Skocz do zawartości
northwest

Prywatny serwer - prośba o pomoc

Polecane posty

Witam,

Potrzebuje serwer który będzie wykonywał następujące operację:

- co 10 sekund będzie otrzymywał i odsyłał wiadomości do 500 klientów (poprzez TCP/IP i sockety)

- będzie utrzymywał bazę danych

- będzie zapisywał średnio co 10 sekund ok 300 rekordów

- będzie odczytywał co 30 sekund ok 200 rekordów - strona www

- aktualizacja każdego zapisu od klienta i porównanie danych z bazą danych

 

Wszystkie operacje zapisu i odczytu będą oparte o bazę danych PostgreSQL.

 

Czy myślicie że taka konfiguracja starczy do tego:

PROCESOR Quad-Core Intel® Xeon® Processor E5410 2.33 GHz, RAM 4 GB, z dwoma dyskami FUJITSU SAS 73.5GB/15KRPM 16MB

Starczy do tego 1 serwer, czy lepiej oprzeć to na 2??

 

czy łącze 1Mbps wystarczy do tych celów??

 

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam North

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem mozesz byc spokojny - dla serwera w tej konfiguracji nie bedzie to nawet odczuwalne, nawe zakladajac ze masz duza baze , b.duze tabele, no ale to juz kwestia konfiguracji , przydzielania pamieci itd... zasadniczo powinno isc jak po masle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteś tego pewien na 100%?? :) a jaki system operacyjny byś zalecał?? :D

Ja polecam postawić to na Debianie, ale... jak tu wejdzie Bell to zapewne zaraz zacznie polecać Ci FreeBSD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do łącza to nie wiem, zależy co rozumiesz przez "wiadomość" i co przez "strona www" ale jeśli nie mówisz o jakichś rekordach absurdalnych rozmiarów (większych niż np. 8 kb) lub o jakichś nieindeksowanych tablicach, tudzież potwornych rozmiarów to ten serwer dałby radę z 4 razy większym obciążeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o hosting www, i katowanie praktycznie cały czas bazy danych ;) czyli komputer wytrzyma a łącze nie wiadomo??

 

Łącze będzie otrzymywało i wysyłało te pakiety praktycznie 24h na dobę, no i będzie służyło dla serwera www....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łacza 1 mbps full duplex - robi przecież ~~300 GB transferu miesięcznie (o ile jest katowane 24/7)

(nie liczyłem tego, tylko tak mi coś świta, że wychodził podobny wynik)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak na mój gust to łączę zdecydowanie nie wytrzyma,

500 połączeń TCP/IP na 1 Mbit daje 1/4 KB per sesja,

a przy takiej prędkości to raczej nie wymienisz żadnych danych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- co 10 sekund będzie otrzymywał i odsyłał wiadomości do 500 klientów (poprzez TCP/IP i sockety)
500 połączeń TCP/IP na 1 Mbit daje 1/4 KB per sesja,

a przy takiej prędkości to raczej nie wymienisz żadnych danych :)

Raczej 256B/s oraz 2,5KB/wiadomość :D 'Wiadomości' przeważnie są małe, więc łącze powinno wyrobić...

Oczywiście odnoszę się tylko do tego punktu, pomijam serwowanie nie wiadomo jakich stron www, itp ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, serwer ten będzie obsługiwał przez to łącze połączenia z bazą, te socketowe i hosting... będzie to jakoś rozsądnie chodziło??:| jeśli tak to ok, a jeśli nie to jakie łącze powinno być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę trudno stwierdzić, czy się zmieścisz w 1 Mbit,

bo zbyt mało dokładnie opisałeś swoją aplikację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noo tak jak mówie, moja aplikacja będzie wykorzystywała gniazda (sockety po tcp/ip) i średnio co 10 sekund do wszystkich klientów aplikacja wysyła komunikat, i średnio co 15 sekund otrzymuje komunikat. Komunikaty mają po około 400znaków (unicode). Do tego dochodzą aplikację administracyjne które będą pobierały dane na rządanie i hosting www...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie ze powinienes sprobowac na w/w konfiguracji na tym 1mb laczu , lacze to akurat parametr ktory najszybciej i najmniej bezpolesnie mozesz powiekszyc (chyba ze w Twoim przypadku jest inaczej;) )

 

prezycyjnej recepty raczej nie dostaniesz bo wszystko to to kweistia doswiadczen w konkretnym srodowisku z danymi parametrami i serwisem, ale start zapowiada sie nienajgorzej;)

 

 

co do systemu to z mojej strony moge polecic Debiana, zawsze znajdzie sie ktos kto poleci cos innego, no ale opieram swoje zdanie na wlasnych doswiadczeniach, dla mnie jest to wygodne rozwiazanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×