Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
domena24.info

--byłem u sync.pl --

Polecane posty

Witam

Byłem z moim radcą prawnym u sync.pl namierzyłem firemkę .. Wchodzę na Księdza Skargi a tam nie kto inny tylko eks właściciel h4u.pl Pan Nowacki ( dane z informacji telefonicznej) ,

Weszliśmy na pięterko i dzwonimy.

Po dłuższej chwili otworzył Pan i mówię :

-"Czy tutaj znajduje się siedziba sync.pl?" a on mi to pomyłka.

 

I tutaj nie wiem...pozew doręczy mój radca prawny. Poza tym zajął się tym już mój urząd skarbowy gdzie złożyłem również wniosek o ustalenie miejsca aktualnie prowadzonej działalności przez Sync.pl

 

pożałują moich 1500 PLN strat i odszkodowań dla klientów za utratę danych bo reseller zniknął z sieci a abonament mam do 21 sierpnia !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chwilowa przerwa w pracy i już bym coś zmoderował hehe :)

Temat o sync.pl był, co mogło być powiedziane było powiedziane i tyle.

 

pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Jak by mi tak ktos zamknal dzwi przed nosem to bym tam z butem wlecial. Ludzie daliscie sie elagncko wyj#$#ac na pieniazki i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie takie posty. Tyle razy było to wałkowane, o sync.pl i wcześniejszych wyczynach Dominika czytałem dawno temu i zastanawia mnie, czy ktoś o zdrowych zmysłach kupił by tam konto?

 

Odpowiedź jest prosta: NIE (chyba, że dla zabawy). "Radca prawny" :) To dopiero dobre, dla 1500 PLN :) Eh... dzieci powinny najpierw skończyć szkołę podstawową, gimnazjum i przynajmniej na tyle średnią, by nie pisać takich bzdur ze złości (czy dla checy).

 

Ten post mi wygląda na podręcznikowy przykład podwyższania swojej wartości lub podnoszenia się na duchu robiąc z tego dużą aferę i z autora niewiadomo kogo :)

 

Proszę, oszczędzajcie forum takich rzeczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

@domena24.info

Radca prawny... Ciekawe dlaczego jeszcze tam oddziału szturmowego Policji nie sprowadziłeś. Ale chyba ojczulek Dominisia nie był by taki głupi i powiedział: TU JEST SIEDZIBA SYNC.PL

 

Pozdrawiam

 

Wysłany Pon Cze 13, 2005 6:28 pm:

 

I co akcja typu -=Byłem u sync.pl=- moze zmienic, jezeli by duza grupa tam poszla, to rozumiem, ale jedna osoba

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie) ... przejdzcie od słow do czynów i przestańcie partolić o Maryni.

 

Zamiast tera zganić że ktos tam wizytował sync.pl byście też sie wybrali na wycieczke. Jak tak to wszyscy byli za - jak teraz to wszyscy udają gumisia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
INFORMACJA

 

Witam,

Informuje, iz wszystkie prace nad serwerem zostaly definitywnie zakonczone, a zakladanie kont jest od teraz mozliwe.

 

Wszystkie osoby, ktore wyslaly do mnie mail o przywrocenie konta maja te konta przywrocone (poza kilkoma osobami, ktore nie podaly pelnych danych).

 

adres cpanel: http://213.202.240.134:2082

adres whm: http://213.202.240.134:2086

 

Prosze o konakt wszystkie osoby, ktore sa zainteresowane zwrotem pieniedzy za konta, jak i te, ktore maja inne roszczenia prawne, np. chec lub zalozenie sprawy sadowej.

 

UWAGA! Zwrot pieniedzy bedzie mozliwy tylko do dnia 25 sierpnia 2005. Pozniejsze wnioski beda odrzucane.

 

Informue takze, ze serwer nie jest administrowany przez moja osobe, tylko przez zaprzyjaznionego doswiadczonego administratora.

 

Pozdrawiam,

Dominik Nowacki

Taka mała uwaga: Panie Nowacki, proszę kupić za swoje ciężko zarobione pieniądze CD-Action numer 11/2005 (listopad). I przeczytać sobie numer 50 Strefy WWW. Z okazji tego numeru zebrałem wszystkie ciekawsze wypowiedzi pańskie z for dyskusyjnych. Może i pojedyncze komunikaty nie brzmią tak "wyraziście", ale jak się przedstawi pańskie wypowiedzi sprzed 3-4 lat i np. z tego roku widać jaką ściemę wyciska Pan swoim klientom. Jak będzie chciał mnie Pan pozwać, zastraszyć to proszę pisać na maila: tomick@websys.pl - prześlę Panu mój adres domowy, a ja chętnie porozmawiam z największym oszustem polskiego internetu ostatnich lat.

 

Ciekawe jakim prawem ograniczasz datę składania wniosków do 25 sierpnia? I tak twoje obietnice są "g" warte.

 

Napisałem w tym temacie, aby nie tworzyć kolejnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy pytał si emnie ostatnio czy nie znam dobrego hostingu bo musi się wyneiśc z obecnego - okazało się ze ma na jakims h4u czy cos kole tego bo mu admin przysłał info że niby prokuratura się nim zainteresowała ...

 

BTW: kolege skierowałem tutaj na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie:

 

Nikogo u mnie w domu nie było.

 

 

Wszystykich zainteresowanych zwrotem pieniędzy zapraszam pod nr gg 6493880.

 

A Pana domena24.info upominam, aby nie pisał fałszywych postów nt. swoich "niby wizyt".

 

Pozdrawiam,

Dominik Nowacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pokusiłem się przeczytać wszystkie Pańskie wypowiedzi, które pan pisał w ciągu tych kilku lat. Napisałem o tym artykul :D Miłej lektury.

 

Z cyklu "Pogromcy mitów". Jak prowadzić firmę hostingową, aby każdy klient wychodził NIEZADOWOLONY. Opracowane na licznych przykładach.

 

 

Część pierwsza: Sync.pl

 

Jestem winny wyjaśnienia, dlaczego taki art. Otóż artykuł nie jest tylko dla posiadaczy firm hostingowych. Artykuł jest pisany dosłownie dla każdego, kogo interesuje kupno konta. Będziecie mogli szybko wyłapać techniki przekonywania klientów do siebie :D Nie będzie ogólników, a jedynie same suche i nagie fakty. Nie mam zamiaru kryć swoich uwag do tego typu pseudo firm obsługujących przez lekko uszkodzonych nastolatków wyciągających kasę od osób, które nie posiadają pełnego przeglądu rynku firm hostingowych.

 

Nie mam zamiaru poprawiać błędów w cytatach [ani ja! :) - dop. Nick, korekta]- powinniście wyciągnąć wnioski z tego :)

 

 

Zapewniaj, że już sytuacja opanowana. Winą obarczaj hackera.

 

Sync.pl & h4c.pl, czyli zły Lord Dominik N. atakuje.

Sprawa się ciągnie dość długo, ponieważ niejaki Dominik N...

 

WYPOWIEDŹ nr 1, źródło: webhostingtalk.pl – cytaty z forum:

 

"PRzez kilka tygodni staraliśmy się odzyskać stracone dane użytkowników (a właściwie nie my, tylko technicy z theplanet). Niestety nie było to możliwe."

 

Należy to przeczytać tak - drogi kliencie: jak wróciłem ze szkoły to dowiedziałem się o tym, że hakerzy zaatakowali mój serwer, ale niestety nie wiedziałem jak obsługiwać system i nie umiem przywrócić waszych plików.

 

"Korzystając z okazji dokonałem zakupu serwera dedykowanego w niemieckim datacenter w coburgu. Serwer ten ma wykupiony backup 70 GB, na który bedą ładowane raz w tygodniu backupy użytkowników.

 

Informuję, iż istnieje możliwość przywrócenia kont, z gwarancjami uzgadnianymi indywidualnie, jak i możliwość zwrotu niewykorzystanej kwoty za konta."

 

Hola, hola! Akapit wyżej napisałeś, że dane użytkowników są niemożliwe do przywrócenia! Coś jest nie tak... Może to, że wszystko jest załatwiane "indywidualnie"? Oczywiście zwrot kasy nie nastąpił... Mit nr 1: Uczciwość względem klienta - obalony.

 

"Odnośnie zwrotu jest on możliwy tylko w drodze indywidualnych negocjacji via email, gg, telefon."

 

Czytamy, że kasy nie dostanie nikt, bo i tak ciebie przegadam. Ale dam ci szansę, bo lubię się użerać z ludźmi.

 

"Serwer zarządzany będzie przez profesionalnego administratora."

 

Czyt.: Ta jasne... ja ci dam administratora... będzie jak zwykle.

 

źródło: forum.kasart98.com - fragment: "Naszych klientów obsługuje kadra 6 administratorów technicznych, oraz 2 pracowników działu sprzedaży, dzięki czemu jesteśmy dostępni prawie 24 godziny na dobę."

 

Tak... prawie jak TVN24. Swego czasu Sync.pl udostępniał na swoich stronach aż 5 telefonów komórkowych. Raczyłem przedzwonić w sprawie zakupu konta... niestety... 3 z nich były wyłączone, a na 2 nikt nie odbierał telefonów.

 

Ta strona nie spełnia wymogu Ustawy z dn. 18.07.2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną - Rozdział 2 - Obowiązki usługodawcy świadczącego usługi drogą elektroniczną - Art. 5. oraz Ustawy z dnia 19 listopada 1999 r. - Prawo działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 101, poz. 1178 z dnia 17 grudnia 1999 r.) (zm.: z 2000 r. Dz.U. Nr 86, Poz. 958 i Nr 114, poz. 1193) - Art. 12. 1. Mit nr 2: Dostępność przez 24 godziny na dobę - obalony.

 

"Jak nie wystawiliśmy, jak wystawiliśmy. Faktura została wysłana na email, kjtóry został podany przy zamówieniu domeny."

 

No właśnie... jak nie wysłaliśmy, jak wysłaliśmy? I to na e-mail (nawiasem mówiąc to wypowiedź jest z dnia 25 stycznia 2005. A więc pół roku przed wprowadzeniem e-faktur, do których trzeba używać kwalifikowanego podpisu elektronicznego.)

 

Hosting4Company i sync.pl nie są Dominika N.?

28.09.2004, forum.webhelp.pl:

 

"Z h4u.pl nie wyszlo, ale nie nam tylko Dominikowi od h4u.pl, teraz h4u.pl zostala za grosze odkupione przez nasza firme, konta sa prowadzone na dotychczasowuych zasadach. Od czasu przejecia przez nas tego serwera jego awaryjnosc jest prawie zerowa, a jego uptime wedlug hyperspinu to 100 %, jak i naszego 2 serwera sync.pl tez 100 %"

 

Początek czerwca 2005:

 

"Witam serdecznie,

 

Z góry pragnę przeprosić za zaistniałe problemy z serwerem w ostatnich dniach. Z powodu utraty hasel (wlasciwie zmiany algorytmu ich kodowania) prosimy o przeslanie RESELLEROW ORAZ KLIENTOW _SYNC_ nie klientow resellerow loginow oraz hasel (hasel w celu usrtawienia TYMCZXASOWO, haslo NALEZY zmienic w ciagu 7 dniach od jego ustanowienia).

 

Szersze wyjasnienia problemu i inne informacje (zadoscuczynienie) przeslemy w ciagu najblizszych 3 dni.

 

Maile prosze wysylac na adres sync-hasla@o2.pl

 

Prosimy o nie podawanie STARYCH hasel jako tymczasowe, wiadomosci mail nie sa szyfrowane i moga byc obiektem pozadania hakerow....

 

Pozdrawiam, Dominik N." [cenzura by Tomick]"

 

(nazwisko padło - dlatego, że to pismo "firmowe", nie ma potrzeby takowego cenzurować) A tu znowu forum webhelp.pl:

 

"Informuję, że na ejden serwer ładujemy max 50 kont, dlaczegoś Tajemnica firmowa."

 

Tajemnica okazała się dość nietrwała. Okazało się, że zamiast serwera dedykowanego marka cvv.pl (właścicielem jest sync.pl) wykupiła VPSy w celach prowadzenia hostingu. Dodam, że VPS (Virtual Private Server) służy do utrzymania bezpieczeństwa w systemie, lecz kompletnie nie nadaje się on do oferowania go użytkownikom końcowym.

 

Pan Dominik (pozdrawiam przy okazji) również twierdził, że jeżeli jakieś informacje zostały wysłane to odebrał je ktoś z jego pracowników. Oczywiście tak nie było, bo nie było takowych pracowników.

 

"Prosoilbem abys sie nie czepial szegulow. Formalnie nie, ale praktycznie tak ... Moglbys nie robic ze mnie glupca? i totalnej ofiary?"

 

To tak na koniec, panie Dominiku.

 

Moja odpowiedź to: Nie będę robił z pana ofiary. To czytelnicy ocenią.

 

Fora, z tematami o sync.pl:

http://forum.webhelp.pl

http://forum.kasart98.com

http://webhostingtalk.pl

 

 

Komentarz od autora:

 

Oczywiście to nie wszystkie wypowiedzi Pana Dominika. Nie byłem w stanie zebrać wszystkich ciekawych wypowiedzi (np. o centralach gg pracujących pod linuxem + wine + uruchomiony gg, o sprzątaczkach, które odbierały wiadomości z BOKu itd.). Jeżeli myślicie, że to jest jedna "czarna owca" - to niestety nie... Takich osób jest więcej. Tworzą samonapędzające się maszynki do robienia zielonych. Uruchamiają pierwszy interesik, później zbijają dużą kasę, interesik pada, lecz jest kasa na następny - lepszy, naciągają kolejne osoby i tak koło się zamyka. Tekst ten ma na celu was uświadomić, do jakich granic mogą się posunąć sprzedający w Sieci "tani i profesjonalny" hosting. Dlaczego na ogień poszedł rynek hostingowy? Dlatego, że często na takich serwerkach postawione są strony, które mają przynieść jakiś dochód. A jak serwer pada to i strona nie działa. Zapowiadam, że to nie będzie koniec ujawniania faktów z różnych dziedzin życia w Sieci. Można by powiedzieć, że "dzień dziecka się skończył".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe :P niby nic, ale h4u jest wymieniony przez użytkownika Sync.pl- czyli Dominika. H4u.pl to o ile się nie myle jedna z domen, które były zarejestrowane na p. Dominika :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja pozwoliłem sobie uwiecznić firmę Pana Nowackiego w swoim tegorocznym artykule na temat usług hostingowych, na łamach Magazynu Internet (nr 10/2005). Można tam znaleźć między innymi screenshota z ataku na Sync.pl w dniu 2 czerwca br.

 

Zapraszam serdecznie do lektury - miesięcznik dostępny jest w EMPiK-ach oraz dobrych kioskach i salonikach prasowych (a także w czytelniach bibliotek). Cena: 9.90 zł za wersję bez CD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo udostepnic te kilka stron dotyczących hostingu na zasadzie GNU/GPL ? :)

Spełeczności by się przydało, co (chociażby w moim przypadku) nie zmieni faktu, że gazetę nabędę (dziś nie mogłem znaleźć w hipermarketowym śmietniku, choć co dziwne zanalazłem nowego Linux+'a :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wnioski o Open Documentation to raczej nie do mnie, a do wydawnictwa ;-). Jak ktoś bardzo chce to artykuły można opłacać SMS'em. Wychodzi 3 złote za 10 tekstów w wersji PDF. Tylko nie wiem czy jest już ten tekst w bazie, bo to chyba ma parę tygodni opóźnienia (na zasadzie opłat za archiwalia). Jak coś to: www.mi.com.pl .

 

A co do egzemplarzy promocyjnych to zapytam :-).

 

Na marginesie - opinie na temat tekstu mile widziane :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na marginesie - opinie na temat tekstu mile widziane :-).

Przeczytalem.

Opinie mieszane.

Nastepnym razem daj prosze taki text przed publikacja do oceny na tym forum to kilka bledow by sie wylapalo (np. lokalizacja serwerow) :>

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ehhh...ludzie proponuje zakończyć temat sync.pl bo i tak nie dojdziemy co i jak naprawde :) Nie ma co ukrywać daliśmy się wykołować jakiemuś lamerowwi i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość epox
Ktoś się dał ten się dał Uśmiech... . Po prostu ludzie byli zaślepieni ceną

Też się z tym zgodze, ponieważ na początku widziało się ceny szok, strona hmm kwestia gustu lecz ładnie wyglądała i się ufało. Ja na szczęście się na to nie nabrałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×