Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Młody~

Utrzyma mi forum?

Polecane posty

Witam. Aktualnie korzystam z hostingu netart (nazwa.pl) jednak forum zaczęło ostro przymulać, przy średnio 120 osobach... Na razie dedyk odpada z powodu funduszów. Pomyślałem o home.pl, ale zdecydowanie za mało transferu jest, a ceny zbyt duże. Forum w niecałe 4 miechy wygenerowało ponad 370 GB transferu. Pomyślałem o superhost, co myślicie o tej firmie? Czy utrzyma mi forum? Boje się troche o netart, znam przypadek, gdzie kazali się wynieść jednej osobie z forum na inny hosting w ciągu 3 dni.

 

Oferta superhostu mnie kusi, co o tym myślicie?

 

aha forum ma dziennie około 5000 unikalnych wizyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak vB to nie jest źle.

 

Czyli z tego co widzę potrzebujesz nawet 100GB/m?

 

Może Ci by wystarczył ADVANCED http://iq.pl/oferta/serwery/advanced/? Zobacz też plan Platinium Prohost.pl.

 

Jest jeszcze "nowy gracz" w postaci http://dust.pl/hosting/biznes_max, może też się zapoznaj z ich ofertą.

 

Jak masz większy budżet, i chcesz mieć 100% pewność że forum nie będzie przymulać to Enterprise z oferty http://dhosting.pl/oferta/serwery_www.html.

 

Ogólnie szukaj czegoś z serwerami w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To w tej cenie mialby dedyka sam dla siebie w ovh :)

Taaa i admina gratis. Myśl jak zwykły człowiek a nie admin pasjonata który sam będzie grzebał :) Np. ja bym musiał sobie do tej ceny doliczyć zdalnego admina za 200zł i z takiego "taniego" dedyka już się 300zł robi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśl jak zwykły człowiek a nie admin pasjonata który sam będzie grzebał

 

a niby dlaczego ? administracja nie jest taka trudna jeśli ma się jakiekolwiek pojęcie o komputerach ...

są tutki, fora etc .. wiadomo że nie od razu Rzym zbudowano ale nie ma się czego bać.

 

prędzej czy później będzie musiał przejść na dedyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie tak :)

 

jeśli nie potrzebuje jakichś magicznych rzeczy, ma trochę samozaparcia to dlaczego nie ?

 

przecież jeśli nie będzie mógł sobie z czymś poradzić to może zapytać lub w ostateczności wtedy rozejrzeć się za tanim adminem który mu pomoże ..

 

uważam że jakiś mały dedyk lub vps to dobre rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Administracja nie jest trudna, jednak wymaga sporego doświadczenia.

A niestety doświadczenia nie opiszą w "tutkach", jeżeli chce robić coś dobrze to powinien się gdzieś uczyć a nie od razu polecieć na głęboką wodę.

Oczywiście zachęcam do zgłębiania tajemnej wiedzy linux/unix, ale po prostu odradzam kupywania serwera dedykowanego i działań pt. "Spróbuje sobie po administrować, zleci na tym trochę czasu ale może się uda" bo w ten sposób więcej niestety stracisz. Na tę chwilę wykup jakieś mocne konto hostingowe, a administracji poucz się np. na domowym serwerze.

Takie moje zdanie, oczywiście możesz się z nim nie zgodzić. Ale potraktuj to mimo wszystko jako radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niestety doświadczenia nie opiszą w "tutkach"
Optymalizacji w tutkach nie ma, tzn są, ale często w różnych zupełnie inne rzeczy piszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Webh.pl takie forum powinno działać bez problemu :) Serwery w PL oraz atrakcyjne ceny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapraszam do Webh.pl takie forum powinno działać bez problemu :) Serwery w PL oraz atrakcyjne ceny :)

 

Jeżeli nie załatwie kasy na dedyka z góry na minimum 4 miesiące, to wykupie u Was konto. Czytałem w drugim temacie o forum i mówił Pan, że utrzymuje Pan forum phpbb, które ma średnio 100 osób online, w związku z tym mam pytanie - jakie obciążenie to generuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Młody~, osoba ta ma wykupione konto premium i mieści się w swoich limitach. Nawet gdyby je przekraczał to żadne błędy nie wyskakują, a konto nie jest blokowane. W takim wypadku kontaktujemy się z klientem i razem próbujemy poprawić sytuacje. Do tej pory TYLKO jedno konto dostało "wilczy bilet" i była to gra internetowa :)

 

 

 

Edit:

 

Dodam jeszcze że inna osoba posiada u nas konto premium, a na nim hostuje około 8 for :) 2 phpbb by przemo gdzie łącznie jest gdzieś około 60 osób online i reszta to phpbb2 czy też phpbb3 :)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy kupnie konta premium transfer jest liczony miesięczne te 60gb? czy 12x60 = 720 rocznie i mogę przekroczyć np 700 gb miesięczne?

 

Tak jest w przypadku home i nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

webh.pl ale napisz konkretnie jaką konsumpcję czasu cpu mają te konta jeśli tak już piszesz. Jeśli użytkownicy mają dostęp do statów takich jak. np u nas to potem mogą sobie porównać czy się zmieszczą w limicie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety transfer liczony jest miesięcznie :), ale kontaktując się BOK-iem można zwiększyć transfer w danym miesiącu kosztem reszty :)

 

 

 

Edit:

 

hekko jeszcze nie udostępniamy takich statystyk, ale pracujemy cały czas nad tym :) User ten pochłania około 6% CPU :), a te drugie ~9%, ale to zależy od dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOSS, wszystko zależy od tego jakie mody masz włączone oraz jak b. aktywni są użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vbulletin jest dobry - jeśli chodzi o obciążenie. Większość hostingów pociągnie takie forum jeśli nie ma miliona postów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Młody

Cscent**.pl ?:)

Z tego co widzę to dużo osób siedzi na forum o tej godzinie , polecam kupić vpsa albo "duże" konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×