Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Prohost.pl vs dhosting.pl

Polecane posty

Witam,

 

Od paru dni testuję sobie plan Starter z oferty firmy Prohost i pakiet Personal z Dhosting. Hosting docelowo przeznaczony ma być na 2 wordpressy, galerię, pocztę i pare wizytówek w html o znikomej odwiedzalności.

Na obu serwerach wszystko działa w porównywalnej jakości. Pingi w sumie też mam bardzo zbliżone. Jednak jest parę kwestii, które nie pozwalają mi jednoznacznie zdecydować. A mianowicie:

 

Dhosting.pl:

 

+ Autorski panel administracyjny, przyjazny w użytkowaniu i miły dla oka

+ Ciekawie zmodyfikowany RoundCube

+ Powiadomienia SMS o nowej poczcie (jedynie PlusGSM, ale akurat to moja sieć)

- Limit baz danych (4). Lubię poeksperymentować, czasem zachodzi potrzeba przetestowania projektu więc jak są 4 bazy to przydałaby się i piąta

- Cena

- Brak niektórych opcji w panelu, trzeba zwracać się do supportu

 

Prohost.pl:

- Cpanel, ale z drugiej strony + ponieważ daje wiekszą funkcjonalność i samodzielność

+ Nieograniczona ilość baz danych

+ Rosnące plany

+ 3 miesiące gratis, przy przejściu z innej firmy

+ Cena niższa o te kilkadziesiąt PLN ale to zawsze coś :P

 

Tak więc, proszę o radę WHT ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmm.. no nie oszukujmy się, dhosting wypada drożej i jakby tak solidniej (mają mocne plecy)... ciężko będzie Ci coś doradzić... masz już wypisane plusy i minusy i niestety w ogromnej części musisz sobie na tym wyrobić zdanie... jakościowo chyba lepiej w DH, ale opcjami - Prohost (cPanel ma jednak pakera i menedżer plików, co przy "eksperymentowaniu" baaardzo się przydaje)... poza tym Prohost to przecież też dobra rzecz, heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. no nie oszukujmy się, dhosting wypada drożej i jakby tak solidniej (mają mocne plecy)... ciężko będzie Ci coś doradzić... masz już wypisane plusy i minusy i niestety w ogromnej części musisz sobie na tym wyrobić zdanie... jakościowo chyba lepiej w DH, ale opcjami - Prohost (cPanel ma jednak pakera i menedżer plików, co przy "eksperymentowaniu" baaardzo się przydaje)... poza tym Prohost to przecież też dobra rzecz, heh

 

Masz całkowitą rację. Właśnie stąd moje niezdecydowanie.. Wybiorę dhosting - mogę spać spokojnie, ale jednak czegoś mi brakuje... Wybiorę Prohost, też solidną markę, i tu też lekki niedosyt... Chyba to czego potrzebuję, to pewnego rodzaju "Szklane domy", hosting idealny, heh..

 

Za Dhosting jeszcze stoi jeden bardzo mocny plus. Ostatnio przenosiłem do nich swojego WordPress'a i zapomniałem zmienić ścieżki do uploadu obrazków, co skutkowało dziwnymi błędami. Napisałem ticketa, technicy DH przez 2 dni testowali i dopiero po wnikliwej analizie bazy danych znaleźli błąd. Dodam, że napisałem do nich w środku nocy, a odpowiedź dostałem po kilku minutach :) Trochę głupio mi nie kupić u nich konta, po tym zdarzeniu.. Czytając ich odpowiedzi, widać było szczerą chęć pomocy. Pewnie stąd ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Brak niektórych opcji w panelu, trzeba zwracać się do supportu

To wada czasowa nie stała. Panel stale rozbudowują, więc braki na dzień dzisiejszy mogą być wyeliminowane już wkrótce.

 

Co do Prohost vs Dhosting to i tu i tu jest dobry hosting. Tu nie ma złego wyboru :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS wiesz.. dopóki nie jest zrobione, to jednak wada... mi BARDZO przeszkadza brak SSH (nawet z paroma komendami, mc, pakery...) lub takich opcji w panelu.. bardzo, bardzo, bardzo.. (do tego tragiczny antyspam - za mocny) - i te dwie opcje przesądzają o tym, że nie wszedłem do DH "na całego"...

..i co z tego, że BOK szybko rozpakuje, jak jednak wolałbym sam... heh.. a "wkrótce" to różnie bywa... sami znamy jedną taką firmę, co na Święta szykuje zmiany ; ))P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BOSS wiesz.. dopóki nie jest zrobione, to jednak wada... mi BARDZO przeszkadza brak SSH (nawet z paroma komendami, mc, pakery...) lub takich opcji w panelu.. bardzo, bardzo, bardzo.. (do tego tragiczny antyspam - za mocny) - i te dwie opcje przesądzają o tym, że nie wszedłem do DH "na całego"...

..i co z tego, że BOK szybko rozpakuje, jak jednak wolałbym sam... heh.. a "wkrótce" to różnie bywa... sami znamy jedną taką firmę, co na Święta szykuje zmiany ; ))P

 

Menedżer plików to można sobie akurat postawić samemu, np. AjaXplorer - http://www.ajaxplorer.info/

Całkiem przyjemnie to działa u mnie, no i rozpakowuje zipy.

Poziom SpamAssassina można zawsze wyregulować korzystając z helpdesku... albo całkowicie go wyłączyć, jak każdy z filtrów AS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fiercio WOOOW.. idę oblukać ten ajaxplorer heh

dobre!

 

EDIT:

fajny skrypt, ale chyba jednak nie zastąpi menedżera plików.. potrafi działać w swoich katalogach ("files"), a nie na całym koncie.. chyba, że jeszcze tego nie znalazłem.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fiercio WOOOW.. idę oblukać ten ajaxplorer heh

dobre!

 

EDIT:

fajny skrypt, ale chyba jednak nie zastąpi menedżera plików.. potrafi działać w swoich katalogach ("files"), a nie na całym koncie.. chyba, że jeszcze tego nie znalazłem.. heh

 

Potrafi... Zaloguj się jako admin i w ustawieniach dodaj odpowiednie repozytorium :) podając globalną ścieżkę (/home/klient.dhosting.pl/login/) i będzie działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrafi... Zaloguj się jako admin i w ustawieniach dodaj odpowiednie repozytorium :) podając globalną ścieżkę (/home/klient.dhosting.pl/login/) i będzie działać :)

 

Tego mi brakowało. Dzięki!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można przecież jakoś via htaccess zablokować dostęp, np. przez filtrację IP lub po prostu autoryzację basic/digest :)

 

Aha - po dodaniu repozytoriów polecam zmienić chmoda pliku konfiguracyjnego (/server/conf/conf.php) na 444 co by ktoś się nim nie bawił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak nie do końca działa... U mnie działa jedynie w obrębie danej domeny, zawartości całego konta nie wyświetli

 

Na pewno wpisałeś dobrze katalog? I zmieniłeś ewentualnie repozytorium na liście na to nowe?

U mnie tam działa dla całego konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno wpisałeś dobrze katalog? I zmieniłeś ewentualnie repozytorium na liście na to nowe?

U mnie tam działa dla całego konta.

 

Tak. Masz to w dhosting.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×