Skocz do zawartości
Kychu_sxe

Opinie o vipserv.org

Polecane posty

Jestem klientem od paru ładnych lat.

Nie mogę powiedzieć złego słowa, kontakt rewelacja (o każdej porze odpisują konkretnie i zwięźle).

Hostuję tam prywatne rzeczy i trochę testowych. Jak dla mnie wzorcowy panel do zarządzania (aż chciałoby się mieć taki w dedykowanym, swoją drogą jeśli będą mieli dedykowane to nie będę patrzył, że to stoi we francji tylko biorę od razu - byle z tym panelem - przez ssh tylko bazy backupuję :P).

Przez ostatnie 2 lata było kilka padów (prawie niezauważalnych, po naście minut, zauważyłem przypadkiem, stoję na sv1b.vipserv.org).

Stawiałem na tym hostingu dość wymagające skrypty zbierające mnóstwo danych w których odstępach czasowych i serwera nie zabiłem.

Na plus także dostęp do konta via ssh.

Chyba jedyny z hostingów jaki znam, który posiada bazy mongodb, PHP6 i całą masę nowinek.

Nie wypada chwalić, ale nie mogę inaczej. Tak trzymać, jako klient czuję się uzależniony (kupiłem dedykowany w innej firmie, teoretycznie wszystko przeniesione, ale ciężko się rozstać).

Zdecydowanie polecam, ze względu na jakość, a tego nam zdecydowanie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co się dzieje z tym hostingiem, admin od 2 tyg. nie odpisuje, serwer chodzi jak zamulony, nie mogę logować się przez ftp oraz ssh - masakra nie mogę sobie skopiować plików by przenieść się gdzieś indziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co się dzieje z tym hostingiem, admin od 2 tyg. nie odpisuje, serwer chodzi jak zamulony, nie mogę logować się przez ftp oraz ssh - masakra nie mogę sobie skopiować plików by przenieść się gdzieś indziej...

 

Mamy tam dwa hostingi, ssh, ftp i wszystkie inne usługi chodzą praktycznie nieprzerwanie - monitorujemy je. Jeden jest na sv1, drugi na sv13 - może problem z którąś z maszyn?

 

zderek@sv1 [~]# uptime

09:32:43 up 5 days, 7:11, 3 users, load average: 2.28, 3.00, 2.33

 

progres@sv13 [~]# uptime

09:33:42 up 31 days, 8:03, 3 users, load average: 0.89, 1.17, 1.18

 

 

edit:

przerwy poniżej 5 minut nie są przez nas odnotowywane.

Edytowano przez zderki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam od 3 miesięcy i jestem zadowolony. W skali od 1 do 6 dałbym 4+.

 

Plusy które przeważyły

+ svn( i svn2web ), git

+ postgreSQL,

+ redmine integrowalny z svn

+ szybkie bazy, automatyczne kopie baz (co 2 dni) i dostęp do tych kopii, przywracanie jednym klinięciem

+ kopie plików co 4 dni

+ crontab

+ ssh

 

Minusy są dwa

- w opcji za ~10 zł/mc jest 20GB/mc transferu. Każdy kolejny 1GB to koszt ~2zł. Inne opcje abonamentowe dają podobne koszty.

- trochę mało miejsca na dysku za taką cenę

 

Co musieliby zrobić aby dostać u mnie 5.0?

-----> dostosować ceny za transfer do obecnych rynkowych <-------

 

Pozdrawiam i życzę właścicielom powodzenia w rozwijaniu przedsięwzięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Viphost od kilku lat, ale to chyba koniec tej przygody. ZERO KONTAKTU z administratorem. Widzę, że nie jestem jedyny ostatnimi czasy. Na wysłane kilka maili - zero odpowiedzi. Nie da się dalej funkcjonować na takim hostingu, gdzie Klient nie ma jak dobić się do supportu. Parametry są ok, ale to co sugerowałem kilka postów wyżej, czyli KONTAKT - w ogóle nie uległ zmianie, ba - nawet się pogorszył. Na dzień dzisiejszy nikomu już nie polecę tego hostingu... CHAT umarł, został tylko email, na który admin nie raczy odpisywać. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nam odpisali na maila jakieś dwa dni temu i to w 8 minut! Może Twoje maile do nich nie docierają? Spróbuj zmienić skrzynkę lub zadzwonić. Jedyne co podałbym aktualnie jako minus hostingu to bardzo wolno działający redmine(sv12)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem na Viphost od kilku lat, ale to chyba koniec tej przygody. (...)

No ok. Ale czemu zasmiecasz opinie vipserv, skoro jedno z drugim nie ma nic wspolnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ale czemu zasmiecasz opinie vipserv, skoro jedno z drugim nie ma nic wspolnego?

Oczywiście chodzi o Vipserv... zamyślenie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nam odpisali na maila jakieś dwa dni temu i to w 8 minut! Może Twoje maile do nich nie docierają? Spróbuj zmienić skrzynkę lub zadzwonić. Jedyne co podałbym aktualnie jako minus hostingu to bardzo wolno działający redmine(sv12)

Zrobiłem jak sugerowałeś -> spróbowałem odbić się z innego adresu. Wybrałem adres, który jest zarejestrowany na serwerach Vipserv (wcześniej z Gmail'owego wysyłałem). Dalej zero odzewu -> a problem nie dotyczy drobnostki. Mam problem z zainstalowaniem rozszerzenia w PostgreSQL -> krzyczy, że nie mam uprawnień do wykonania operacji -> próbowałem wykonać każdą opcję jaką Vipserv sugeruje -> nic u mnie nie działa. Czy próbowaliście instalować rozszerzenia na nowym Postgresie? Sami sugerują, aby przenieść się na nowy serwer, gdyż stara wersja PgSQL nie będzie już wspierana przez nich - ale jak się przenieść, gdy bez rozszerzenia "ltree" nie mogę w pełni przetestować softu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę. My mieliśmy drobny problem z redmine i został on szybko rozwiązany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na początku było lepiej, teraz admin wszystkie problemy które nie są ewidentnymi awariami zbywa aroganckimi odpowiedziami, czas przenieść się na młodszy hosting dbający o klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam serwer vipserv.org od kilku ładnych lat, obecnie oprócz strony internetowej mam też sklep i korzystam z bazy danych niestety od godziny nic nie działa jest komunikat : Link to database cannot be established: SQLSTATE[HY000] [2002] Connection timed out

nie można się również zalogować do panelu vipserv.org więc rozumiem że to w tej firmie jest jakiś problem, przed chwilą nie działała też strona internetowa ale już pracuje, kiedy zacznie działać sklep? od razu zgłosiłem awarię i od godziny nie ma odpowiedzi.

Przy sklepie nic nie majstrowałem więc nie jest to awaria na skutek moich działań.

 

Czy ktoś mi odpisze? co z moimi stratami gdy klienci nie składają zamówień?

Gdyby chociaż ktoś podał publiczną informację albo odpisał na mojego emaila....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. I klientów na głowie. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na mail. Jestem tam od kilku lat. Znalazłem jakieś numery telefonu, ale nie są aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. I klientów na głowie. Nie uzyskałem żadnej odpowiedzi na mail. Jestem tam od kilku lat. Znalazłem jakieś numery telefonu, ale nie są aktualne.

 

Działa. Panowie. Świetne macie usługi. Na odpowiedzi też nie narzekam. Ale mail to jednak za mało....Dużo na tym tracicie. Wiele osób odejdzie bo czują się nieswojo po takiej akcji jak dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak działa po 140 minutach przerwy, dodam że co 1-2 dni zdarzają mi się 1-2 minutowe przerwy w działaniu sklepu. Zdarzyć się może wszystko to tylko sprzęt, może się uszkodzić itp. gdybym tylko miał szybki komunikat o awarii nie było by problemu a tak martwiłem się że może ja coś zrobiłem nie tak, może jakiś moduł gdzieś wgrałem do prestashop itp. a można było tylko publicznie czy emailowo napisać jest awaria po naszej stronie już usuwamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×