Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gdaq

Potrzebny PORZĄDNY hosting

Polecane posty

Potrzebuję rady na temat wybrania nowej firmy hostingowe.

 

Jestem klientem firmy blink.pl od co najmniej 6 lat. Firma posiada świetny program partnerski dzięki czemu mogę bezproblemowo sprzedawać swoim klientom hosting jako dodatkową uslugę. Posiadam konto reselerskie w nim tworze konta klientów, płacę fvat do blinka, sam narzucam ceny i sam rozliczam się z klientem na podstawie fvat.

Rozwiązanie świetne i do czasu zanim blink.pl nie połaczył się z SISCO IT było "miodzio" co miało miejsce około 1,5 roku temu. Przez jakieś 4 miesiące ogarniali się ze wszystkim i to co się działo to była "masakra" jeśli był tydzień, że strony działały bez przerwy to można było świętować. Do tego na infolinii nigdy nie można się nic dowiedzieć poza tym, że pracujemy i nie wiemy kiedy awaria minie.

Później był spokój jednak... do czasu. Około miesiąca temu Blink połączył się z kolejną firmą OGICOM niestety, ale na razie to także nie wychodzi na dobre użytkownikom. Znów te same problemy, moi klienci już tracą cierpliwość i ja także.

 

Proszę Was o pomoc w wyborze solidnej firmy hostingowej. Większość stron jest dość niewielkich jednak jest kilka, które generują większy ruch i obciążenie.

W związku z nieznajomością z mojej strony tematu serwerów dedykowanych interesują mnie serwery wirtualne.

 

Parametry jakie by mnie interesowały to co najmniej:

MySQL: 20

WWW: 15

Przestrzeń dyskowa: 6 GB

Transfer: 15GB miesięcznie

 

Fajnie jakby panel admina także był intuicyjny bo z tego co wiem to np w AZ jest tragiczny choć nie jest to najważniejsza rzecz.

Tak samo sprawa subkont. W ostateczności mogę kupić porządny serwer, samemu mieć do wszystkie dostęp i przenieść tylko niektórych klientów, aby pozbyć się części problemów, a resztę zostawić na blinku.

Bardziej chodzi o stabilność i dobry kontakt z biurem obslugi klienta w razie potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cena / lokalizacja? Panel?

 

Cena najlepiej do 1000zl.

O lokalizacji nie myslalem, nie wiem jaka to roznica, blink.pl ma w niemczech serwery, ovh we francji, aich ofertą też się interesowałem jednak mają mocno ograniczoną "Ilość jednorazowych połączeń do bazy.

Panel jak pisałem fajnie jakby był prosty i intuicyjny. W blinku mieli chyba swój autorski, poza tym to tylko z CPanelem miałem do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

na dhostingu to nie poudajesz resellera : ) nie oszukujmy się... choć na pewno to takie "lepsze progreso" - że panel z różnymi fajnymi rzeczami, że dopóki nie oczekujesz, że klient będzie miał jakieś subkonto i się logował i sam ustawiał co chce - to może być świetny hosting pod takie cele... (że eftep, mejle w różnych domenach itd.) - tak samo IQ.pl

 

gdaq witamy w gronie webmasterów szukających porządnego rozwiązania resellerskiego... oczywiście wszyscy wiemy o wspomnianym Sisco (i ich mega2 też), a także Kei i ich drogiej Lunie...

 

nie wiem jakie masz inne wymagania, np. subpanele, że klienci będą się logować (czy tylko dostęp FTP i np. możliwość zmiany hasła na poczcie przez jakiś panel)... albo np. wymaganie, że loginy mejlowe muszą mieć postać costam@domena.tld itd.

dopisz te wymagania, jeśli takowe masz : )

 

ja np. podzieliłem sobie jednak ludzi i siebie pomiędzy różne hostingi, np. dhosting, KEI (1 eftep, ale za to mejle w różnych domenach).. ogólnie chyba jednak ostatecznie ciężko coś fajnego znaleźć (od kilku tygodni szukamy ostro z BOSSem wysokiej jakości resellera w Europie na DA - nic, same cPanele).. także poczekam co napiszesz jeszcze i coś podpowiem.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie jakby panel admina także był intuicyjny bo z tego co wiem to np w AZ jest tragiczny choć nie jest to najważniejsza rzecz. (...) Bardziej chodzi o stabilność i dobry kontakt z biurem obslugi klienta w razie potrzeby.

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów wirtualnych. W kwestii konta reseller można porozumieć się z nami w pełni indywidualnie kontaktując się bezpośrednio z naszym BOK.

 

Serwery to markowe maszyny DELL PowerEdge kolokowane w serwerowni eTOP w Warszawie (więcej informacji znajdzie Pan na naszej stronie w dziale o firmie, sekcje: "dlaczego my?", oraz "data center"). Posiadamy bezpośredni styk z siecią TPNET, Atman, a także wpięcie do węzłów PL-IX, WIX i AC-X (więcej informacji w sekcji "infrastruktura"). Kierujemy naszą ofertę głównie do klientów biznesowych- doskonale znamy i rozumiemy ich potrzeby. Do każdego konta (jako reseller) mógłby Pan również przydzielać osobny adres IP, z możliwością ustawienia dla niego odpowiedniego revDNS.

 

Z uwagi na napływające do nas pytania odpowiem również w tym temacie iż nasz BOK pracuje w godzinach podanych na stronie w dziale kontakt (mail, infolinia), lecz wszelkiego rodzaju awarie i problemy można zgłaszać telefonicznie- 24h na dobę, przez 7 dni w tygodniu (nawet w Wigilię). Numery telefonów komórkowych podane są również na naszej stronie www. Tak jak napisałem wyżej- w razie zainteresowania naszą ofertą- zapraszam do bezpośredniego kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jakie masz inne wymagania, np. subpanele, że klienci będą się logować (czy tylko dostęp FTP i np. możliwość zmiany hasła na poczcie przez jakiś panel)... albo np. wymaganie, że loginy mejlowe muszą mieć postać costam@domena.tld itd.dopisz te wymagania, jeśli takowe masz : )

 

a więc tak :) W blinku dodatkowo mialem cos takiego, że logo w panelu było moje klient nawet nie wiedział, że loguje się do blinka choć w większości wypadków sam informowałem ich o tym, że jestem resselerem.Większość moich klientów robi u mnie strony, kupuje domene i serwer i na tym się kończy :) kilku jest, którzy korzystają jeszcze z serwera ew. tworzą sobie skrzynki pocztowe i to tyle.Powiem szczerze część klientów nawet nie wie że są awarie :) ja jednak o tym wiem i staram się z tym walczyć choć to jak walka z wiatrami.Dla jednego ze swoich serwisów i większego klienta przede wszystkim potrzebuje tego. Czyli w ostateczności dobry serwer i sam będe nim rządził, klientowi za brak dostępu do panelu zaoferuje wypasiony stabilny hosting, a co bardziej wymagajacy jesli chodzi o panel zostana na blinku.Boję się poprostu, że idealnego rozwiązania nie znajdęCo do e-maili nie mam jakiś specjalnych wymagań, ale jak słyszałem, że bodajże w nazwa.pl można mieć xxx domen ale adres biuro@... przypisany tylko do jednej domeny to mnie rozwaliło.

 

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą serwerów wirtualnych. W kwestii konta reseller można porozumieć się z nami w pełni indywidualnie kontaktując się bezpośrednio z naszym BOK.
Czy można osobiście odwiedzić Waszą firmę i w tej sprawie porozmawiać?Czy ktoś zna tę firmę? jakąś opinie może wydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a więc tak :) W blinku dodatkowo mialem cos takiego, że logo w panelu było moje klient nawet nie wiedział, że loguje się do blinka choć w większości wypadków sam informowałem ich o tym, że jestem resselerem.Większość moich klientów robi u mnie strony, kupuje domene i serwer i na tym się kończy :) (...) Boję się poprostu, że idealnego rozwiązania nie znajdęCo do e-maili nie mam jakiś specjalnych wymagań, ale jak słyszałem, że bodajże w nazwa.pl można mieć xxx domen ale adres biuro@... przypisany tylko do jednej domeny to mnie rozwaliło.

Standardowo udostępniamy panel administracyjny z naszą autorską skórką. Ponieważ jest to DirectAdmin możemy go również udostępnić w wersji oryginalnej (wersja polska i angielska). Jest więc możliwość zmiany logo, a nawet zbudowania własnego szablonu panelu administracyjnego. Możemy także przydzielać kilka/kilkanaście (wg potrzeb klienta) adresów IP, tak więc nawet podczas odpytywania na ping/traceroute nie będzie uwidoczniona nasza nazwa hosta (dust.pl) lecz zdefiniowana przez klienta nazwa domeny (jak pisałem- dla każdego przydzielonego adresu IP możemy ustawić revDNS). Ze skrzynkami email również nie ma żadnego problemu- dla każdej z domen można definiować osobne skrzynki.

 

Czy można osobiście odwiedzić Waszą firmę i w tej sprawie porozmawiać?

Niestety nie ma takiej możliwości. Działając przez długi czas istnienia firmy głównie lokalnie (Piotrków Tryb.) to właśnie my dojeżdzaliśmy do naszych klientów (głównie- przy projektach serwisów internetowych). Przy poważnych negocjacjach (w najbliższy poniedziałek startuje nasza oferta korporacyjna) można umówić się z nami na spotkanie w Piotrkowie (woj. łódzkie) lub w Toruniu (woj. kuj-pom. Za kilka miesięcy firma się przenosi) w ustalonym razem lokalu i służbowo porozmawiać o ofercie firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak Państwa serwery nie odpowiadają moim wymaganiom jak spojrzy Pan na samą górę.

MySQL podałem min. 20 u was jest 15.

WWW podałem min. 15 u was jest 15 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś zna tę firmę? jakąś opinie może wydać?

 

Jak najbardziej polecam dust, myślę że kaczy to zaufany user wht :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak najbardziej polecam dust, myślę że kaczy to zaufany user wht :)

 

Rusel też "był" zaufany <nie mam nic do kaczy, także bez obrazy>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jednak Państwa serwery nie odpowiadają moim wymaganiom jak spojrzy Pan na samą górę.

MySQL podałem min. 20 u was jest 15.

WWW podałem min. 15 u was jest 15 :)

Tak, ale... Pan i tak potrzebuje tutaj konta reseller (którego nie mamy w oficjalnej ofercie na stronie www), więc tutaj parametry takiego konta/cena ustalane są z klientem w pełni indywidualnie. Dlatego właśnie poprosiłem o kontakt z BOK w tej sprawie. Na forum opisałem jedynie ogólnie co możemy w ramach takiego konta reseller zaoferować.

 

Rusel też "był" zaufany <nie mam nic do kaczy, także bez obrazy>

Ja się na ludzi nie obrażam (nawet prywatnie, bo na klientów to już po prostu nie wypada), ale myślę... że to "trochę" mało trafne porównianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość wzięcia hostingu na test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest możliwość wzięcia hostingu na test?

Forum WHT nigdy nie było, nie jest, a także nigdy nie będzie Biurem Obsługi Klienta naszej firmy. Jeśli jest Pan zainteresowany naszą ofertą, zapraszam do kontaktu z BOK naszej firmy via email, w celu ustalenia indywidualnych warunków współpracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z droższych ofert które czasami wykorzystują dobre firmy webmasterskie jest oferta serwery.pl (ma wszystko czego trzeba) niestety jest dość droga ale powinna tobie odpowiadać pod kontem funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja od razu skontruję.. serwery.pl to parodia, nie oferta.. już to przerabialiśmy (limity!!cena!!) ...może da się to wcisnąć jakiemuś krawacikowi w agencji nieruchomości, ale nie jest to rozwiązanie dla webmastera, który myśli i kalkuluje opłacalność hostingu.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tym bardziej, że limity te same jak dla "zwykłych" kont z nazwa.pl :/ Parodia.

Z jednej strony tak, z punktu widzenia administratora

jest to najzwyklejsza w świecie "oszczędność czasu". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest to najzwyklejsza w świecie "oszczędność czasu". :)

Rozumiem, że masz na myśli czas procesora? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

powiem więcej, serwery.pl wyglądają w moich oczach na jeszcze większy marketingowy syf niż te ich konta za złotówkę czy 5 dych..

tja... postawisz tam 20 wizytówek, skasujesz po 200zł od każdego klienta.. pewnie, niby masz jakość itd... ale niech jeden klient machnie Ci sajta-giganta (no bo jak by nie patrzeć, dajesz też dostępy FTP), skasuj go nawet 5 stów.. ale nagle adminowi nazwy coś się przyśni, zablokują konto i każą "optymalizować".. do kogo wtedy trwoga? a 20 wizytówek też nie będzie działać..

dajcie spokój.. lipa i koniec, heh

 

uff się zbulwersiłem..

 

EDIT: bellerofont miał na myśli "czas" administratora, że nie musi wysyłać 20 mejli z prośbą o optymalizację (do 20 'małych' kont shared) tylko jednego wali do właściciela konta na serwery.pl, a subkonta blokuje na raz : ) jaka oszczędność! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że masz na myśli czas procesora? :)

to swoją drogą :)

 

aczkolwiek to zliczanie tych wszystkich limitów jak to w nazwa.pl robią

wcale nie jest takie obojętne dla obciążenia platformy jak się wydaje,

na szczęście większość z nich obslugują routery i zapory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jak mam obliczyć ile plików jest na moim koncie :) bo limit to 200 tys ale ile mam teraz to chyba nie wie nikt. W panelu tego nie ma a zapuszczenie skryptu php co liczy pliki mogło by się skończyć tragicznie dla mojego serwera. Fakt limity powinny być inne dla nazwa.pl i serwery.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Suma sumarum tak naprawdę nie widzę jakiejś porządnej oferty hostingowej.

O firmie dust.pl, która powiedzmy, że zaproponowała coś ciekawego bardzo mało w sieci można usłyszeć i na forum też opinii o niej brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O firmie dust.pl, która powiedzmy, że zaproponowała coś ciekawego bardzo mało w sieci można usłyszeć i na forum też opinii o niej brak.

Już się gdzieś na tym forum w tej sprawie w jednym z tematów wypowiadałem. Ze względu na target (głównie klienci biznesowi) ciężko jest szukać opinii na nasz temat na forach dyskusyjnych. Nie można się przecież spodziewać tego, że właśćiciele firm które obsługujemy (albo ich sekretarki) będą udzielać się na forach i polecać naszą ofertę. Planujemy jednak wprowadzić w niedługim czasie na naszej stronie dział z pisemnymi (zeskanowanymi) referencjami, aby bardziej przekonać do nas potencjalnych klientów, którzy zniechęceni brakiem opinii o nas na forach dyskusyjnych, boją się skorzystać z naszej oferty, traktując nas często jako zupełnie nowy twór (chociaż istniejemy od października 2006 co można potwierdzić również w katalogu MikroFirmy.pl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×