Skocz do zawartości
Selena

Z risp.pl na nowy

Polecane posty

Witam

RISP.PL kończy są działalność, a ja mam swoje konto do początku marca.

Szukam nowego serwera, który byłby tak funkcjonalny, jak risp, a nawet lepszy :) skoro już zmienić, to z nowymi funkcjami - fajnie by było

 

Chciałabym poprosić o wasze opinie. Chodzi mi o przede wszystkim nie szwankujący serwer. Który ciągle działa, a nie co drugi dzień. Albo inaczej:

 

- serwer sprawny, non stop DOBRZE działający

- możliwość tworzenia nieograniczonej liczby baz MYSQL (jest to zawsze na zasadzie miejsca na stronie - baza na 100MB, to 100MB odciąganie od konta)

- Wysoki transfer

- PHP4 i PHP5

- fajnie by było tworzenie domen. Np. mam główną stronę selena.pl i mogę na tym końcie tworzyć parę tron, w którym jedna nazywa się "XXX" i stworzyć domenę XXX.pl

- łatwy dostęp do bazy danych i proste tam zarządzanie

 

 

Prawdę mówiąc na rispie byłam kilka lat. Zawsze wole płacić rocznie - raz a dobrze i nie martwię się aż do następnego roku. To było moje pierwsze i jak narazie jedyne opcowanie z hostingiem, więc nie mam ku temu doświadczeń większych. Chciałabym mieć wszystko na zaś - jak tego za dużo, to chociaż te podstawowe. Na mało i więcej funkcjonalne strony i fora.

 

Zastanawiam się nad nazwa.pl lub kei.pl

Ale to tylko mysli, może ktoś będzie miał lepszą propozycję

Zdaje się na was, na wasze doświadczenia z serwerami

 

Proszę bardzo o rady! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co powiesz o cal.pl ? Też wydaje się ciekawy :) Ma na oko wszystko, czego potrzebuję. Ale na rispie płaciłam 200zł za 4GB, a na cal 250zł za 30GB :) Muszę przeanalizować :) Dlatego właśnie tu jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, czytałam :) I możliwe, że się się na cal.pl zdecyduję. Mają sporo miejsca, dużo dostępnych funkcji i nielimitowaną liczbę baz MYSQL :)

Ale jak coś, to proszę o opinie, jeśli ktoś używa jakiejś super strony (hostingu) i ma ona to, czego szukam :) Cętnie przejrzę i będę wdzięczna! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do marca jest jeszcze daleko, a wiele firm oferuje bezpłatną możliwość przetestowania kont,

więc bierz które Cię zainteresowały i testuj.

praktycznie na forum są opinie na temat wszystkich firm, warto też zajrzeć do działu "host is down",

pozbierać wszystkie te informacje do kupy, na koniec wybrać dwie firmy i ... rzucić monetą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z ofertą Hekko.pl.

Myślę, że oferta spełnia wszystkie wymagania.

 

Dostępne PHP4/PHP5/PHP6 oraz pozostałe opcje.

Profesjonalne serwery IBM & DELL zlokalizowane w Gdańsku.

 

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

 

Mam ten sam problem i konto jedynie do 3 listopada. Ciężko jest przeskoczyć risp.pl jakością i ceną, wiem, bo sam kiedyś szukałem zamiennika na czarną godzinę.

 

Ja się chyba zainteresuje IQ.pl - nie są tani, ale obecnie mają promocje 18 mies. w cenie 12, mają dobrą markę i niezłe łącza. Ale cal.pl to też chyba dobry wybór, no i mają SSH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj,

 

 

Mam ten sam problem i konto jedynie do 3 listopada. Ciężko jest przeskoczyć risp.pl jakością i ceną, wiem, bo sam kiedyś szukałem zamiennika na czarną godzinę.

 

Ja się chyba zainteresuje IQ.pl - nie są tani, ale obecnie mają promocje 18 mies. w cenie 12, mają dobrą markę i niezłe łącza. Ale cal.pl to też chyba dobry wybór, no i mają SSH :)

 

No, Hekko.pl tez jest fajne, ale w cenie 6GB mam 30GB na cal.pl :) W każdym razie i cal.pl i hekko.pl przetestuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam neteasy.pl :( Mam u nich konto od prawie roku i na pewno zostane dluzej. Wszystko dziala tak jak potrzeba, duza funkcjonalnosc, no i niska cena. Dodatkowo przy rejestracji wpisujac kod promo29 dostajemy 29% znizki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, Hekko.pl tez jest fajne, ale w cenie 6GB mam 30GB na cal.pl :P W każdym razie i cal.pl i hekko.pl przetestuję :(

 

Zobacz tez prohost.pl, ladne ceny, dobre opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam również do zapoznania się z naszą ofertą serwerów wirtualnych serii biznes. Jako użytkownik forum WHT można otrzymać u nas aż 25% rabatu przy zamówieniu konta biznes start (1GB/30GB). Istnieje oczywiście możliwość skorzystania z bezpłatnego, 14 dniowego testu- bez jakichkolwiek zobowiązań finansowych.

 

Specjalizujemy się w obsłudze klientów biznesowych z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wyróżniamy się głównie indywidualnym podejściem do klienta- wiele opcji w każdym z naszych pakietów podlega również indywidualnym negocjacjom. Główne priorytety to przede wszystkim stabilność i wysoka jakość usług.

 

Kolokujemy się z naszym własnym sprzętem marki DELL, w serwerowni eTOP w Warszawie z którego usług korzystają również tak znane marki jak KIA Motors Polska, Arcabit, CDProjekt, czy grupa Action (Actina, Active Power, ActiveJet). Posiadamy bezpośredni styk do sieci TPNET, a także punktów wymiany ruchu międzyoperatorskiego PL-IX, WIX i AC-X (z wpięciem poprzez ATMAN'a). Więcej o naszej firmie, infrastrukturze serwerowej, oraz sieciowej poczytać można na naszych stronach w dziale "O fimie", oraz w poszczególnych sekcjach tegoż działu.

 

W razie zainteresowania naszą ofertą, zapraszam oczywiście do bezpośredniego kontaktu z naszym BOK, oraz do bezpłatnego- 14 dniowego testu naszych usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączę się do tematu.

Potrzebuję czegoś w zastępstwie, ale raczej nie mogę mieć limitów na bazy danych, aliasy, domeny, konta itd. Nie mam dużej zajętości ze swojej strony, ani żadnych komercyjnych rzeczy. Wszystko dla siebie i na własne potrzeby. Brak ograniczeń odnośnie tego co wyżej napisałem wiąże się z tym że zanim coś zrobię to testuję na wersji roboczej, a co za tym idzie jak mam 3 bazy a potrzebuję 4 do testów to nagle pojawia się limit - to mi nie odpowiada.

Limit transferu - w tych czasach to raczej porządek dzienny.

Dodatkowo potrzebuję dostępu do shella z możliwością odpalania swojego softu (w tym wypadku własnego serwera jabbera - również na własne potrzeby - w tym momencie jest 3 użytkowników - nie przewiduję więcej).

 

p.s. Dedykowany nie wchodzi w grę - za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo potrzebuję dostępu do shella z możliwością odpalania swojego softu (w tym wypadku własnego serwera jabbera - również na własne potrzeby - w tym momencie jest 3 użytkowników - nie przewiduję więcej).

 

p.s. Dedykowany nie wchodzi w grę - za drogi.

 

Jeśli SSH tylko jest potrzebne ci na jabbera, to może dhosting.pl? Tam co prawda nie ma shella, ale jest jabber we własnej domenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli SSH tylko jest potrzebne ci na jabbera, to może dhosting.pl? Tam co prawda nie ma shella, ale jest jabber we własnej domenie.

 

No niestety shell mi się przydaje do różnych innych rzeczy, a czasami zrobienie czegoś z poziomu panelu klienta, zajmuje mi więcej niż z poziomu shella, tak więc dostęp do powłoki jest jak najbardziej pożądany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dHosting to jedyna firma w Polsce, która oferuje jabbera a przy tym ma rozsądną cenę. Jak szukasz czegoś innego to zostaje Ci chyba tylko DreamHost (link z ref. ;)) z USA. Mają i jabbera i ssh, minus w sumie jeden ale dla mnie był akurat dość istotny - wysokie pingi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×