Skocz do zawartości
grzesiekb

Gotowy serwer pod mały hosting

Polecane posty

Szukam oferty gotowych serwerów pod mały hosting ( zainstalowany linux, panel do zarządzania kontami, zarządzanie serwerami wirtualnymi, domenami) . Taki gotowy serwer sprzętowy z oprogramowaniem do podłączenia i działania.

 

Kiedyś dostałem od znajomego maila z ofertą jednej z firm ale nie pamiętam nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może mówisz o koncie Reseller.. Zapoznaj się z ofertami firm które mają konta reseller w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozejzyj sie za ofertami 'managed'

 

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym managed.

Interesuje mnie zakup gotowego komputera ze skonfigurowanym oprogramowaniem do hostowania poczty, www, php, mysql.

 

Dalej szukam i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...czy mi się wydaje, czy autor wątku nie wie w ogóle w co się pakuje i jesteśmy świadkami powstawania idei na nowego krzaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...czy mi się wydaje, czy autor wątku nie wie w ogóle w co się pakuje i jesteśmy świadkami powstawania idei na nowego krzaka?

 

 

Autor wątku dobrze wie o co mu chodzi. Jednak dalej nie znalazł odpowiedzi na tym forum.

Chce kupić skonfigurowany serwer. Nie wynajmować. Fizyczny komputer z oprogramowaniem opisanym wcześniej. Gotowy do postawienia na własnym łączu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor wątku dobrze wie o co mu chodzi. Jednak dalej nie znalazł odpowiedzi na tym forum.

Chce kupić skonfigurowany serwer. Nie wynajmować. Fizyczny komputer z oprogramowaniem opisanym wcześniej. Gotowy do postawienia na własnym łączu.

 

no to autor wątku jesli faktycznie wie o co mu chodzi niech poswięci chwilkę, uzyje wyszukiwarki i poczyta o panelach itd.

 

Jakim budzetem dysponujesz?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że autorowi wątku chodzi o to by kupić skonfigurowanego PCeta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to autor wątku jesli faktycznie wie o co mu chodzi niech poswięci chwilkę, uzyje wyszukiwarki i poczyta o panelach itd.

 

Jakim budzetem dysponujesz?

 

Ed

 

Czytałem o CPanel. Właściwie na własną rękę też możnaby cos takiego zrobić. Budżet to ok 3000 zł. Wymagania raczej niewielkie. Może z 10-15 domen i witryn.

Jak już wspomniałem w ubiegłym roku miałem w ręku ofertę jednej firmy ale za Chiny ludowe nie pamiętam nazwy. Maszyny były gotowe z zainstalowanym jakimś linuxem i panelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba taniej będzie Ci kupić jakiś komputer z już zainstalowanym linuxem i poprosić/wynająć kogoś by Ci poinstalował co trzeba, wydaje mi się, że 200 zł dodatkowo starczy by ktoś Ci zainstalował, a na marginesie, to na prawdę może konto reseller to tańsze rozwiązanie, jeśli nie planujesz generowania nie wiadomo jakiego obciążenia tymi witrynami, które tam będą, a jeśli to nie powoduje problemów prawnych to może nawet zwykły hosting, prawie na pewno taniej Ci wyjdzie, ale może nakreśl bliżej, czemu planujesz takie nietypowe rozwiązanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To ja pytam autora wątku, czy jest pewien swojego stanowiska i naprawdę chce postawić serwer w domu.. i czy jest świadom konsekwencji (non stop włączony, czyli pobiera prąd, do tego łącze z dobrym wyjściem na świat... itd. itp.) : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i przydałby się chociażby jakiś słaby UPS, który zapewniłby stabilne zasilanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie szczerze, pomijając wszystko inne... za 3 tysiące jednorazowo to można kupić

notebooka do biura, a nie dobry i wydajny serwer pod hosting. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można kupić na przykład używanego HP DL360, cena około 2500 zl.

Nie jest to żadna nowość, ale ogólnie słyszę o tym modelu same pochlebne opinie :-))

Wiem, że się czepiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można kupić na przykład używanego HP DL360, cena około 2500 zl.

Nie jest to żadna nowość, ale ogólnie słyszę o tym modelu same pochlebne opinie :-))

Lepszy HP DL380.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@grzesiekb szuka serwera managed czyli zarzadzalnego... czyli o nic sie nie musi martwic. Takie to trudne do pojecia? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież wyraźnie napisał, że chce kupić skonfigurowany serwer ,a nie wynajmować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież wyraźnie napisał, że chce kupić skonfigurowany serwer ,a nie wynajmować :)

To jednym słowem takiego nie ma. Wynajem pozostaje. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jednym słowem takiego nie ma. Wynajem pozostaje. :)

 

Dlaczego nie ma? Oczywiscie ze mozna kupic taki serwer. Heh. Coz za wiedza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie chce się zajmować serwem i martwić o takie rzeczy jak Net, prąd, etc. to oprócz wynajmu nic mu nie pozostaje... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zostaje zakupienie serwera Dell/HP, podpisanie umowy z SLA i klient sobie spokojnie zyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze może, kupić maszynę, zapłacić za jej skonfigurowanie i umieścić ją w jakimś DC.

Albo jak ma dobre łącze to faktycznie umieścić w domu - ale trzymanie serwera pod biurkiem to mała pomyłka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×