Skocz do zawartości
Krystian

Firma w Delaware

Polecane posty

Zastanawiam się nad rejestracją własnej firmy hostingowej w Delaware.

Może ktoś miał już z tym styczność i może przedstawi plusy i minusy tego typu działalności.

Na plus idzie napewno dużo mniejszy podatek :D

Zastanawia mnie jedno, jak takie pieniążki można "spożytkować" na cele codzienne w polsce bez płacenia dodatkowego podatku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jedno, jak takie pieniążki można "spożytkować" na cele codzienne w polsce bez płacenia dodatkowego podatku?
Jak? Nielegalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no słyszałem że takie praktyki nazywa się inwestycją w obcym kraju (czyli np. firma z USA inwestuje w autko, domek itp)

Ale chciałem się poradzić specjalistów, może miał ktoś z tym styczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no słyszałem że takie praktyki nazywa się inwestycją w obcym kraju (czyli np. firma z USA inwestuje w autko, domek itp)
Autko czy domek to tak... Wtedy właścicielem jest firma z Delaware. Ale nie nazwałbym tego celami odziennymi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też o tym myślałem, ale sporo z tym jednak zachodu.

Nie tak sporo jak by sie wydawalo. Zakladam takie firmy dla ludzi i nie jest to nawet 1/10 tak skomplikowane jak w Polsce. Przy okazji zalozylem takich firm juz 32 i 2 swoje ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisz co możesz, bez wstępnej opłaty ;)

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi więc jak napiszesz Ty do mnie i powiesz dokladnie chetnie odpowiem w miare mozliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Kazdemu ;). Koszty dzialalnosci gospodarczej to zus + podatki + biura rachunkowe itd. w Delaware płaci sie forme podatku stanowego raz w roku 250$ + oplata za agenta i raczej biuro rachunke do tego potrzebne nie jest.

2. Sa umowy miedzynarodowe. Firma nie rozlicza sie w Polsce bo nie podlega Polskiemu prawu podatkowemu.

3. Nie rozumiem o co Ci dokladnie chodzi? Najpopularniejsza forma firm to LLC czyli cos jak sp. z o.o. w Polsce do nie ma prawie zadnych obciazen fiskalnych. Zakupy na firme oczywiscie mozesz robic, ale musis pamietac, ze odliczysz ich bo nie masz od czego.

4. Nie da sie odliczac VAT-u .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Co się wystawia klientom? Rachunki? Faktury? Jak to wygląda.

2. Minus też taki chyba, że kwestię emerytury itp. spoczywają w naszych rękach.

3. Podobno aby założyć ww firmę należy mieć rachunek bankowy w USA?

4. Czy można mieć firmowe konto / kartę płatniczą w Polskim banku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Kazdemu ;). Koszty dzialalnosci gospodarczej to zus + podatki + biura rachunkowe itd. w Delaware płaci sie forme podatku stanowego raz w roku 250$ + oplata za agenta i raczej biuro rachunke do tego potrzebne nie jest.
A co z rozliczeniami na poziomie federalnym (czyt. obowiązującym we wszystkich stanach)? Pamiętam, że swojego czasu z tego powodu przestałem interesować się firmą w USA.

 

2. Sa umowy miedzynarodowe. Firma nie rozlicza sie w Polsce bo nie podlega Polskiemu prawu podatkowemu.

A jak takie praktyki mają się do tego?

Zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych podatnicy, jeżeli nie mają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej siedziby lub zarządu, podlegają obowiązkowi podatkowemu od dochodów, które osiągają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3. Podobno aby założyć ww firmę należy mieć rachunek bankowy w USA?

4. Czy można mieć firmowe konto / kartę płatniczą w Polskim banku?

3. Nie

4. Tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Co się wystawia klientom? Rachunki? Faktury? Jak to wygląda.

2. Minus też taki chyba, że kwestię emerytury itp. spoczywają w naszych rękach.

3. Podobno aby założyć ww firmę należy mieć rachunek bankowy w USA?

4. Czy można mieć firmowe konto / kartę płatniczą w Polskim banku?

1. Rachunek / fakture na kwote netto, klient rozlicza VAT i pod koniec miesiaca wypelnia pit gdzie odpisuje ten VAT jako, ze usluga pochodzila z poza naszego kraju.

2. To zalezy. Ja jestem rolnikiem i KRUS place wiec dla mnie jest ok.

3. Nie, ale mozna. Nie jest to tanie w sensie jesli nie masz SSN, ale mozliwe.

4. Mozna, ale nie w kazdym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie temat ten powraca jak bumerang, również w mojej głowie.

Kiedyś miałem okazję wymienić parę cennych maili z @michau z dropped.pl, on ma tam zarejestrowanych kilka tego typu spółek i jak widać funkcjonuje już dłuższy czas, i z tego co mówił jest to naprawdę opłacalne. Niestety jakoś w kwietniu urwał nam się kontatk, a jego nie można nigdzie złapać, i temat stanął w miejscu.

 

@Saint zaraz podeślę Ci pw, skoro zakładasz tam spółki / doradzasz, to może skorzystam z Twoich usług :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Wybaczcie ze się wcinam w temat. Wczoraj czytałem dość sporo (Ale i tak pewnie za mało) o działalności u naszych zachodnich sąsiadów zza rzeki. Wynika z tego ze jesteście zwolnieni z płacenia podatku jeżeli wasz obrót nie sięga ponad 7000 Euro. Powyżej tej kwoty płacicie odpowiednio 15% do 45% z tym że 45% to najwyższy podatek i płaci sie go jak ma sie zyski powyżej 250 000 Euro. Nie siedzę w tym jakoś specjalnie ale wydaje mi się że warto się zainteresować założeniem działalności właśnie tam ze względu na niższe koszta no i bliżej to raz a dwa to cudna Unia dzięki czemu łatwiej będzie się sądzić czy cóś w razie potrzeby niż za wielką wodą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wybaczcie ze się wcinam w temat. Wczoraj czytałem dość sporo (Ale i tak pewnie za mało) o działalności u naszych zachodnich sąsiadów zza rzeki. Wynika z tego ze jesteście zwolnieni z płacenia podatku jeżeli wasz obrót nie sięga ponad 7000 Euro. Powyżej tej kwoty płacicie odpowiednio 15% do 45% z tym że 45% to najwyższy podatek i płaci sie go jak ma sie zyski powyżej 250 000 Euro. Nie siedzę w tym jakoś specjalnie ale wydaje mi się że warto się zainteresować założeniem działalności właśnie tam ze względu na niższe koszta no i bliżej to raz a dwa to cudna Unia dzięki czemu łatwiej będzie się sądzić czy cóś w razie potrzeby niż za wielką wodą....

Cóż jak sam kolega stwierdził nie zna się zbytnio na rzeczy. Różnica jest taka, że w rajach podatkowych jak Delaware nie płaci się podatku dochodowego wcale i nie jest to zależne od kwoty obrotu firmy. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, ale w przypadku firmy w Delaware tych pierwszych jest stosunkowo najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Różnica jest taka, że w rajach podatkowych jak Delaware nie płaci się podatku dochodowego wcale i nie jest to zależne od kwoty obrotu firmy. Oczywiście wszystko ma swoje wady i zalety, ale w przypadku firmy w Delaware tych pierwszych jest stosunkowo najmniej.
O ile w rajach podatkowych nie płacisz podatku, to jeżeli chciałbyś kiedykolwiek te pieniądze przelać na swoje konto (np. wypłacić je w formie dywidendy), to i tak musisz w Polsce zapłacić podatek od dochodów kapitałowych (tzw. 'podatek Belki'). Popraw mnie, jeżeli się mylę...

 

No i mogłbyś się ustosunkować do tych dwóch problemów wspomnianych przeze mnie wczoraj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

p: Kolego nie będę Ci odpisywał z jednego prostego powodu zachowałeś się swojego czasu w stosunku do mnie jak ostatni cham. W związku z czym nie mam o czym z Tobą dyskutować czy też odpisywać na Twoje pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
p: Kolego nie będę Ci odpisywał z jednego prostego powodu zachowałeś się swojego czasu w stosunku do mnie jak ostatni cham.
Jeżeli masz na myśli temat dot. home.pl to probowałem (zresztą nie tylko ja) wytłumaczyć Ci jak co działa i dlaczego raczej nie masz szans w sądzie (btw: może pochwalisz się wynikiem rozprawy?). Nie przypominam sobie, żebym zachował się tam jak 'ostatni cham' ale też niespecjalnie chce mi się cały temat jeszcze raz czytać...

...no chyba, że masz na myśli coś innego, bo możliwe, że czegoś nie pamiętam ;)

 

 

A co z rozliczeniami na poziomie federalnym (czyt. obowiązującym we wszystkich stanach)? Pamiętam, że swojego czasu z tego powodu przestałem interesować się firmą w USA.

Sam sobie odpisze, bo może komuś się przyda (albo ja nie będę znowu za rok czy dwa tego szukać ;))

US Federal Taxation

US Limited Liability companies structured for partnership tax treatment with non-resident members and which conduct no business in the US and which have no US-source income are not subject to US federal income tax and are not required to file a US income tax return.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po PL można ? Mój angielski zatrzymał się w Gim...
Jeżeli wspólnicy spółki nie są mieszkańcami USA, firma nie prowadzi tam działalności, a jej dochody nie mają źródła w tym kraju (czyt. klienci nie są amerykanami) to spółka taka nie podlega podatkowi na poziomie federalnym.

 

Inaczej mówiąc, jeżeli chcesz działać tylko w Polsce / Europie, to firma w Delaware jest OK.

Jeżeli chcesz działać globalnie (i mieć klienów m.in. w Stanach), to taka firma się w ogóle nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, no ja planuje działać na rynku europejskim (Dalekosiężne plany :)) Ale co się opłaca: Firma w dalekich stanach czy w bliższych Niemczech czy Czechach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dochód firmy, której właścicielem jest non-resident lub obywatel innego kraju niż USA jest traktowany zawsze jako dochód osiągnięty poza USA nawet jeśli został osiągnięty na terenie USA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×