie mam mowy o sprawdzaniu wspólników firmy z DE. Poza tym możesz udzielić pożyczki bratu, babci czy żonie...

 

AD.3. Ja planuje przenieść jedną z prowadzonych działalności do DE - pozycjonowanie stron - a pozostałe pozostają tak jak są - średnio wyjdzie mi dodatkowo ponad 30k rocznie pieniędzy które przeznaczałem na podatki do wykorzystania na "pierdołki"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

AD.1. Firma z DE posiadająca osobowość prawną LLC (coś jak nasze Sp z o.o.) udziela pożyczki osobie fizycznej w PL - polski US może sprawdzić jedynie czy umowa jest sporządzona prawidłowo - nie mam mowy o sprawdzaniu wspólników firmy z DE.

 

mowy moze nie byc, ale i tak sprawdza jesli beda chcieli i nikt im tego nie zabroni. na pewno beda starali sie wykazac pozornosc transakcji.

 

Poza tym możesz udzielić pożyczki bratu, babci czy żonie...

 

ale nie Spolka....

 

AD.3. Ja planuje przenieść jedną z prowadzonych działalności do DE - pozycjonowanie stron - a pozostałe pozostają tak jak są - średnio wyjdzie mi dodatkowo ponad 30k rocznie pieniędzy które przeznaczałem na podatki do wykorzystania na "pierdołki"...

 

z ciekawosci zapytam sie jaka jest stawka podatku w DE od tego typu dzialalnosci ?

 

Są jeszcze inne sposoby ale bardziej skomplikowane.

 

podzielisz sie tymi bardziej skomplikowanymi ?

 

g.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@gb - ale nie Spolka....

 

Dlaczego nie ? Co stoi na przeszkodzie uzyskaniu pożyczki od firmy zagranicznej przez np. twojego brata? Jeśli chcą pożyczyć i sporządzą odpowiednią umowę to nieważne czy firma jest z DE czy z Polski.

 

 

@gb - z ciekawosci zapytam sie jaka jest stawka podatku w DE od tego typu dzialalnosci ?

 

250$ opłata ryczałtowa roczna

 

Co do tych bardziej skomplikowanych polecam kontakt z "amerykańskimi" firmami zajmującymi się pośrednictwem w zakładaniu tego typu firm - są bardziej otwarte od polskich pośredników na udzielenie odpowiedzi przed wpłaceniem pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma w Delaware ma wiele zalet - być może. Ale nie zapomnij o jednej rzeczy. Chcesz przenieść tam działalność pozycjonerską - super. Ale ja bym od razu zrezygnował z Twoich usług. Teraz mam prosty koszt - dostaję FVAT, wrzucam w koszty i po bólu. A potem będzie tak, że VAT 0%, jakieś wystawianie faktur wewnętrznych, w zasadzie to pewnie jeszcze jakieś clenie (!) itd. Pieprzenia dużo. Dla małej firmy (która mimo wszystko potrzebuje kosztów) za dużo zachodu. Lepiej zapłacić komuś, kto nie cwaniakuje i wystawi mi FVAT 22%. Nieprawdaż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wizy.us/

 

Czy firma z siedzibą w Delaware może działać i obsługiwać klientów w Polsce?

 

Oczywiście tak. Firma z siedzibą w Delaware wystawia podobne faktury sprzedażowe jak polskie, tyle że bez doliczania VAT-u. Taka faktura ma pełną wartość księgową w Polsce, czyli nabywca może ją wliczyć w swoje koszty uzyskania przychodu.

Firma z Delaware może też dokonywać zakupów w Polsce, oraz posiadać konto w polskim banku.

 

 

Zresztą ja nikogo nie namawiam ale chyba każdy widzi, że to się opłaca zwłaszcza przy usługach świadczonych drogą elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam odpowiedzi na pytanie?

Czy bedac nierezydentem USA i rejestrując spółke w Delaware prowadząca działalność on-line obligatoryjne jest posiadanie federal id tax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×