Skocz do zawartości
Gość pzebracki

laptop - potrzebna pomoc

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam serdecznie :)

 

Chciałbym kupić laptopa, jak wiadomo obecnie na rynku można dostac dosłownie dostać wszystko no ale trzeba uważać na to co sie kupuje :)

 

Dlatego też mam do was prośbę, czy pomożecie coś wybrac ?

 

Do jakiej kwoty szukam laptopa ? hmm 4 - 5 tys zloty

Jezeli macie cos ciekawego to prosze o linki, jezeli macie jakies ciekawe linki zagraniczne tez mile widziane

 

Osobiście jestem nastawiony na marke DELL lub HP, nie slyszalem zeby ktos narzekał na te dwie firmy, no ale zdanie pozostawiam wam :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście jestem nastawiony na marke DELL lub HP, nie slyszalem zeby ktos narzekał na te dwie firmy, no ale zdanie pozostawiam wam :)

I dobrze jesteś nastawiony :)

 

W jednym z poprzednich wątków dałem linki. Najnowsze modele biznesowe HP i DELLa to jest najlepszy obecnie sprzęt na rynku :)

 

http://www1.euro.dell.com/content/topics/t...;l=pl&s=gen

http://www.notebookcheck.pl/Nowinka.1030+M52da0096417.0.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Cześć,

 

Ogólnie do pracy :) lecz jak sie przynudzi to nie chcialbym zeby pasnajns sie zacinał :) a tak na powaznie, praca, biuro, od czasu do czasu (moze) w jakas gre zagram (jak znajde czas)

min 2 gb ramu, moze miec kamerke ale obecnie to chyba standard, najwazniejsza sprawa dla mnie to wbudowanewifi :) i procek jakis core 2 due 2 ghz lub 2.2 ghz, co do matrycy hmm lubie duze czyli 17" ale za to na 15" troche kasy przytne

 

hmm...

 

I dobrze jesteś nastawiony :)

 

W jednym z poprzednich wątków dałem linki. Najnowsze modele biznesowe HP i DELLa to jest najlepszy obecnie sprzęt na rynku :)

 

dziękówka za linki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście jestem nastawiony na marke DELL lub HP, nie slyszalem zeby ktos narzekał na te dwie firmy, no ale zdanie pozostawiam wam :)

HP nie poleciłbym już nawet najgorszemu wrogowi po przejściach mojej znajomej z ich serwisem. Osobiście nie kupiłbym nic innego niż DELL (jeśli chodzi o sprzęt klasy PC) i tę właśnie markę mogę Ci polecić, jako iż miałem już w swoim życiu "trochę" do czynienia z ich produktami (od PC z serii OptiPlex i Precision, laptopy serii Latitude, serwery PowerEdge i switche PowerConnect, czy PocketPC DELL Axim).

 

Jeśli jednak ma to być komputer głównie do pracy i jako laptop ma być także urządzeniem mobilnym, polecałbym Ci również zainteresować się 13,3'' MacBook'iem (w podstawowej wersji z procesorem Core2Duo 2.1GHz, 1GB RAM).

 

Tylko proszę... nie pisz mi, że sprzęt Apple'a jest drogi, bo za te pieniądze możesz kupić "wypasionego" Acera/Asusa czy cokolwiek innego z 4GB RAM na pokladzie (zwłaszcza, że pamięć RAM tania jak barszcz ukrainśki i możesz sobie sam spokojnie dorzucić kostki). Moim zdaniem to właśnie sprzęt PC jest drogi, w porównaniu z tym co daje Ci Apple. Jest tylko jedna wada... jeśli MacOS X Ci się spodoba, możesz chcieć wyrzucić swojego starego PC i nie będziesz już chciał nawet spojrzeć na Windows :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@BOSS,

Fajne lapki, a pomiedzy tymi dwoma który Ty byś polecil ? :)

 

ps:

http://www.komputronik.pl/Notebooki/HP_Com...y,id,59193,s,1/

hmm myslem ze droższy będzie ..., jak dla mnie bardzo dobra cena :)

Przez ostatnie parę dni mieli nawet taniej o około 200zł bo była promocja w komputroniku :)

 

Co do wyboru, to jednak brałbym DELLa E6400 w opcji z podświetlaną klawiaturą ala MacBook Pro + obowiązkowo 3 letnia gwarancja NBP. DELLa bym brał głównie ze względu na tę ich wręcz legendarną już gwarancję. HP jest bardziej "nowoczesny" i w sumie to dla mnie wybór jakby między Mercedesem a Lexusem :)

 

DELL w takiej konfiguracji jak ten HP z komputronika (jednak + matryca LED i podświetlaną klawiaturą) to wydatek rzędu 5000 netto :) Jeśli cena to dla Ciebie priorytet, wybierz HP. Nie wiem czy ten HP z oferty komputronika ma już LED czy nie, nic o tym nie piszą. To model GB995EA, więc poszukaj na stronie HP ze specyfikacją http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...68-3766731.html i http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...15-3688868.html.

 

Jeśli jednak ma to być komputer głównie do pracy i jako laptop ma być także urządzeniem mobilnym, polecałbym Ci również zainteresować się 13,3'' MacBook'iem (w podstawowej wersji z procesorem Core2Duo 2.1GHz, 1GB RAM).

Ech, widać nie jesteś "na czasie" :) 9 września ma mieć premierę nowy MB, prawdopodobnie w aluminium itd. Obecnego nawet wrogowi bym nie polecał :) Tania plastikowa zabawka. Obudowa wręcz stworzona do pękania i przysparzania problemów :) Ale jednak jak wejdzie nowy MB to również nie polecam kupować od razu. Apple ma taką wspaniałą cechę iż wypuszczają zawsze buble i dopiero kolejne serie nadają się do użytku, więc z zakupem MB musiałbyś poczekać jeszcze co najmniej pół roku jak już wyjdą jego błędy technologiczne i Apple wspaniałomyślnie wypuści poprawioną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, widać nie jesteś "na czasie" :) 9 września ma mieć premierę nowy MB, prawdopodobnie w aluminium itd. Obecnego nawet wrogowi bym nie polecał :) Tania plastikowa zabawka. Obudowa wręcz stworzona do pękania i przysparzania problemów :) Ale jednak jak wejdzie nowy MB to również nie polecam kupować od razu. Apple ma taką wspaniałą cechę iż wypuszczają zawsze buble i dopiero kolejne serie nadają się do użytku, więc z zakupem MB musiałbyś poczekać jeszcze co najmniej pół roku jak już wyjdą jego błędy technologiczne i Apple wspaniałomyślnie wypuści poprawioną wersję.

Jestem jak najbardziej na czasie i dlatego uważam, że jeśli kupować tę "tanią plastikową zabawkę" to właśnie teraz. Niestety "promocja letnia" na te modele już się zakończyła, a szkoda bo różnica ceny rzędu 1.000zł to jednak dużo. Znam narzekania ludzi na pękające topcase w MB, ale tylko z for internetowych. Nie wiem, może mam za mało znajomych z MacBook'ami (w stosunku do PC), ale jakoś nikomu jeszcze nic nie popękało, a są to ludzie którzy używają tego sprzętu naprawdę aktywnie, począwszy od używania go 12h dziennie w domu/pracy po zabieranie go dosłownie wszędzie, łącznie z trasami koncertowymi.

 

W kwestii nowo zapowiadanej serii z aluminiową obudową, jeśli ma ona działać jak radiator, jak to jest w przypadku kawałka aluminiowego spodu mojego starego DELL'a, to ja dziękuję i wolę serię plastikową. Grzać będzie się na pewno, bo i MacBook Air się grzeje i podobnie jak z moim Lalitude C600 jest problem z utrzymaniem go na kolanach (na gołej skórze).

 

Dodam jeszcze tylko, że ta "tania plastikowa zabawka" (z której teraz piszę, więc wiem o czym mówię nie tylko z doświadczenia moich własnych znajomych) jest w mojej ocenie jakieś 5 i pół razy :) cichsza od szeptu, a bateria spokojnie starcza nawet do 7 godzin mało intensywnej pracy, co dla mnie samego miało ogromne znaczenie i jest czymś co wprowadza jednak w zdumienie. Kończąc temat, używanie Windows przy MacOS X to jak ciągłe biczowanie swoich własnych pleców i posypywanie ran solą, aby bardziej bolało, natomiast Linux/BSD na desktopie to jak biczowanie, posypywanie solą i polewanie kwasem. Oczywiście jeśli ktoś bardzo potrzebuje Windows (moja znajoma ze studiów potrzebuje AutoCAD'a, który niestety nie jest wydawany tak jak ArchiCAD także na MacOS X) to również może go sobie na MB zainstalować, dzięki narzędziu BootCamp (podobnie jest tu w kwestii Linuksa). Do kompletu polecam także Mighty Mouse Apple'a (ja mam akurat wersję z ogonkiem). Jeśli ktoś zamierza grać w gry to oczywiście ta mysz kompletnie się do tego nie nadaje, lecz do codziennej pracy z komputerem (niezależnie czy jest to Mac czy PC) nie wyobrażam sobie niczego wygodniejszego. Nowa seria tych myszek (2 generacja- tę właśnie sam posiadam) ma białe przyciski na bokach, a nie szare jak to zrobili na pl wersji strony Apple (w wersji eng jest ok). Taki szczegół- lecz może się komuś przydać podczas zakupu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez ostatnie parę dni mieli nawet taniej o około 200zł bo była promocja w komputroniku :)

Promocyjna cena w jednym z najdroższym sklepów = cena w sklepie, który nie szaleje z cenami. :)

Odnośnie miejsca zakupu mogę polecić Geoinf (www.geoinf.pl) z mojego miasta. :) W wypadku, gdy danego modelu nie mają na składzie wystarczy do nich zaklikać i następnego dnia się pojawi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

Hmm dalej nie wiem :P

 

A jak jest z laptopami firmy acer / asus ?

Czy warto skupic na nich jakas uwage ?

Czy wogole warto jakas kase inwestowac w ten sprzet ?

 

Poradźcie coś na temat acer / asus :)

 

ps. co do hp / dell chcialbym wiecej opini :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ok po kilku godzinach postanowielm ze skupie sie na HP (GB995EA) :P

a teraz mam jeszcze małe pytanko

 

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF...15-3688868.html

 

na tej www, jest ten sam model tylko ze ma inne oznaczenia np: GB996EA

 

Czy ktos mial styk, lub cos slyszal co kolwiek o tych modelach :) na banchmark.pl nic nie znalazlem (a szkoda) z mila checia poczytalbym jakis arty nt tego laptopa HP EliteBook 6930p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok po kilku godzinach postanowielm ze skupie sie na HP (GB995EA) :P

Nie dość, że chcesz kupić sobie badziew to jeszcze za tyle pieniędzy. Nie wiem, czy jesteś wierzący, ale moim zdaniem powinieneś zacząć się modlić jeszcze przed zakupem, a HP powinno dodawać do swoich laptopów książeczkę i różaniec. Już bym wolał na Twoim miejscu kupić Fujitsu-Siemens w promocji za 1500zł (widziałem ostatnio jakąś reklamę w autobusie w Toruniu) niż kupować taki syf. Przynajmniej nie byłoby szkoda jak się zepsuje.

 

Zastanów się nad swoim wyborem jeszcze raz, bo jeśli dysponujesz taką gotówką to powinieneś zdecydowanie zainteresować się DELL'em (pomijam Apple, bo to nie sprzęt dla każdego i widzę, że Cię nie zainteresowałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Porównywalne jakościowo z Delami są jeszcze "Packard Bell" nawet nie są dość drogie. Miałem styczność. Rewelacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

kurcze kaczy, to teraz to juz wogole nie wiem HP czy DELL, co do kasy, wiadomo przeznaczam duza gotowke na cos co ma mi sluzyc,

 

Kaczy czy mogłbys przytoczyc wiecej informacji nt lapka HP ?

 

Poszperam cos w necie moze jakies fora znajde hmm aczkolwiek ciezko miuwierzyc aby firma HP kity wciskala hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej podstawie, dokładnie, tak mieszasz HP z błotem?

Na podstawie doświadczeń z produktami tejże firmy, które przekonały mnie iż HP Compaq to szmelc. Co innego oczywiście stary dobry Compaq, bo ten sprzęt (tu również na podstawie doświadczeń) był po prostu nie do zdarcia.

 

kurcze kaczy, to teraz to juz wogole nie wiem HP czy DELL, co do kasy, wiadomo przeznaczam duza gotowke na cos co ma mi sluzyc

Jak ma Ci służyć i chcesz kupić sobie coś lepszego niż Acer/Asus/Fujitsu Siemens to zdecydowanie wybierz DELL'a. Mój stary, poczciwy DELL Latitude C600 (Pentium III 750MHz, 256MB RAM, 20GB HDD) ma już jakieś 8 lat i nigdy mnie jeszcze nie zawiódł. Jedyne co w nim po tylu latach już nie działa tak jak trzeba to bateria, ale to jest po tylu latach użytkowania całkowicie zrozumiałe (przynajmniej dla mnie). Nie licząc lekko wytartej spacji, cały sprzęt wygląda po tylu latach tak jakbym go wczoraj z pudełka wypakował. HP po kilku miesiącach użytkowania przez znajomą (zanim się zepsuł) która pracowała na nim po 2 do 3 godzin dziennie wyglądał koszmarnie (wytarte klawisze).

 

Kaczy czy mogłbys przytoczyc wiecej informacji nt lapka HP ?

Poszperam cos w necie moze jakies fora znajde hmm aczkolwiek ciezko miuwierzyc aby firma HP kity wciskala hmm

Opisywałem już (ku przestrodze) swoje przejścia z serwisem HP na tymże forum co najmniej 2 albo 3 razy. Historia wygląda tak... pomijając koszmarne wycieranie się klawiszy (uprzedzając głupie komentarze, moja znajoma myje ręce i w przeciwieństwie do mnie nie je przy komputerze) laptop zaczął nagle się mocno przegrzewać, mimo iż wentylator chodził przy tym cały czas na wysokich obrotach. Niestety, reinstalacje systemu nie dały żadnego rezultatu, a na sprzęcie nie dało się pracować- trafił więc do serwisu HP.

 

Tu mam dwie wersje wydarzeń- albo "spece" w serwisie HP nie potrafili nawet zdiagnozować usterki i wymieni w lapku niemalże wszystko, od płyty głównej po matrycę (nie licząc klawiatury i dolnej części obudowy która moim zdaniem jak najbardziej kwalifikowała się do wymiany), albo... kurier wynajęty przez HP rozwalił lapka w drobny mak podczas transportu. Nie wiem która wersja jest gorsza. Serwis (prawdopodobnie celowo) wprowadził znajomą w błąd w kwestii możliwości przedłużenia roczej gwarancji po tymże zdarzeniu, informując iż dokupienie gwarancji na kolejne dwa lata (co znajoma chciała uczynić) jest niemożliwe.

 

Dopiero kiedy laptop ponownie popsuł się kilka dni po skończonej gwarancji (pechowo to chyba tydzień po) Pan z serwisu ze zdziwieniem zapytał, czemu gwarancja wykupiona była tylko na rok skoro można ją było przedłużyć po tamtym zdarzeniu (za dopłatą oczywiście). Koszt naprawy pogwarancyjnej, serwis HP wycenił na 4.800zł podczas gdy na allegro ten sam model (na rocznej gwarancji, bo widać ludzie wykupywali więcej niż rok) można było kupić już za 1.700zł a za 3.000zł prosto od HP można było dostać model lepszy. Oczywiście faktura pro-forma nie została opłacona, a laptop wrócił z serwisu do domu. Ponieważ nie da się go uruchomić (diagnoza serwisu to pad płyty głównej) leży on sobie obecnie gdzieś w kącie. Znajoma zaś, już od roku jest szczęśliwą posiadaczką białego, pięknego MacBook'a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli na podstawie tego iż padł Ci laptop, to wg Ciebie cała firma jest be ;)?

 

Jak mówię mam znajomego, który pracuje w serwisie HP więc znam sytuację z trochę szerszej perspektywy. Owszem HP się psują ale tak jak i inne marki, w końcu i tak większość podzespołów produkują Ci sami Chińczycy :P Ale zważ uwagę na to iż my tu mówimy o biznesowej linii HP a nie regularnej. Ta już z samej natury rzeczy jest bardziej wytrzymała i mniej awaryjna.

 

To tak tematem HP. Co do DELLa to oczywiście, jak masz więcej kasy to wyłącznie DELL :)

 

A co do Apple to nie jest tak, że jestem przeciwnikiem. Sam bym sobie z chęcią sprawił MB black :D Ale jest i druga strona medalu, jeśli wg Ciebie Krzyśku serwis HP jest do du... to serwis Apple w Polsce jest do du.. do kwadratu :D Na wszelkich możliwych forach o Apple, Polscy userzy klną jak mogą na "wspaniałe" czasy naprawy sprzętu i stan techniczny jaki dostają zwrotnie. Od dawna wahałem się czy nie sprawić sobie jakiegoś MB czy MBP ale przestrogi innych o serwisie w Polsce skutecznie mnie odstraszyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

a odnosnie laptopow z firmy acer lub asus, czy sa jakies konkretne modele ktore moglibysci polecic ?

lub co o nich napisac ;)

 

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odnosnie laptopow z firmy acer lub asus, czy sa jakies konkretne modele ktore moglibysci polecic ?

lub co o nich napisac ;)

 

Pzdr

 

czy do ciebie nie dociera? Żebyś ich NIE BRAĆ!!! ;f

 

weź sobie della xps - 100% zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell lub jabłuszko :-))

Ja osobiście mam niesamowity pociąg do jabłuszek, ale jakoś tak nie było okazji się z nim związać na stale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm czyli na podstawie tego iż padł Ci laptop, to wg Ciebie cała firma jest be ;) ?

Nie tylko dlatego. Serwis drukarek (wg opinii ludzi którzy mieli "przyjemność" z niego korzystać) wygląda u nich równie "pieknie". Nie miałem w swoim życiu do czynienia ze sprzętem HP tyle co z DELL'em, ale też wcale nie zamierzam po tych wszystkich doświadczniach. Czarę goryczy przelało porównanie ze sobą dwóch serwerków tej samej klasy (obudowa 1U) z tegoż samego okresu, tj. HP NetServer 1000r, oraz Compaq DL360 gdzie sprzęt HP (w porównaniu z rozwiązanami zastosowanymi w Compaq'u czy w DELL'u) wygląda jakby na siłę chcieli do tej obudowy upchać płytę Asrocka (wszędzie pełno kabelków, podczas gdy w Compaq'u masz wszystko na złączki).

 

Jak mówię mam znajomego, który pracuje w serwisie HP więc znam sytuację z trochę szerszej perspektywy. Owszem HP się psują ale tak jak i inne marki, w końcu i tak większość podzespołów produkują Ci sami Chińczycy :P

Ja tam w telewizji też nie potrafię odróżnić jednego Chińczyka od drugiego i też wydają mi się wszyscy tacy sami... ale odróżniam jeszcze produkowane przez "małe spracowane rączki" produkty DELL'a od produktów innych marek i nie wydaje mi się, aby robii to "Ci sami Chińczycy".

 

 

To tak tematem HP. Co do DELLa to oczywiście, jak masz więcej kasy to wyłącznie DELL :)

Biorąc pod uwagę fakt z iloma rodzajami produktów marki DELL miałem do czynienia, oraz to iż na żaden z posiadanych sprzętów nie mogę złego słowa powiedzieć- nie kupiłbym nigdy nic innego niż DELL. To solidność na której nigdy się jeszcze nie zawiodłem.

 

 

A co do Apple to nie jest tak, że jestem przeciwnikiem. Sam bym sobie z chęcią sprawił MB black :)

MB Black to szpanerstwo do kwadratu :D Najlepsza, przedrożona wersja MacBook'a z większą ilością RAM, większym dyskiem i nagrywarką DVD. Właśnie tu nie mogę zrozumieć polityki Apple'a w kwestii nagrywarek DVD w MB i sam niestety mam tylko Combo.

 

Ale jest i druga strona medalu, jeśli wg Ciebie Krzyśku serwis HP jest do du... to serwis Apple w Polsce jest do du.. do kwadratu :D

Powiedzmy sobie szczerze- Polska jest pod wieloma względami krajem nie tyle nawet mocno nierozwiniętym co zupełnie zacofanym. Salony iSpot w tym kraju to jakieś nieporozumienie (ale to firma SAD, więc czego się tu spodziewać?), a konkretnie pracujący w nich ludzie, którzy chyba brani są "z łapanki" i po krótkich szkoleniach trafiają tam do pracy. Samo iSource (jeśli o serwisie mowa) też nie ma dobrej opinii. W kwestii przytoczonego przez Ciebie wcześniej problemu z pękającym topcase w MacBook'ach- u nas jak zwykle o wszystko trzeba się wykłócać, a w USA serwisy Apple'a uznają to jako wadę fabryczną produktu i serwis pogwarancyjny wymienia to bez mrugnięcia okiem, od ręki dziwiąc się przy tym iż u nas ktokolwiek robi z tym jakiekolwiek problemy.

 

Na wszelkich możliwych forach o Apple, Polscy userzy klną jak mogą na "wspaniałe" czasy naprawy sprzętu i stan techniczny jaki dostają zwrotnie. Od dawna wahałem się czy nie sprawić sobie jakiegoś MB czy MBP ale przestrogi innych o serwisie w Polsce skutecznie mnie odstraszyły.

Serwis serwisem, bo ten faktycznie jest u nas fatalny (choć oczywiście mimo wszystko jest i jednak naprawia). Ceny produktów Apple'a spadają, a wraz z nimi również jakość. Nie jest jednak tak jak to można czasem wyczytać na polskich serwisach Apple'owych iż myszki żółkną (moja jakoś nie żółknie), obudowy masowo pękają (żadnemu z moich znajomych się to nie zdarzyło) itd. itd. Pamiętaj, że sprzęt DELL czy Apple to nie jest oparty o tanie, badziewne komponenty z płytą główną marki Asrock na czele. Poza tym... jak już poznasz MacOS X'a to uwierz mi, iż niechęnie będziesz wracał to "świata Windows".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×