Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomasz Fiedoruk

Plagiat dhosting.pl

Polecane posty

Witam,

 

Jest sobie "firma" http://readycast.pl/ i:

 

http://readycast.pl/ vs. http://dhosting.pl/

 

693754031d6b426cm.png vs. f21109edf9c3bfb8m.png

 

http://rh24.net:2222/ vs. https://dpanel.pl/

 

d2e4a5b0c4834f00m.png vs. 8f25073d6af99b7am.png

 

Na początku myślałem, że to nowa firma / usługa dhosting :) Wg mnie to nie jest podobieństwo ale po prostu ściągnięcie koncepcji. Plagiat, jak widzę, dotyczy zarówno grafik jak i nawet sloganów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wzielo im sie i machnelo identyczne z hasłami reklamowymi DHosting.pl. ;-) O ile layout strony jest jedynie wzorowany na DHosting.pl, to już hasla reklamowe czy ekran logowania do panelu moim zdaniem noszą znamiona plagiatu. A skoro tak, to plagiatora należało by pogonić gdzie pieprz rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wczytywałem się w hasła reklamowe ale grafika i lay strony czy logowania nie są plagiatem.

 

Są tylko podobne do siebie a na obu stronach są inne elementy graficzne.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy główny slogan:

 

readycast.pl - Serwery audio-video na miarę twoich potrzeb nie czekaj na innych przejdź do nas już dziś

 

dhosting.pl - Serwer na miarę twoich potrzeb nie czekaj na innych. Przejdź już dziś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie było mnie tydzień, a tu tyle się działo hehe..

 

Dziwią mnie wasze wypowiedzi, ludzie z takim stażem, uważający się za takich webmasterów, pozycjonerów i w ogóle och ach nie potępiają takiego zagrania? "Nie plagiat"? "Tylko grafika"? WTF? Przecież to jest karygodne ścierwo i chamstwo!

Ciekawe, czy DH się tym zajęło heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem przedstawicielem firmy i autorem tego projektu. Szanuję ludzi biorących przykład z innych i traktuję plagiat jako najwyższą formę uznania. Są jednak pewne granice.

 

Czekam na natychmiastowe sprostowanie przez autora plagiatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Panie Kacperski... tzn. autor laya dhosting.pl czy tego drugiego tworu (plagiatu)?

Bo dla mnie powyższy post jest niezrozumiały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, dało znać wstanie o 4 rano, a potem męcząca podróż.. nie doczytałem "plagiatu", przeczytałem "wątku", hehe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie było mnie tydzień, a tu tyle się działo hehe..

 

Dziwią mnie wasze wypowiedzi, ludzie z takim stażem, uważający się za takich webmasterów, pozycjonerów i w ogóle och ach nie potępiają takiego zagrania? "Nie plagiat"? "Tylko grafika"? WTF? Przecież to jest karygodne ścierwo i chamstwo!

Ciekawe, czy DH się tym zajęło heh

 

nie wiem czy zaliczam się wg Twojej kwalifikacji do webmasterów, pozycjonerów czy "w ogóle och ach" ale podtrzymuję zdanie że te strony są podobne a nie sa identyczne.

 

Najbardziej podobne jest tylko menu, a poza nim nie ma żadnych identycznych elementów a tylko podobieństwa.

Strona dhosting.pl jest zrobiona na o wiele wyższym poziomie technicznym i widać że wykonawca drugiej strony zaczerpnął od nich wiele ale to nie jest plagiat.

 

W internecie jest mnóstwo stron z podobnymi lub identycznymi elementami i udowodnienie komuś kto co i od kogo skopiował jest bardzo trudne lub niemożliwe.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pewnie tak.. czy to plagiat, czy nie, pozostanie kwestią dyskusyjną... ja w sumie ani ochoty ani kompetencji nie mam, by oceniać to powyżej "według mnie"... a sądy nasze jakie są, wszyscy wiedzą (w sensie tępe i nie przestrzegające prawa).. zresztą.. ani dhosting ani to drugie cuś nie jest moją firmą, więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat, co dla kogo znaczy słowo plagiat nie jest potrzebna. Liczy się to, że właściciel firmy która kopiuje grafikę/slogany/skrypty to moim zdaniem zero, wolę mieć nie do końca wszystko na maxa pro ale swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja na temat, co dla kogo znaczy słowo plagiat nie jest potrzebna. Liczy się to, że właściciel firmy która kopiuje grafikę/slogany/skrypty to moim zdaniem zero, wolę mieć nie do końca wszystko na maxa pro ale swoje.

 

Święte słowa.. prawdą jest to że jedna firma drugiej coś wykrada, TM jest już bardzo powszechne jako szablony hostingowe, najgorsze jest to że jeden drugiemu zabierze... by miec "lepsze" a gdzie sie podziała kreatywnosc wlasnej marki, wlasnego wizerunku ?????? Przeciez to jest nic innego jak pospolite złodziejstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oficjalnie informujemy iż zmiana design`u strony uległa na skutek nieautoryzowanego wykorzystania materiałów autorstwa dhosting.pl przy budowie serwisu internetowego naszej firmy. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia i kłopoty spowodowane niezwerfikowaną firmą, która była autorem grafiki naszego serwisu.

 

I takie info na zakończenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie i przyjemnie zrobili.

Ale teraz ktoś ich oskarży o bezprawne wykorzystanie loga Winampa. :)

 

BTW Trochę żałowo wygląda licznik odwiedzin na dole... Rozumiem na darmowych, prywatnych stronkach, ale na hostingu? :) W dodatku nie napisany samemu, tylko wykorzystali darmowy skrypt z e4e.pl. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że we wcześniejszym lay'u też były statystyki stat4u i z tego co pamiętam to też ten licznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich postowiczów, nakreślę temat Firmy ReadyCast, która oczywiście dokonała plagiatu nieświadomie.

Rzeczywiście strony były "prawie" identyczne. Projekt graficzny został zamówiony u osoby trzeciej, która była w 100% wykonawcą, łącznie z tekstem w nagłówku (sloganem).

Gdyby nie bezpośredni kontakt z Firmą dhosting, nigdy nie przypuszczałbym iż grafika mojego serwisu jest "podebrana" z innego. Dla wyjaśnienia formalności elementy strony zostały zmienione.

Mam nadzieję iż więcej takich sytuacji już nie będzie.

 

Co do liczników, jestem z zawodu programistą, e4e.pl był jednym z moich 1 projektów, dlatego używam go na swoich serwisach, gdyż najbardziej ufam swoim statystykom odwiedzin.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×