Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
bg384

Nazwa.pl - przy 150 online serwer pada?

Polecane posty

Witam!

Mam mały problem z moim serwerem na nazwa.pl. Gdy wejdzie powyżej 150 osób na stronę, serwer na chwilkę pada, strona nie wchodzi i za kilka minut sie pojawia na chwilkę a potem znowu to samo, aż nie zmniejszy się liczba online. Adres strony: www.tvsat24.pl - co można zrobić w tym kierunku, aby wytrzymywał większe liczby osób? Robiłem już optymalizację grafiki, co może powodować te "zwiechy"?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1,1mb :) Zrob cos z tym kolego :) Troszke za duzo, ludzie z wolnym laczem beda uciekac od tej strony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grafika to Twój najmniejszy problem. Chodzi tu raczej o te właśnie 150 osób i limity nazwy na ilość jednoczesnych połączeń / zapytań do bazy danych.

 

Nie chcę Cię zmartwić, ale raczej myśl poważnie o przenosinach do innego providera bo na nazwie już po prostu dalej nie pociągniesz z taką oglądalnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki tani, dobry hosting polecacie? Może wykupić VPS i tam postawić własny serwer APACHE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie ma tani dobry : ) nie wiem, czy będzie w cenie nazwa.pl (zależy też co to znaczy "tani" dla Ciebie heh), ale z wyższymi limitami...

 

mówisz o tanim, a potem wspominasz o VPS-ie? rozumiem ze swobody z jaką o tym mówisz, że nie wiesz jak postawić LAMP-a i potem tym wszystkim zarządzać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem juz doczynienia z VPS i Linuxem, więc z instalacją nie będzie większego problemu.

 

A serwer który potrzebuję nie musi mieć powalającej pojemności (do 2GB), ale powinien mieć dosyć duży miesięczny transfer no i powinien wytrzymać taką ilość odwiedzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to VPS mnie drogo wyniesie, jak 1GB ramu ma być :), to już lepiej dobrego www szukać.

 

A co powiecie o KEI.pl :) na którym stoi chyba to forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

no ale bez jaj.. na VPS-a z 1Gb RAM go nie stać, a Ty mu BOSS dajesz linki do iq, dh i nq? to są dobre hostingi, ale sharedy zwykłe.. dobre, ale zwykłe sharedy... : )

 

VPS w Niemczech.. i admin lub do nauki się wziąć.. chce się mieć serwis wielki, gry stawiać itd, to co poradzisz.. heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale bez jaj.. na VPS-a z 1Gb RAM go nie stać, a Ty mu BOSS dajesz linki do iq, dh i nq? to są dobre hostingi, ale sharedy zwykłe.. dobre, ale zwykłe sharedy... : )

wszystkie sharedy będą "zwykłe" dopóki na rynku nie pojawi klientela

na konta naprawdę wysokiej jakości, gdzie na koncie będzie można postawić

coś więcej poza blog'iem i małym forum,

via SSH zrobić tar całego katalogu domowego w godzinach szczytu,

albo uruchamiać crona który spradycznie używa dużo CPU...

niestety, jeśli wszyscy patrzą tylko na cenę, wtedy trzeba pakować

po kilkaset kont na jeden fizyczny serwer i więcej,

a to już wymusza limitowanie czego się tylko da,

jak się tylko da i bez względu na wszystko...

a co gorsza w wielu wypadkach hostować all na zwykłych pecetach

niestety to się nigdy już chyba nie zmieni :)

to tylko taka moja mała dygresja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale się temat rozwinął :).

 

Przeglądałem serwery, które podał kolega BOSS i najlepiej cenowo moim zdaniem wypada www.iq.pl . Chciałbym się zmieścić w 400 zł za serwer (nie licząc domeny).

 

Teraz pytanie, czy IQ.pl posiada tak jak nazwa na serwerach pocztowych opcję CATCH-ALL?

 

PS. Szkoda że Polska jest jeszcze zacofana i ciężko jest zdobyć szybkie, symetryczne łącze np. do postawienia własnego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest ciężko zdobyć - tylko trzeba mieć na to $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest ciężko zdobyć - tylko trzeba mieć na to $.

A moim zdaniem jest zacofana bo za morzem (konkretnie Szwecja) kilka lat temu bylo mozna miec lacze 100/100mb z limitem 300GB (bez limitu - 100/10mb) za ~150zl/msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem jest zacofana bo za morzem (konkretnie Szwecja) kilka lat temu bylo mozna miec lacze 100/100mb z limitem 300GB (bez limitu - 100/10mb) za ~150zl/msc

 

Co z tego jak chleb mają po 8 złotych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×