Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Łukasz Tkacz

Wydajność Kimsufi z OVH

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Witam,

mam pewne pytanie - jak wygląda wydajność najtańszego z serwerów Kimsufi z OVH (a dokładniej to Kimsufi 08)? Chodzi mi o to ile serwisów pociągnie.

 

Od razu wyciągam tarczę na lecące kamienie - nie zamierzam zakładać hostingu! :) Po prostu nadarzyła się pewna okazja - w razie potrzeby chyba będzie to w zasięgu możliwości i chcę zapytać jak duży serwis będzie mógł na tym śmigać tzn. działać szybko (powiedzmy nawet forum przemo, ale bez popierdułek).

 

Biorę pod uwagę użycie lighthttpd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie można dokładnie określić ile kont uciągnie dana maszyna, wszystko zależy od użytych skryptów ilości odwiedzin i co najważniejsze od ilości zapytań do bazy danych oraz ich budowy. Serwer taki może więc pociągnąć nawet 2k stron, a może się dławić nawet jednym rozbudowanym serwisem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Chodzi mi powiedzmy o 2-3 serwisy. Jak duże mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi powiedzmy o 2-3 serwisy. Jak duże mogą być.

 

takie jak dobrze zoptymalizujesz usługi na serwerze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12431451 jednostek czegoś tam...

 

Nikt Ci nie powie ile to uciągnie, bo na to składają się setki czynników, zaczynając od konfiguracji, a kończąc na skryptach, rozłożeniu ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lighttpd Ci nie wiele da, jeżeli nie będziesz serwował dużej ilości treści statycznej. I tak większość obciążenia pochłonie php, a nie sam deamon http. Pamiętaj, jednak że musisz oszczędzać ten procesor, czyli musisz przeznaczyć znaczną część tego 1GB ram na buffor i cache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajną rzeczą jest cache dla php, dzięki niemu będziesz mógł obsługiwać więcej zapytań poi strony w php gdyż nie będą się generować za każdym razem, a będą wyciągane z cache'u :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jezeli umiescimy na tym serwerze (KIMSUFI) forum podobne do tego, ten sam skrypt, podobna wielkosc, nonstop ok. 50userow online to bedzie to wzglednie dobrze dzialalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każdy, ale dedyk pociągnie na 200% smile.gif

 

 

No wiesz, wszystko zależy jak się prowadzi to forum, jeżeli mówicie o skrypcie IPB to nawet ze 150 osobami online nie będzie problemu na shared (bynajmniej u mnie nie ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy 50 osobach online, to nawet dobry shared hosting wystarczy.

 

No to Lukasamd ma chyba teraz wieksze wyobrazenie o mozliwosciach tego serwera. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu miałem stronę, która potrafiła mieć 500-600 osób online na swoim serwerze współdzielonym. Więc naprawdę uważam, że dobry hosting podoła temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko :)

Jak dużego Waszym zdaniem przema uciągnie? Ktoś instalował przema na kimsufi. Słyszałem, że to zarżnie nawet najlepszą maszynę.

Oczywiście mówimy tu o podstawowej konfiguracji z jakiegoś HOWTOs - perfect configuration. Dla ulatwienia dodam, że instalowałbym ubuntu, choć nie wiem, czy to dobry pomysł.

 

Nie liczę na cuda, ale może akurat ktoś sie wypowie. Ja zdaję sobie sprawę z tego, że jest to głupie pytanie, bo to zależy od wielu czynników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ubuntu z grafiką to na pewno stracisz kilka % ramu :). Proponuje zatrudnienie admina, na podstawowym configu to raczej długo nie pohula. Nic więcej Ci nikt nie powie bo nie podałeś żadnych szczegółów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przemo z jako takim ruchem i jako takimi dodatkami plus jakas strona oparta na MYSQL, i srednia online gdzie nie bedzie wieksza niz jakies 50 - 70 osob ten serwer pociagnie. Choc przema nie polecam, gdyz to coś potrafi nawet "najlepsze" serwery zamęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Verde, dlatego właśnie zapytałem o przema. Gdybym już miał na tym kimsufi stawiać forum, to pewnie byłoby to na VB.

 

Dzięx za odpowiedź

 

EDIT: Chodziło mi oczywiście o ubuntu server bez środowiska graficznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na tym Kimsufi mam jeden serwis, serwer obsługiwany przez nginx i aplikacje na zend framework. No cóż... procek niedomaga, ale to wina dużej ilości zapytań sql.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednia konfiguracja apache i mysql i pociągnie długo.. na default tak jak już pisałem to moim zdaniem będzie lipa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×