Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
webBartek

Hosting z tworzeniem baz przez CREATE DATABASE

Polecane posty

Witam, szukam już kilka godzin jakiegoś konta www lub reseller, w którym możliwe będzie tworzenie baz danych przez polecenie sql CREATE DATABASE (odpowiednie prawa dla usera), gdyż muszę je wykorzystywać w skrypcie.

Wiem, że VPSy i dedyki to oferują na pewno, ale muszę znaleźć konto www lub reseller (najlepiej do 400zł rocznie).

 

W większości hostingów jest DA, Cpanel itd...które nie pozwalają na to.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nikt na to nie pozwala bo bazy mają prefix konta w nazwie nie bez powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym wiem...ale już nie chodzi mi o prefix (mogę ustawić w skrypcie, że baza będzie przyjmowała prefix o nazwie usera)...nieważne jaka będzie nazwa, ważne żeby była możliwość tworzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie o tym wiem...ale już nie chodzi mi o prefix (mogę ustawić w skrypcie, że baza będzie przyjmowała prefix o nazwie usera)...nieważne jaka będzie nazwa, ważne żeby była możliwość tworzenia.

 

Możesz powiedzieć po co ci to tworzenie bazy? Bo jeśli chodzi o kodowanie itp. to zawsze możesz zmienić z poziomu skryptu przed stworzeniem tabel już istniejącej bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do postawienia dema skryptu umożliwiającego hostowanie for phpbb3 (coś jak fora.pl). Skrypt jest tak napisany, że każde forum to oddzielna baza... więc przydałaby się też nielimitowana ilość domen (zaraz wymagania uaktualnie w pierwszym poście). Ale jak już mówiłem, tu chodzi o demo...wiadomo, że kto będzie chciał postawić coś na dłuższą metę to musi mieć VPS/dedyka.

 

Dodatkowe wymagania:

php5, mod_rewite, nielimitowana ilość baz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to na 99,99999% nie znajdziesz na shared takiej funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie to na 99,99999% nie znajdziesz na shared takiej funkcjonalności.

 

A nie można tego zrealizować wykorzystując DA i jego API a dokładnie funkcję CMD_API_DATABASES ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×