Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jinx

swap na Vps'ie

Polecane posty

Witam,

chciałem na VPS'ie zrobić swap, by zwiększyć ogólną ilość pamięci wirtualnej, robię tak:

 

vps4less:~# mkswap swap1 -L ABC

Setting up swapspace version 1, size = 299995 kB

LABEL=ABC, UUID=990da0be-c652-404b-a0f9-0ff840e98cc9

vps4less:~# swapon swap1

swapon: swap1: Operation not permitted

 

dlaczego to nie działa?

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swapon: swap1: Operation not permitted

Tu masz odpowiedź ;)

 

OpenVZ ma to do siebie, że tam przydziela się pamięć gwarantowaną i całkowitą... więc naprawdę nie ma potrzeby tworzyć swapa ;] Dlatego jest to zablokowane na vpsach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OpenVZ ma to do siebie, że tam przydziela się pamięć gwarantowaną i całkowitą... więc naprawdę nie ma potrzeby tworzyć swapa ;] Dlatego jest to zablokowane na vpsach.

 

jakby nie było, to bym nie tworzył, nie ma jakiegoś sposobu na obejście tego? po prostu chce mieć więcej pamięci niż dysponuje serwer, to chyba nic niezwykłego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

celowo jest to zabronione na VPS :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z suportem, jesli ich poprosisz wszytko sie da. Recznie manulanie raczej tego nie zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na openvz nie będziesz miał swapa. Jeśli chcesz mieć swap to kupujesz vpsa na xenie. Logiczne jest, że jak chcesz mieć więcej ramu to kupujesz większy plan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na openvz nie będziesz miał swapa. Jeśli chcesz mieć swap to kupujesz vpsa na xenie. Logiczne jest, że jak chcesz mieć więcej ramu to kupujesz większy plan

 

Nie chcę mieć więcej RAM, tylko większą przestrzeń adresową :) a to jest różnica. gdzie najtaniej dostać VPS na Xenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chcę mieć więcej RAM, tylko większą przestrzeń adresową :) a to jest różnica. gdzie najtaniej dostać VPS na Xenie?

 

Tylko tyle, że na Xenie masz dokładną gwarantowaną pamięć (bez burstable) więc cenowo wyjdziesz DOKŁADNIE tak samo... albo i jeszcze drożej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Swap w przypadku VPSów to najgorsze co może być. Wyobraźmy sobie, że użytkownik jednak ma swap i na niego wchodzi. Takie operacje obciążają w znaczącym stopniu dysk, który jest współdzielony. A to z kolei oznacza koszmarne działanie innych VPSów.

 

Tak więc swap w każdej formie wykorzystywany w VPSie to błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swap w przypadku VPSów to najgorsze co może być. Wyobraźmy sobie, że użytkownik jednak ma swap i na niego wchodzi. Takie operacje obciążają w znaczącym stopniu dysk, który jest współdzielony. A to z kolei oznacza koszmarne działanie innych VPSów.

 

Tak więc swap w każdej formie wykorzystywany w VPSie to błąd.

 

No fakt, brzmi rozsądnie, to będę musiał jakoś to inaczej obmyśleć, bo mam aplikację java, która alokuje dużo pamięci, a potem używa jej tak na prawdę mało intensywnie i dlatego zakup vps'a z 1024 RAM, to na prawdę marnotrawstwo, sprawdzałem, w systemie z 256 Mb z 1 GB swap aplikacja działa bardzo dobrze, ale to co napisałaś z dyskami brzmi rozsądnie i wskazuje, że raczej mi swap'a budować nie pozwolą :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no, VPSy oparte na Xenie pozwolą. Ale trzeba liczyć się z konsekwencjami SWAPu na serwerze VPS.

 

Aplikacja naprawdę nie ma ustawień, pozwalających na obniżenie pamięci którą ma alokować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fakt, brzmi rozsądnie, to będę musiał jakoś to inaczej obmyśleć, bo mam aplikację java, która alokuje dużo pamięci, a potem używa jej tak na prawdę mało intensywnie i dlatego zakup vps'a z 1024 RAM, to na prawdę marnotrawstwo, sprawdzałem, w systemie z 256 Mb z 1 GB swap aplikacja działa bardzo dobrze, ale to co napisałaś z dyskami brzmi rozsądnie i wskazuje, że raczej mi swap'a budować nie pozwolą :/

 

Przeważnie w Xenowych VPSach masz RAM==SWAP, więc musiał być kupić Xena z 512MB ramu+512MB swapa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×