Skocz do zawartości
Gość pzebracki

laptop - potrzebna pomoc

Polecane posty

Nie tylko dlatego. Serwis drukarek (wg opinii ludzi którzy mieli "przyjemność" z niego korzystać) wygląda u nich równie "pieknie". Nie miałem w swoim życiu do czynienia ze sprzętem HP tyle co z DELL'em, ale też wcale nie zamierzam po tych wszystkich doświadczniach. Czarę goryczy przelało porównanie ze sobą dwóch serwerków tej samej klasy (obudowa 1U) z tegoż samego okresu, tj. HP NetServer 1000r, oraz Compaq DL360 gdzie sprzęt HP (w porównaniu z rozwiązanami zastosowanymi w Compaq'u czy w DELL'u) wygląda jakby na siłę chcieli do tej obudowy upchać płytę Asrocka (wszędzie pełno kabelków, podczas gdy w Compaq'u masz wszystko na złączki).

No tak ale co innego serwis laptopów a co innego drukarek czy serwerów ;)

 

Poza tym... jak już poznasz MacOS X'a to uwierz mi, iż niechęnie będziesz wracał to "świata Windows".

Już go poznałem, nawet miałem na ... hmm ... PC w celach ... testowych :P Co najlepsze z Linuxa (bezpieczeństwo, spójność systemu) + obsługa i wygoda z Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już go poznałem, nawet miałem na ... hmm ... PC w celach ... testowych

 

Wiesz, że to nie legalne :-))

Zresztą nie poznasz smaku Jabłka na PCecie.

To nie jest samo software, a również świetne hardware.

Na PCecie będziesz musiał się męczyć tylko po to żeby to działało, a tam działa bo tak po prostu jest :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja go tylko zainstalowałem i od razu oczywiście skasowałem ;) Ale masz rację, pół dnia męczenia się :/

 

Myślałem nad kupnem Maca Mini do domu, ale w PL strasznie drogie :/ Jak zresztą wszystko Apple :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o serwis serwerów HP i DELL, to w Polsce ta sama firma odpowiada za to. Podobno w obu firmach występuje taki sam odsetek napraw.

 

To tak odnośnie dell'a i hp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o serwis serwerów HP i DELL, to w Polsce ta sama firma odpowiada za to. Podobno w obu firmach występuje taki sam odsetek napraw.

To tak odnośnie dell'a i hp.

To sie tyczy raczej tylko serwerow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale co innego serwis laptopów a co innego drukarek czy serwerów ;)

Przecież "serwis" laptopów opisałem już wystarczająco powyżej, argumentując dlaczego moim zdaniem ta firma produkuje szmelc, którego nawet nie potrafi naprawiać (bo nie potrafi poprawnie zdiagnozować usterki). Serwis serwerów to już zupełnie inna bajka nijak nie związana z tym tematem.

 

Już go poznałem, nawet miałem na ... hmm ... PC w celach ... testowych :P Co najlepsze z Linuxa (bezpieczeństwo, spójność systemu) + obsługa i wygoda z Visty.

Nawet nie wiesz jak bardzo nie wiesz, że nie wiesz :D Obsługa MacOS X jest prosta do tego stopnia, że po przesiadce z Windows człowiek zaczyna wmawiać sobie, że to niemożliwe iż w tym systemie coś jest aż tak proste i zaczyna myśleć, że trzeba coś jeszcze zrobić, podczas gdy dana czynność już dawno jest wykonana. Już w Linuksie można często mieć wrażenie, iż Windows niepotrzebnie komplikuje życie, bo szybciej jest coś załatwić jednym poleceniem w konsoli, niż wyklikać w Windowsie. W przypadku MacOS X wystarczy często po prostu jedno kliknięcie.

 

Zresztą nie poznasz smaku Jabłka na PCecie. To nie jest samo software, a również świetne hardware.

Na PCecie będziesz musiał się męczyć tylko po to żeby to działało, a tam działa bo tak po prostu jest :-))

Dokładnie tak. Wyjmujesz z pudełka, włączasz i po prostu pracujesz.

 

Myślałem nad kupnem Maca Mini do domu, ale w PL strasznie drogie :/ Jak zresztą wszystko Apple :/

Gdybyś miał jakieś doświadczenia z Mac'kami, szybko zmieniłbyś zdanie. Moim zdaniem to właśnie sprzęt PC jest drogi, w porównaniu z tym co dostaje się od Apple, od razu po wyjęciu komputera z pudełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybyś miał jakieś doświadczenia z Mac'kami, szybko zmieniłbyś zdanie. Moim zdaniem to właśnie sprzęt PC jest drogi, w porównaniu z tym co dostaje się od Apple, od razu po wyjęciu komputera z pudełka.

Nie mówię, że ogólnie jest drogo, tylko że w Polsce jest drogo ;)

 

Dla przykładu Mac Mini w Polsce to 1929 a w USA 1329 czyli 600zł w plecy. Im wyższe modele MM, MP, MB, MBP tym różnice w cenie dochodzą do prawie 3000zł.

 

I może bym kurcze kupił Mac Mini ale patrz na to http://blog.fiedoruk.pl/2008/08/31/shuttle...iej-od-eee-box/, tak takie mini pc mogą kosztować :/

 

Ale co tu się dziwić. Ostatnio wyczytałem, że nowy SUV BMW jest w Polsce droższy o 30 000zł niż analogiczny model w Niemczech. Chory kraj :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czemu nie brać Asusa lub Acera jarek ? spoko laptopy, a nie każdy ma 3000-4000 na lapa... heh... czasem trza się zadowolić czymś za ok. 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie brać Asusa lub Acera jarek ? spoko laptopy, a nie każdy ma 3000-4000 na lapa... heh... czasem trza się zadowolić czymś za ok. 1500

 

Do jakiej kwoty szukam laptopa ? hmm 4 - 5 tys zloty

Jezeli macie cos ciekawego to prosze o linki, jezeli macie jakies ciekawe linki zagraniczne tez mile widziane

 

Osobiście jestem nastawiony na marke DELL lub HP, nie slyszalem zeby ktos narzekał na te dwie firmy, no ale zdanie pozostawiam wam ;)

 

;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

"czy do ciebie nie dociera? Żebyś ich NIE BRAĆ!!! ;f"

- to wyglądało, jak "nie brać, bo to syf"

 

(cytować nie umiem - a żeby było napisane "jarek" to już w ogóle - nie umiem i koniec, heh)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla przykładu Mac Mini w Polsce to 1929 a w USA 1329 czyli 600zł w plecy.

W takim razie poczekaj na promocję, jeszcze całkiem niedawno można było kupić za 1600zł, a MB po 2999zł zamiast 3999zł- trzeba po prostu wyczekać dobry moment. Jeśli masz możliwość i nie potrzebujesz faktury Vat- sprowadź z USA. Nie martw się o gwarancje- u nas też będzie ważna.

 

I może bym kurcze kupił Mac Mini ale patrz na to http://blog.fiedoruk.pl/2008/08/31/shuttle...iej-od-eee-box/, tak takie mini pc mogą kosztować :/

To co tu napisałeś, przekonało mnie, aby całkowicie zakończyć dyskusję w tym temacie ze swojej strony. To tak jakbyś napisał, że nie kupisz sobie Coca-Coli, ponieważ nowa nikomu jeszcze nie znana sieć handlowa Stonka (konkurent Biedronki) ma wypuścić Stonko-Colę za 0,30zł za 5 litrów. Super ;)

 

Autorowi tematu, który najpierw pyta o DELL'a/HP a później czy jak kupi Asusa/Acer'a to "też będzie fajnie" polecam w takim razie laptopa z Biedronki (były poniżej 1000zł) a za pozostałe 3- 4.000zł (które zamierzał przeznaczyć na laptopa) roczny zapas piwa "Mocarz" (również w tym samym sklepie).

 

Nie rozumiem też wypowiedzi Sponsiego, który najpierw narzeka na całym forum jak to w tym kraju jest źle (heh), a jak ktoś chce kupić jakiś lepszy sprzęt to mu doradza iż "lepsza ciepła kupa, niż dobra zupa" (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać). Jak ktoś całe życie jeździ Maluchem to ciężko go przekonać, że Mercedes to jednak trochę inny i lepszy samochód. Niestety w tym kraju nadal jeszcze rządzi jakieś chore przekonanie, że "płaci się tylko za markę, a tak naprawdę to jest to ten sam produkt". Jeśli ktoś naprawdę nie widzi różnicy między sprzętem takich firm jak DELL/Apple a Asus/Acer, różnicy między Coca-Colą/Pepsi a Colą z Biedronki (nie wspominając o różnicy między dobrym piwem, a napojami piwopochodnymi rozreklamowanymi w mediach) to ja naprawdę nie jestem w stanie nic na to poradzić. Możecie mi jednak wierzyć na słowo, że jak ktoś pojeździ trochę Mercedesem to nigdy w życiu nie będzie chciał się przesiadać do Malucha. Jak ktoś "zasmakuje" DELL'a, a tymbardziej Apple'a i MacOS X'a to nawet nie spojrzy w sklepie na Acer'a z Vistą (nie mówiąc już o tym, że miałaby mu przejść choćby przez sekundę myśl, że mógłby to kupić). Tego jednak trzeba "doznać" samemu... inaczej nie da się zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz możliwość i nie potrzebujesz faktury Vat- sprowadź z USA. Nie martw się o gwarancje- u nas też będzie ważna.

Właśnie mam ;) Jesteś pewien z tą gwarancją? Różne już rzeczy czytałem :/ Czy potrzebny jest rachunek z USA?

 

Ogólnie widzę, że już jesteś "wyznawcą" Apple-a :P

 

A może coś na Pumie?

 

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...pelny,id,57778/

http://www.ceneo.pl/1611013

 

Tak, tak kaczy HP :D Ale za takie pieniądze można zaryzykować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem waszego parcia na HP-ki, Delle i "Maćki". Skoro posiadacie tylko takie, to co wy wiecie o innych laptopach, oprócz tego, że są tanie i "passe". Chyba tylko to, co uda się wam przeczytać w sieci w wypowiedziach "ekspertów"... I nie mam na myśli tego konkretnego przypadku, bo Rufik sam zaznaczył, że może wydać 4-5k zł, ale chodzi mi o każdą taką sytuację na tym forum.

Wstyd się przyznać, ale moja narzeczona ma właśnie Acer'a (nie znała mnie wtedy gdy go kupowała). Gdybyś ją zapytał o zdanie odpowiedziałaby, że to szmelc i nigdy więcej by go nie kupiła (pomijając to, że teraz to już w ogóle nie kupiłaby niczego innego niż Apple czy w ostateczności DELL). Zainstalowałem jej na nim kiedyś Linuksa i teraz przynajmniej jest jej zupełnie obojętne czy w danym momencie ma skorzystać z komputera z Windows/Linuksa/MacOS X, bo w każdym z tych systemów radzi sobie bez większych problemów. Zarzucasz nam, że "co wy wiecie o innych laptopach", ale ja jestem w 100% przekonany iż nigdy nie miałeś do czynienia ze sprzętem DELL'a czy Apple'a, bo inaczej nie wypowiadałbyś się tutaj w ten sposób. Ja piszę to wszystko na podstawie własnych, wieloletnich doświadczeń. Mam wrażenie, że to właśnie Ty opierasz się na pseudotestach czy innych wypocinach, o których osobiście nie mam nawet pojęcia, go nigdy żadnego nie czytałem (i nie przeczytam, bo niewiele są dla mnie warte "testy" urządzenia, które ma się 1 czy 2 dni, aby o nim nasmarować w artykule).

 

Z resztą sam się z tym poglądem nie zgadzam, bo wolałbym kupić nowego Asusa z 2-letnią gwarancją niż używanego, nie wiadomo jak użytkowanego, 2-letniego Della z Allegro.

Naoglądałem się już w swoim życiu HP-ków/Asusów/Acerów i innych wynalazków i każdy z nich po roku/2latach użytkowania wyglądał znacznie gorzej niż mój 8-letni obecnie DELL (jakość obudowy/wytarcia klawiatury/odstające klawisze). Zdecydowanie bardziej wolę kupić używanego DELL'a, albo starego dobrego IBM'a czy Compaq'a (nawet bez gwarancji) niż nowiutkiego Acer'a. Dlaczego? Ponieważ mam sporo wieloletniego sprzętu DELL'a i on naprawdę działa bez jakichkolwiek problemów, czego nie mogę powiedzieć o sprzęcie moich znajomych którzy mają doświadczenia z Acerami/Asusami/Hp-kami.

 

Właśnie mam ;) Jesteś pewien z tą gwarancją? Różne już rzeczy czytałem :/ Czy potrzebny jest rachunek z USA?

Gwarancja jest międzynarodowa i realizowana jest na podstawie numeru seryjnego sprzętu. Możesz to sprawdzić również na stronach Apple'a w dziale Online Service Assistant.

 

Ogólnie widzę, że już jesteś "wyznawcą" Apple-a :P

Jestem wyznawcą tego co dobre. Uważam, że to maszyna powinna służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Nie wyobrażam sobie, aby mój komputer miał mi utrudniać pracę zamiast ją ułatwiać. W kwestii Apple'a, to zaczęło się u mnie od iPod'a Shuffle (obecnie używa go narzeczona), później przyszedł czas na iPod'a Nano (dobrze ogląda się na nim filmy/koncerty w pociągu), myszkę Apple Mighty Mouse (nie zamienię na żadną inną, ale jeśli ktoś potrzebuje myszy do gier to jednak odradzam- to mysz do codziennej pracy z komputerem, nie do grania) no i na MacBook'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

witam,

 

Czy moglibyście podac linki do polskich oraz zagranicznych sklepow della (z zagr. to np kanada ? usa ?)

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie krążą wręcz legendy, że w Polsce są sprzedawcy-dystrybutorzy u których można wynegocjować niezłe rabaty w stosunku do tego co oferuje oficjalnie DELL na swoich stronach.

 

Może ktoś ma namiary na takich? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Oczywiście, odezwij się na PW :P

 

poszła PW :P

 

ps. Jak ktos ma jeszcze inne linkacze do sklepółw to bardzo bede wdzieczny :P

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×