Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
subek

Z Home.pl na?

Polecane posty

Witam,

 

posiadam forum oparte na IPB. W bazie mamy aktualnie 700 uzytkownikow oraz IP Gallery. Liczba uzytkownikow stale rosnie. Konto wygenerowalo od poczatku roku 106GB ruchu. Do tego jest zalozone okolo 20 skrzynek pocztowych.

 

Niestety zdarza sie, ze serwer nie wyrabia i forum pada w momentach najwiekszej ogladalnosci. Rzadko bo rzadko ale forum sie rozrasta i chce uniknac takich sytuacji.

 

Co byscie polecili zamiast home.pl w podobnych cenach co ich buissnes starter?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co byscie polecili zamiast home.pl w podobnych cenach co ich buissnes starter?

 

Witaj

W tym przypadku raczej trzeba się rozglądać za VPS lub małym dedykiem np OVH (nie ma sensu za dwa czy trzy miesiące ponownie się przenosić)- ale tu w grę wchodzą koszta konfiguracji, administracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS wychodza dosc drogo :/ Z forum sa jakies zyski ale nie az takie zeby sobie pozwolic na VPS czy malego dedyka. W innym temacie znalazlem taka firme http://www.hostnine.com/web-hosting/ konto proffesional i mozliwosci jakie daja to jak za darmo do tego co oferuje home.pl. Tylko czy warto sie pchac na zagraniczne serwery i czy przy wiekszym obciazeniu nie bedzie sie dzialo to samo co z home?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pojawil sie 503 forbidden. Napewno nie domaga serwer bo wiem to od goscia ktory zajmuje sie supportem mojego forum i IPB ma w malym palcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS to jakieś 250zł / rok czyli tyle co konto w porządnej polskiej firmie hostingowej (według http://cheapvps.co.uk/plans - parametry x2). A nie będziesz się martwił że coś nie działa, czegoś brakuje a za miesiąc szukać od nowa bo za duże obciążenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz to ci mogę zainstalować w podstawowym zakresie (bez optymalizacji mysql którego to omijam szerokim łukiem od jakiegoś czasu) - i tak się chwilowo nudzę. Za np. 2 miesięczną reklamę (linki) na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie do VPS dochodzi w moim wypadku admin, czyli dodatkowe koszty ale prawde mowiac to chyba bedzie najlepsze rozwiazanie.

 

Mam jeszcze jedno pytanko, czy na VPS'ach providerzy robia backupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Mógłbym zaproponować serwer VPS menaged.

Moc procesora - 500 MHz

Gwarantowany ram - 256MB

Dynamiczny ram - 1024MB

Powierzchnia dyskowa - 10 GB

Transfer miesięczny - 50 GB

Lokalizacja serwera - Polska, Łódź.

Koszt - 80 zł /mc

Serwer zarządzany panelem administracyjnym DirectAdmin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podnoszę temat bo kończy mi się abonament, a ja nadal nic nie wybrałem. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podnoszę temat bo kończy mi się abonament, a ja nadal nic nie wybrałem. Macie jeszcze jakieś propozycje?

 

Vps, nic się nie zmieniło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jest jakiś z adminem w komplecie? :)

 

U nas są zarządzane vpsy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jakieś konto na dhosting.pl?

Ewentualnie jeśli jest potrzebna jakaś bardzo potężna moc, to dserwer1/4 albo gdzieś vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W bazie mamy aktualnie 700 uzytkownikow oraz IP Gallery.

Ile masz userow srednio on-line? Tych 700 w bazie to zadna powalajaca ilosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a pady serwera się zdarzają. Od tamtego postu przybyło mi 77 nowych użytkowników więc jest już koło 800. Średnio 20 jest aktywnych czasami mniej czasami dużo więcej, na koncie ostatnio tez działa Wordpress. Propozycja Malu jest super z tym, że trochę za drogo jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×