Skocz do zawartości
Andy

Dedyk (kolokacja ?) pod portal+bardzo duży download (legalny)

Polecane posty

Witam zastanawiam się gdzie kupić dedyka pod portal + bardzo duży download ( W sumie to mogą być 2 jeden pod portal drugi pod download).

Myślałem nad OVH HG lecz jedno mnie odstrasza http://www.ovh.pl/prywatne/jednostki/zasto...ne_projekty.xml przekraczać będzie 101 mbps i będę musiał płacić pewnie z 4 tyś zł co miesiąc za jakąś usługę premium ? Nie ...

 

Mysłalem też nad kolokacją tylko gdzie ?

 

Potrzebuję:

 

HDD: Min 500 GB.

Transfer: Najlepiej bez limitu , oczywiście będę trzymał same legalne pliki na serwerze. Nie będę miał torenta i tp. Głównie pliki rar,zip.

 

UpTime: Min 99,97% mies.

 

Gdzie ?: Obojętnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że przekroczysz 100Mbit? ;)

 

Może być trudno..

 

Zawsze możesz zamówić drugi serwer na kogoś innego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby racja ;) No ale jakoś ostatnio o OVH duży złych opinii się naczytałem. A kolokację gdzie proponujecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby racja ;) No ale jakoś ostatnio o OVH duży złych opinii się naczytałem. A kolokację gdzie proponujecie ?

 

Kolokacja sie nie oplaca, zalezy jaki masz serwer do podpiecia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nad leaseweb też myślałem ;) No a w USA jakieś ? No i w Polsce ( Poza OVH ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post pod postem ale nie mogę dać edytuj.

 

Przeczytałem opinie o leaseweb no i na razie ta firma odpada kiepski suport piszą że dyski padają i tp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałem nad OVH HG lecz jedno mnie odstrasza http://www.ovh.pl/prywatne/jednostki/zasto...ne_projekty.xml przekraczać będzie 101 mbps i będę musiał płacić pewnie z 4 tyś zł co miesiąc za jakąś usługę premium ? Nie ...

 

Mysłalem też nad kolokacją tylko gdzie ?

 

Potrzebuję:

 

HDD: Min 500 GB.

Transfer: Najlepiej bez limitu , oczywiście będę trzymał same legalne pliki na serwerze. Nie będę miał torenta i tp. Głównie pliki rar,zip.

 

UpTime: Min 99,97% mies.

 

 

Przykro mi, ale Cię zmartwię. Kolokacja z dedykowanym łączem 100 Mbps i SLA 99,97% wyniesie o wiele więcej niż 4 tys. zł. W ogóle wg mnie wymagania wręcz nierealne w podanej przez Ciebie kwocie (wykluczam budżetowe serwerownie bo w żadnej nie dostaniesz takiego SLA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uważasz że OVH nie da ci wystarczająco dużego łącza to niestety nie ma poza nią firmy w europie która daje większe łącze za zbliżoną cenę. Jeśli potrzebujesz czegoś powyżej 100Mbit z takim SLA to musisz się nastawić na wydatek kilkudziesięciu tysięcy miesięcznie za samo łacze + miesce w szafie albo dedyk ;)

 

Można jeszcze coś poszukać w wielkich firmach typu Strato, 1&1 ale jakoś nie wydaje mi się ze Niemcy dają więcej od OVH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK to kolokacja odpada a jak z dedykami ? Jakieś firmy z USA znacie , z tego co wyczytałem to w USA mają niezły support .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy serwerze dedykowanym na jako taki support nie powinieneś liczyć. Poza odpowiadaniem w razie awarii, ewentualną naprawą tego co się zepsuło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie niewiem co i w czym problem. OVH moze i ma za uszami ale to kazda serwerownia ma. Jesli bedziesz przekraczal 101Mbps w kazdej serwerowni dostaniesz maila co ty czlowieku robisz z tym laczem. Dodac do tego no limit transfer, bo przy takim zapelnieniu lacza to trafik leci jak woda z kranu i sie nie oplaca rozliczac na pakiety ovh wydaje sie najbardziej odpowiednim przedstawicielem swojej klasy. Formalnosci odnosnie kupna i rezygnacji serwerow sa uproszone do minimum i obracaja sie w kregu zaplac online dostaniesz szybko serwer po tem fakturke , rezygnujac z serwera tez nie musisz zadnych faksow podawac tylko poprostu nie oplacasz serwera, ewentualnie skrobiesz maila i serwer jest OFF. Wiec papierkowe sprawy sa minimalne. Dwa serwery w europie wiec jesli wiekszosc ludzie jest z europy pingi sa na przyzwoitym poziomie i ladowanie plikow czy stron tez. Niewiem jaka kasa tam dysponujesz, ale jesli chcesz cos ponad 101Mbps bez limitu transferu to niebedzie to suma 200 zl . Zawsze mozesz popatrzec na serwery Serwery profesjonalne w ovh i dopytac sie jak to jest tam z laczami gdyz tam daja minimum 1 Gbps za cene 500 zl ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra bo już się pogubiłem ;)

 

Dajmy na to ten server: http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/bixeonrevolution.xml

 

Piszą że przepustowość 2 Gbps czyli to ich ograniczenie 101 mbps nie ma tutaj zastosowania ? Czy co bo nie rozumiem po co dają 2 Gbps jak możesz wykorzystać 101 mbps ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowie ktoś? też poszukuje takiego serwera, czy jest to w ogóle możliwe żeby taki dedyk jak kolega wyżej podał pociągnął taki download jak np. majorgeeks.com wszystkie pliki leżą na ich serwerach.

 

Oczywiscie ogladalnosc mniejsza i mniej ludzi by pobierało, ale jednak dużo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z OVH do Internetu 100 Mbps

SLA Premium

( dla całej infrastruktury )

 

 

Ten serwer z łączem 200 mbps bez limitu transferu 3 tyś miesięcznie. z łączem 1 gb/s bez limitu transferu 6 tyś miesięcznie. z 300 mbpsami bez limitu transfer 3333 zł miesięcznie.

Ceny brutto :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowie ktoś? też poszukuje takiego serwera, czy jest to w ogóle możliwe żeby taki dedyk jak kolega wyżej podał pociągnął taki download jak np. majorgeeks.com wszystkie pliki leżą na ich serwerach.

 

Oczywiscie ogladalnosc mniejsza i mniej ludzi by pobierało, ale jednak dużo ....

 

 

www.ovh.pl

tam jest nr telefonu - można się dowiedzieć wszystkie od ręki.

 

PS: OVH jest we Francji - nie w Polsce.

Nad leaseweb też myślałem smile.gif No a w USA jakieś ? No i w Polsce ( Poza OVH ) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ovh jak to pisał oles w jednym newsów zwiększyło limit ze 101 na 1gbit na użytkownika ( albo 400/500mbit) już się pogubilem)

 

forum.ovh.pl/ dział serwery dedykowane / któryś z newsów olesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gdzie teraz najlepiej stawiac serwery pod download plików ?? Oczywiscie chodzi mi o jak najtanszcze miejsca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze ovh wprowadzilo teraz dziwne sposoby rozliczania dopłat.

 

Czy ktoś sie orientuje czy jest cos takiego jak Biznes SLA zeby np. byla gwaracja 100mbit/s dla kazdego mojego serwera a nie zebym musial dla kazdego kupowac osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pozostaje tylko przeczytanie ostatniej strony z forum.ovh.pl z działu serwery dedykowane. całej strony:P

 

inaczej nie będziesz wiedział co kupujesz;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle ze ovh wprowadzilo teraz dziwne sposoby rozliczania dopłat.

 

Czy ktoś sie orientuje czy jest cos takiego jak Biznes SLA zeby np. byla gwaracja 100mbit/s dla kazdego mojego serwera a nie zebym musial dla kazdego kupowac osobno.

 

Daj spokój, oni co chwile coś zmieniają. Dlatego teraz kupuje u nich tylko domeny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×