Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
XABan

Hosting prywatny

Polecane posty

Cześć.

 

Jest sobie stronka, która chwilami potrzebuje nieco więcej pamięci (do przeskalowania JPGa o wielkości maksymalnie 25MB).

W hostingu wirtualnym jest tylko górna granica pamięci, jaką może zająć skrypt - np. 64MB. Czyli w praktyce wszystko zależy od innych skryptów działających na serwerze. Raz mało się dzieje i jest miejsce w pamięci, innym razem nie ma.

 

Potrzebny jest więc hosting z gwarancją dostępnej pamięci.

Wiem, że są np. serwery prywane i dedykowane w ovh - ale one wymagają administratora.

A tutaj potrzebna jest wirtualka - tylko z tym dodatkowym gadżetem w postaci gwarancji pamięci...

 

Czy możecie mi coś zaproponować albo gdzieś odesłać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda rozsądnie, ale to trochę za dużo - nie potrzebuję aż 2GB, wystarczyłoby ze 100MB.

No i cena - zwykła wirtualka 600-900 rocznie a tutaj już 300-600 miesięcznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój smiley świadczy o tym, że żartujesz, czy jednak mówisz poważnie?

(Nie znam tych ofert, więc pytam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mogę ci wydzierżawić część mojego VPS, mam na nim serwis który zdechł co czyni serwer w zasadzie nieużywanym. Mam 512 RAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pawel_15 dzięki za propozycję, ale potrzebuję umowę bezpośrednio z hostingodawcą. Nie chciałbym musieć Ciebie ścigać w razie problemów. Wiesz jak to jest - zrobisz człowiekowi przysługę a potem są problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wygląda rozsądnie, ale to trochę za dużo - nie potrzebuję aż 2GB, wystarczyłoby ze 100MB.

No i cena - zwykła wirtualka 600-900 rocznie a tutaj już 300-600 miesięcznie...

To już było wałkowane nie raz :D To czy chcesz 10MB czy 10GB jest najtańszą zmienną w kalkulacji oferty. Kluczowe jest CPU i RAM.

 

Owszem tanio nie jest, ale biorąc VPSa/Dedyka musisz albo się znać albo kogoś wynająć i wtedy same 300zł będzie kosztowała tylko ta usługa nie mówiąc o sprzęcie ;)

 

Możesz do nich napisać po jakąś indywidualną ofertę czy możesz podpytać jak to wygląda, jeśli chodzi o RAM, przy tych ich tańszych zwykłych pakietach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twój smiley świadczy o tym, że żartujesz, czy jednak mówisz poważnie?

W tym wypadku akurat oznacza, że warto zainwestować w jedną z tych firm. ;) Szczególnie w CheapVPS, bo tam serwer dostaniesz w UK, a nie w US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że aby obrobić JPG o wielkości 25MB za pomocą popularnych bibliotek PHP np GD2 nie wystarczy 25MB ramu. Do tego czasami trzeba wielokrotnie więcej. Mniemam że ponad 128 MB..

 

Zawsze zostaje zarzadzany VPS http://www.provps.pl/managed_vps.vps nie trzeba wtedy znac sie na administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć o tym: http://e-vps.pl/index.php?adminpanel=oferta

(Wygooglałem, ale podejrzanie tanio trochę.)

 

W tym wypadku akurat oznacza, że warto zainwestować w jedną z tych firm. ;) Szczególnie w CheapVPS, bo tam serwer dostaniesz w UK, a nie w US.

 

Ale wygląda na to, że tutaj mają tylko ofertę unmanaged.

 

Problem polega na tym że aby obrobić JPG o wielkości 25MB za pomocą popularnych bibliotek PHP np GD2 nie wystarczy 25MB ramu. Do tego czasami trzeba wielokrotnie więcej. Mniemam że ponad 128 MB..

 

Masz rację, ale 25MB to raczej rzadkie przypadki.

95% nie powinno przekroczyć 8MB.

Z drugiej strony - trzeba to jeszcze przemnożyć przez ilość userów jednocześnie korzystających z danej opcji.

Ale ta wartość na razie nie będzie znacząca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co możecie powiedzieć o tym: http://e-vps.pl/index.php?adminpanel=oferta

(Wygooglałem, ale podejrzanie tanio trochę.)

Witam

Tanio? W każdej chwili możemy podnieść ;]

A tak na serio takie przyjęliśmy kryteria i wcale na rynku VPS nie jest to najtańsza oferta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

CheapVPS jest fajne ale musisz nieco ujarzmić konfigurację, procesory winny być dobre, kolega dostał 3.1 GHz, na podwójne parametry w tym RAM starczy kod FILLEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym że aby obrobić JPG o wielkości 25MB za pomocą popularnych bibliotek PHP np GD2 nie wystarczy 25MB ramu. Do tego czasami trzeba wielokrotnie więcej. Mniemam że ponad 128 MB..

 

Dokladnie. Tomi ma racje.

25MB ram wystarczy na JPG o wielkosci może z 1 MB. Dokadnie trudno określić bo zalezy to od stopnia kompresji.

Jpg o wielkosci 25 MB wystarczyłby na bilbord. Czy napewno chcesz operować na tak duzych plikach?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam

Tanio? W każdej chwili możemy podnieść ;]

A tak na serio takie przyjęliśmy kryteria i wcale na rynku VPS nie jest to najtańsza oferta.

A gdzie mogę znaleźć cenę z zarządzaniem?

Czy to już jest managed?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie mogę znaleźć cenę z zarządzaniem?

Czy to już jest managed?

 

Witam

Nie, nie jest to oferta managed.

Proszę o kontakt via PW lub mailowy, wtedy przedstawimy konkretną ofertę.

Pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×